digiturk uydu alicisi için sinyal alici ve wireless alici

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Arkadaşlar digiturk uydu alicisi icin sinyal alici almak istiyorum.adini yanliş da söyluyor olabilirim.cihaz tv nin arkasinda olduğundan odanin her köşesinden sinyal almiyor.tv lerin önune takilan aparatdan almak istiyorum.nerden bulabilirim.birde digiturkü internete bağlamak icin wireless lazim.onerilerinizi bekliyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Sanırım wifi aparattan bahsediyorsun sevgili beyzabetül,çok anlamam ama antenli olanlardan ve cihazın desteklediği aparattan almalısın ,yani cihazın wifi donanımı seçebilir bunu sevgili sota bilebilir büyük ihtimalle :)

Sota Sota

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
TEKNOwest teknovest
benim amacım kablosuz internet ile tvde digitürke bağlamak.yani dg deki dizileri izlemek.normal kablo ile modem ile digitürk uydu cihazına bağlıyorum ama kablosuz istiyorum.digitürke sordum bunun için 150 tl fiyat söylediler bana pahalı geldi.yani uydu cihazlarına takılan wireless anten ile işimi göremezmiyim?

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Üstte sn. teknovest paylaştığı videodaki ürün işinizi görür, zaten digitürk'te kendisi bu ürünü kullanıyor. Bildiğim kadarıyla usb girişinden çalışan usb wifi aparatları digitürk uydu alıcılarında çalışmıyor. üstteki tplink marka alıcı cihazın usb girişinden güç alıyor, ilk kurulumda bir kereye mahsus cihazı bilgisayara bağlayıp, ağınızı tanıtmanız gerek.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Üstte sn. teknovest paylaştığı videodaki ürün işinizi görür, zaten digitürk'te kendisi bu ürünü kullanıyor. Bildiğim kadarıyla usb girişinden çalışan usb wifi aparatları digitürk uydu alıcılarında çalışmıyor. üstteki tplink marka alıcı cihazın usb girişinden güç alıyor, ilk kurulumda bir kereye mahsus cihazı bilgisayara bağlayıp, ağınızı tanıtmanız gerek.
Aynen katlıyorum ,işlemi bir kereliğine yapacaksın sevgili beyzabetül ,kabloyu kısa alırsın kutuya bağlamak için,en azından yerlerde eternet kablosu olmaz :ok

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Sinyal alıcı dediğinizden kastınız, kumanda sinyal alıcı göz mü?

Üzerinde digital ekran olan, olmayan modelleri olan kablo uzantısı. Aynı şeyden mi bahsediyoruz ?

images-33c8b1e8f2bc5ddc1.jpg

9734959300658.jpg

Bir de konu dışı; teraspy teraspy alo abi, bu sayfada alınan reklamlardan birine gözüm çarptı. Aloiptv diyor, senden mi bahsediyorlar burada ? Böyle bişi varsa ele gitmeyelim ? :) (iptv ye olan yakınlığını biliyorum, tevafuğa latife yapayım dedim ;) )

Screenshot_20190916-062411__01.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

Üzerinde digital ekran olan, olmayan modelleri olan kablo uzantısı. Aynı şeyden mi bahsediyoruz ?

9734959300658.jpg

Bir de konu dışı; teraspy teraspy alo abi, bu sayfada alınan reklamlardan birine gözüm çarptı. Aloiptv diyor, senden mi bahsediyorlar burada ? Böyle bişi varsa ele gitmeyelim ? :) (iptv ye olan yakınlığını biliyorum, tevafuğa latife yapayım dedim ;) )

Şimdi fark ettim iyimi ,amma yakalamışın ,gizli reklam yapayım demiştim oysa :haha1

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Aynen katlıyorum ,işlemi bir kereliğine yapacaksın sevgili beyzabetül ,kabloyu kısa alırsın kutuya bağlamak için,en azından yerlerde eternet kablosu olmaz :ok
dah önce mt ye sormuştum digitürrkün sattığı cihaz 150 tl demiştiler bana.almaktan vazgeçtim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

9734959300658.jpg

evet bu birinci resimdeki cihazdan bahsemiştim.adını tam bilmiyorum.bazı led tvlerin önünde görüyordum
ama sanırım benim kullandığım digitürkün kumandası bozuk.
önce test sonrasında satın al yazıyor.oraya nasıl ulaşacağız.link göremedim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
evet bu birinci resimdeki cihazdan bahsemiştim.adını tam bilmiyorum.bazı led tvlerin önünde görüyordum
ama sanırım benim kullandığım digitürkün kumandası bozuk.
önce test sonrasında satın al yazıyor.oraya nasıl ulaşacağız.link göremedim

O tip kızılötesi (IR = Infrared) alıcılar sadece mini uydu alıcılarının yanında geliyor.

Kullandığınız Digitürk kutu hangisi bilmiyorum ama Digitürk kutularında böyle bir şey hiç görmemiştim. Cihazda fabrika çıkışı öyle bir destek yok yani.

Ancak içini açıp IR sensörün lehimli olduğu yerden kablo çekerek böyle bir şeyi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
Bu da hem cihazı garanti dışı bırakır hem de kozmetik olarak hoş durmaz.

Kumandayı yenisi ile değiştirin veya Duracell gibi kaliteli pillerden kullanın.
Cihazı da görünebilecek bir yere koyarak da işi çözmeyi deneyebilirsiniz tabi. :bilmiyom

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Hımmm,bende wifi aparat sanmıştım , T trkkrsy tebrik ederim :ok
O zaman kutuyu öne çıkartacaksın ,başka şansın yok veya umutun dediği gibi işlem yaptıracaksın ama yazdıklarına da katıldığımı yazayım :)
Ancak içini açıp IR sensörün lehimli olduğu yerden kablo çekerek böyle bir şeyi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
O tip kızılötesi (IR = Infrared) alıcılar sadece mini uydu alıcılarının yanında geliyor.

Kullandığınız Digitürk kutu hangisi bilmiyorum ama Digitürk kutularında böyle bir şey hiç görmemiştim. Cihazda fabrika çıkışı öyle bir destek yok yani.

Kumandayı yenisi ile değiştirin veya Duracell gibi kaliteli pillerden kullanın.
Cihazı da görünebilecek bir yere koyarak da işi çözmeyi deneyebilirsiniz tabi. :bilmiyom
Digitutk Mini cihaz.tv duvarda oldugundan arkasina yerlestirdim.tv nin arkasinda olunca sinyal almama durumu olabilir mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hımmm,bende wifi aparat sanmıştım , T trkkrsy tebrik ederim :ok
O zaman kutuyu öne çıkartacaksın ,başka şansın yok veya umutun dediği gibi işlem yaptıracaksın ama yazdıklarına da katıldığımı yazayım :)
Malesef koyacak tv masam yok yok.ben özellikle digitük alirken tvnin arkasina koymak icin mini cihaz istemistim

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
B beyzabetül hanım, (nikten yola çıkarak :) )

Bu bahsedilen alıcı gözler (sadece led sinyalli ya da dijital göstergeli) mini usb girişi ile kablolu oluyor. Sizin bahsettiğiniz uydu alıcıda bu giriş var mıdır ?

Uydu cihazınızın girişlerini gösterir görsel paylaşabilirsek daha randımanlı sonuçlar elde edebiliriz.

Bir de, bu gözler üniversal mi, marka model seçiyor mu bunu netleştirmek lazım gelir ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri