Digiturk 4k hdmi kablo tavsiye

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Premium hdmi kablo diye birsey yok diye biliyorum. Hdmi kablosu hdmi kablosudur. Tamamen pazarlama taktikleri. Bence gerek yok.

Edit: Şimdi aklıma geldi. Bahsettiğiniz sanırım premium certified hdmi kablosu. Ama ben yine de tv için gereksiz olduğunu düşünüyorum. Elinizdeki kablo sorunsuz çalışıyorsa, başka bir hdmi kablosunun görüntü olarak farkedeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kablo işi hikaye.. Eğer öyle olsa mi box 3 4k kutusunun içinden çıkan kablo bırakın altın uçluyu normal hdmi kablo... Lnb lerde diyorlardı ya hani HD Lnb halbuki bir önceki Lnb de hd kanalları gösteriyor. Altın uçta taktik bu arada...

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
yanlış hatırlamıyorsam ben bi ara altın uç hdmi kablo aldım. ucuzdu falan dı filandı. ama floresan yakında monitör görüntü kesiyordu. ekran kartı mı bozuk lan diyordum. sonra tivi bu nun dandik görünümlü hdmi kablosunu taktım ve sorun gitti.
hdmi kabloları evet kaliteyi etkiler ama görüntü silikliği daha çok tivibu dan kaynaklı söyliyim. görüntü 720 zaten şu anda asıl olarak. upscaling ile 1080 ve 4 k alıyoruz.
o yüzden görüntü leş oluyor.
kablo nun faydası böyle ani kopma ve bazı yerlerde gördüğüm cazırtıyı engellemektir.
o görüntü nün kabloya bağlı boğuklaşması vga ile bitti ki kuralına uygun lehimli bi vga da da o görüntü hatası olmazdı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kablo işi hikaye.. Eğer öyle olsa mi box 3 4k kutusunun içinden çıkan kablo bırakın altın uçluyu normal hdmi kablo... Lnb lerde diyorlardı ya hani HD Lnb halbuki bir önceki Lnb de hd kanalları gösteriyor. Altın uçta taktik bu arada...

Kablo kalitesi fark ediyorda, MI-BOX içerisinden kaliteli kablo çıksa kutunun fiyatı artacak adamlar ne yapsın? :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kablo kalitesi fark ediyorda, MI-BOX içerisinden kaliteli kablo çıksa kutunun fiyatı artacak adamlar ne yapsın? :kiskis
Evet öyle de bir örnekleme verdim. Yani aman aman bir fark yok. Ben çok kablo aldım kullandım zamanında.. Altın uçlu diyor mesela sanki içindeki ilettiği tel de altın.. Ama tercih meselesi tabiki :ok

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Evet öyle de bir örnekleme verdim. Yani aman aman bir fark yok. Ben çok kablo aldım kullandım zamanında.. Altın uçlu diyor mesela sanki içindeki ilettiği tel de altın.. Ama tercih meselesi tabiki :ok
dedim ya çok çok adi değilse sorun olmuyor zaten. bi de hdmi soketi de kablosu da çabuk eskiyebiliyor. ama bunda da kalite bozulmaz. direkt görüntü gitmeleri ya da cazırtı başlar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Ucuza satılan kabloların hepsinde büyük harflerle altın yazarlar, çünkü pazarlayabilecekleri basit başka bir şey yoktur.
Kablonun içinden geçen tel, yalıtım ve elbette jak kalitesi iletilen sinyali etkiler.

Aslında mesele şu, HDMI'dan iletilen veri sayısal ama desteklenen iletim hızlarına çıkılabiliyor mu, sonucu etkileyen bu.
Elinizdeki TV, kaynak vs. kaliteli olmadıktan sonra kablonun bir önemi yok zaten. :hihi

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
4-5 tane farklı marka HDMI kablosu denedim görüntü kalitesini etkileyen bir HDMI kabloya denk gelmedim. O yüzden kablonun , kullanacağınız kaynağı desteklemesi dışında bir beklentiye girmeyin derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri