Dijitsu 43DS9800 "Launcher is not activated!" hatası

murat06 Çevrimdışı

murat06 

Yeni Üye
1 Haz 2018
36
30
Merhabalar

07.07.2023 tarihinde Bim'e gelen 43 inç lik Dijitsu Android TV'yi mutfak için aldım. Ama ne yaptım ne ettiysem bu uyarıyı kaldıramadım.

Hani seçenek de yok ki parasını verip lisansını alayım bu launcherin.
Çok kısıtlı bir android sürümü yüklü olduğu için alternatif launcher i de ana launcher olarak ayarlayamıyorum, yazı TV izlerken, HDMI'da iken yada Youtube'da iken vs her türlü orda duruyor.

Bu sorunu nasıl aşacağım, servise ulaşılmıyor...

dijitsu-launcher-is-not-activated-hatasi-1.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu problemin servis dışında bir çözümü olabileceğini sanmıyorum. Söz konusu marka ürünleri sizin de paylaştığınız gibi AOSP Android sürümüne sahip ve söz konusu sorun TV' yi kullanmanıza engel. Dolayısıyla çözüm üretmemeleri halinde Tüketiciye yönelik seçimlik haklarınızla hakkınızı aramanız daha mantıklı bir seçenek olacaktır diye düşünüyorum.

murat06 Çevrimdışı

murat06 

Yeni Üye
1 Haz 2018
36
30
Bu problemin servis dışında bir çözümü olabileceğini sanmıyorum. Söz konusu marka ürünleri sizin de paylaştığınız gibi AOSP Android sürümüne sahip ve söz konusu sorun TV' yi kullanmanıza engel. Dolayısıyla çözüm üretmemeleri halinde Tüketiciye yönelik seçimlik haklarınızla hakkınızı aramanız daha mantıklı bir seçenek olacaktır diye düşünüyorum.
Hocam servise ulaşamıyorum sorun orda, yok mudur bunun bi alternatif çözümü

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Launcher etkin değil hatası veriyor aşağıdaki konudan projectivy launcher indirin apk. olarak yüklemeyi deneyin.

murat06 Çevrimdışı

murat06 

Yeni Üye
1 Haz 2018
36
30
Launcher etkin değil hatası veriyor aşağıdaki konudan projectivy launcher indirin apk. olarak yüklemeyi deneyin.

Varsayılan değişmiyor malesef :/

O Çevrimdışı

orhanyasar

Yeni Üye
28 Kas 2022
3
49
cihaz mac adresini güncellemeniz lazım araştırın nette bulursunuz çok basit çözümü servise gerek yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
cihaz mac adresini güncellemeniz lazım araştırın nette bulursunuz çok basit çözümü servise gerek yok

Bu kadar her yeri link doldurmadan bir sorsaydınız iş olurdu. Siz haklısınız. :rant1

Mac adresi kopyalamanın sonuçları;

MAC adresi ile ilgili mesajın bulunduğu konu da aşağıda;

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt