DEPREMDE BİNLERCE HAYATI KURTARABİLECEK MALZEME... (ÇOK UCUZ ÇOK BASİT) LÜTFEN PAYLAŞALIM!

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
KAYAELC USTAMIZ BİR ÖNERİ GETİRMİŞ BENCE BUNU UYGULAMAK GELİŞTİRMEKLE OLUR
Bu videoda sizlere depremlerde binlerce hayatı kurtarabilecek bir malzemeyi göstereceğim hemde yapımı çok basit ve çok ucuz, videoyu izledikten sonra lütfen paylaşalım ki bir farkındalık oluşturalım ki bu tip malzemelerin kullanımı zorunlu olsun...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
Aslında en iyisi çok katlı dikey bina yerine tek katlı veya en çok 2 katlı prefabrik yapılar en iyisidir bana göre ,hem ucuz hem sağlam olurlar,tabii onun da cılkını çıkartmazlarsa :)
Dostum o senin dediğin tek katlı 2 katlı devirler istanbul için geçti artık ancak iyi bir semtte halin vaktin iyiysen villa veya dubleks,Trıpleks,e izin verirler zaten şuan maliyetler yüksek prefabrik işi ancak şehir dışında bir yere müsaade ederler onunda alt yapı sorunu var belli kriterlere bağladılar diye biliyorum :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Dostum o senin dediğin tek katlı 2 katlı devirler istanbul için geçti artık ancak iyi bir semtte halin vaktin iyiysen villa veya dubleks,Trıpleks,e izin verirler zaten şuan maliyetler yüksek prefabrik işi ancak şehir dışında bir yere müsaade ederler onunda alt yapı sorunu var belli kriterlere bağladılar diye biliyorum :ok
Artık zaten olan olmuş sevgili osmanke,dediğim ancak bina yıkıldıktan sonra olur.Ben şahsen artık Hatay'a çok katlı bina dikileceğini inan sanmıyorum mesela, dikilse de kolay satılmaz ,maalesef felaket unutulana kadar kimse yüzüne bile bakmaz çok katlıların.İşin aslı asla çok katlıya izin de verilmemeli artık bence.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
Artık zaten olan olmuş sevgili osmanke,dediğim ancak bina yıkıldıktan sonra olur.Ben şahsen artık Hatay'a çok katlı bina dikileceğini inan sanmıyorum mesela, dikilse de kolay satılmaz ,maalesef felaket unutulana kadar kimse yüzüne bile bakmaz çok katlıların.İşin aslı asla çok katlıya izin de verilmemeli artık bence.
bugün yayınladılar tv,de araştırma yapmışlar toki binalarının hiç biri hiç bir şehirde yıkılmamış hatay,da dahil buna hatay,daki toki binaları yüksek dağ olan alt yapısı dirençli fay hattı olmayan yere yapılmış bu tüm şehirlerde böyleymiş

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bugün yayınladılar tv,de araştırma yapmışlar toki binalarının hiç biri hiç bir şehirde yıkılmamış hatay,da dahil buna hatay,daki toki binaları yüksek dağ olan alt yapısı dirençli fay hattı olmayan yere yapılmış bu tüm şehirlerde böyleymiş
Yani çok katlı binalarda ısrarcısın :)
Ben reis olsam ,şehirleri dağa taşır,dediğim gibi yapılara izin verirdim ,çok katlılara asla.Buna hastaneler de dahil tabii,bu arada bunun benim düşüncem olduğu unutulmasın ,ben böyle bakıyorum artık ,yoksa dediğim gibi ha 1939 depremi ha 2023 depremi,sağlam bina da olsa deprem ülkesiyiz ,bu gün bakkalda "japonlarda neden böyle olmuyor " tartışması yapıyorlardı mesela, neden olmuyor acaba :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,514
bu sistem linkteki konuda işlenmişti.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Kesinlikle en doğru çözümlerden birisi bu lakin Avm’de çok yürümemek için kapıya en yakın park yeri olan engelli yerine park eden bir toplum şehir merkezinden 20-30km uzaklara taşınmak istemez, bu yüzden binaları videodaki gibi basit şekilde değil, dünyanın uyguladığı yöntemlerle korumak gerekir. Bu kadar basite indirgemiş usta lakin ne malzemesi ne mühendisliği nede uygulaması o kadar basit değil. İzolatör şuan yeni yapılan Adana,İstanbul şehir Hastanelerinde mevcut. Malzemesi hesapları çözümü herşeyi Amerika’dan geldi.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
Türkiyede üretiliyor o sismik izolatör...

Ekran-Goruntusu-2023-02-14-15-21-42.png

Ekran-Goruntusu-2023-02-14-15-22-50.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Avm’de çok yürümemek için kapıya en yakın park yeri olan engelli yerine park eden bir toplum şehir merkezinden 20-30km uzaklara taşınmak istemez ...
Kesinlikle katılıyorum,bunun atışmasını yapmıştım eskiden Kipa olan bir avmde,hanım çok kızmıştı "her şeye karışma,güvenlik var baksana" demişti yıllar önce.Zaten adam da "istediğim yere park ederim" demişti ve etmişti.Tabii sonu benim istediğim-konuştuğum gibi olmuştu başka :kiskis
Bu gün hanıma "biz balık hafızalıyız" dedim ,güldü meğer önce "balık beyinliyiz" demişim ,ama ne yazıkki doğru,çabuk unutuyoruz herşeyi maalesef.Aslında hayvancıklara da hakaret oluyor söylediklerimiz,ama sanırım en vahşi hayvan insanoğlu sanki.
Bu arada yumuşak toprağa ev-apartman asla ya-pıl-ma-ma-lı, o kadar.(sadece ben demiyorum)
Bir arkadaşım inşaat yapıyor,çimentonun bilmem ne kodlusunu (en iyisiymiş,ama kodunu hatırlamıyorum) döktürmüş,binayı yapan ustalardan birisi "buna ne gerek vardı" dedi (dedi yazdım çünkü şahidim olaya) muhabbet sırasında.Ben de müdahil oldum,"evet gerek yoktu buna "dedim.Arkadaşım bana bir balyoz verdi ve "alo,patlat buna bakayım" dedi,velhasıl uzatmayayım bir kaç kez vurdum,bana mısın demedi kolon,ya küçük bir parça kırılsa ya.
Kaça satacaksın buraları dedim(hepsi 1+1 , 3 katlı 2 dairelik) ,fikrim yok ama çok olmaz dedi.
Düşün ,inşaat ustası "buna gerek yok" diyor :)
Gerçi muhabbet konusu gibi oldu ama bunlar gerçekler maalesef ,çok var şahit olduğum.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Ben şahsen artık Hatay'a çok katlı bina dikileceğini inan sanmıyorum mesela, dikilse de kolay satılmaz ,maalesef felaket unutulana kadar kimse yüzüne bile bakmaz çok katlıların.İşin aslı asla çok katlıya izin de verilmemeli artık bence.

Üstat, unutma bu dediğini. Bak seneye neler olacak. Eğer ki bu sürede büyük bir deprem olmazsa en geç seneye tekrar konuşuruz bunu. Her suçu siyasetçilere, bürokratlara atıyoruz ya. Yersiz suçlama. Onlara bu fırsatı veren kim! 🙂

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
Yani çok katlı binalarda ısrarcısın :)
Ben reis olsam ,şehirleri dağa taşır,dediğim gibi yapılara izin verirdim ,çok katlılara asla.Buna hastaneler de dahil tabii,bu arada bunun benim düşüncem olduğu unutulmasın ,ben böyle bakıyorum artık ,yoksa dediğim gibi ha 1939 depremi ha 2023 depremi,sağlam bina da olsa deprem ülkesiyiz ,bu gün bakkalda "japonlarda neden böyle olmuyor " tartışması yapıyorlardı mesela, neden olmuyor acaba :)
Hayır,hayır kesinlikle dostum ısrarcı filan değilim sen beni yanlış anlamışsın keşke bizim dediğimiz gibi olsa bana kalsa hepsi tek kat olsun en fazla iki kat ama bu izalatör,de mutlaka olsun ben yüksek bina delisi değilim 4o sene tek katli müstakil evlerde yaşadık 15 yılda 6 katli bir binada fatih bölgesinde şimdi ise 4 katli yeni bir binada ailemle birlikte yaşıyorum ve en riskli bölgelerden biri K,çekmece,de bizim oturduğumuz yer biraz içerde halkalıya yakın ama buraya vurmayacak diye birşey yok tabii ama geçen 99 depreminde burası taşlık,kayalık bölüm olduğu için hasar görmedi inşallah rabbim göstermez 🧿 🤲

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ara ara bakarım bu kanala bu video olmamış amacı belli neyse iyi niyetle çekildiğine inanmak istiyorum.
O kadar basit birşey değil kağuçukla iş bitmiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt