(DIY) Amfi + Ton kontrol ve Eko şemaları ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aslında yazıp yazmama konusunda epey tereddüt ettim,benim 12+1 kanal 100W + ekolu amfi mikser devrelerini bastığım ve kendilerine teşekkür ettiğim bir sitedir aşağıdaki link :)
Köyde orgumu mikrofonumu takıp kullandığım hışırtısız ses aldığım bir sistem oldu,tek kanal ise özel olarak gitar içindir,bende yapayım meraklıyım diyenler için mükemmel bir site.
Bu arada baskılı devreleri ütü+fax kağıdıyla bastım,12 adet ton kartı,1 adet gitar distirsiyon kartı,1 adet kulaklık çıkış kartı,1 adet eko kartı 1 adet hoparlör koruma kartı ve 1 adet 100W çıkış kartı :)
Resimler de vardı ama silmişim herhalde,bulamadım,bulduğumda eklerim :)

tıklıyarak gidebilirsiniz.

EK:
Resim bulamadım ama film ekledim(şimdilik)

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Amfi alana kadar bayağı heves ediyordum amfi yapmaya.
Bir gün belki yaparım.
2 kanal, kaliteli bileşenlerle MOS-FET bir amfi yapmak aklımda durur hep. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Amfi alana kadar bayağı heves ediyordum amfi yapmaya.Bir gün belki yaparım.
2 kanal, kaliteli bileşenlerle MOS-FET bir amfi yapmak aklımda durur hep. :hihi
Umut,bende siemens rv300 de var köyde kullanıyorum,tvye bağlı ,aşağı resimdeki, üstte olan tuner(rh333),onun içine de 10W bir amfi yaptım, 2 adet samsung tv hoparlörü koydum,R-L ,Gaziemirde hanım mutfakta kullanıyor,kaset teybini ve pikabını hurdacıya verdim ?
7d20dba8-66e6-4f6b-a3c2-7f9e7a06d5e1.jpg

Elıne Koluna Saglık. Doga Manzaralı Org Solenı Yapmanı Isterım :hihi
Yapıyordum eskiden ,parmaklar gitmiyor artık,o filmdeki org ile 93 yılında 10 yıl vadeli daire almıştık emlak bankasından,96 da borcumuzun tamamını ödedik ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut,bende siemens rv300 de var köyde kullanıyorum,tvye bağlı ,aşağı resimdeki, üstte olan tuner(rh333),onun içine de 10W bir amfi yaptım, 2 adet samsung tv hoparlörü koydum,R-L ,Gaziemirde hanım mutfakta kullanıyor,kaset teybini ve pikabını hurdacıya verdim

Biz komşunun kömürlüğünden AKAI ve Nordmende'den oluşan hi-fi sistem çıkartmıştık.
Tabi çocukluk dönemime denk geldiği için bozmam fazla uzun sürmedi.
Şimdi ki aklım olsa iyi paraya çevirirdim onları. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biz komşunun kömürlüğünden AKAI ve Nordmende'den oluşan hi-fi sistem çıkartmıştık.
Tabi çocukluk dönemime denk geldiği için bozmam fazla uzun sürmedi.
Şimdi ki aklım olsa iyi paraya çevirirdim onları. :hihi
Geçenlerde modem kablosu (1.5m) lazım oldu,var olduğunu bildiğim arkadaşımı aradım,bana " aman alocum,sen gelme ben bakayım varsa getireyim,vatsaptan resim at bakayım" dedi :haha1
Neden biliyormusun segili umut,ben depoya girersem, arkadaş ancak ışığı kapatınca çıkıyorum da ondan,yav adam resmen sabit bit pazarı mubarek :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yazdığım tamamen doğrudur sevgili teknovest,hatta daha ileri gideyim,diğer arkadaşlara da söylüyor,"bunu depoya sokmayın heryeri dağıtıyor" diye ,valla dedim,çöpe atacağına ben alayım :haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Geçenlerde modem kablosu (1.5m) lazım oldu,var olduğunu bildiğim arkadaşımı aradım,bana " aman alocum,sen gelme ben bakayım varsa getireyim,vatsaptan resim at bakayım" dedi :haha1
Neden biliyormusun segili umut,ben depoya girersem, arkadaş ancak ışığı kapatınca çıkıyorum da ondan,yav adam resmen sabit bit pazarı mubarek :haha1

Yer sıkıntısı olunca olamıyoruz maalesef. :kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt