Deprem Yoklaması (Manisa, İzmir Civarı)

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Ses verin abiler, kardeşler !

Korkulacak bir şey yoktur inşallah ?

BGo68j.png

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet deprem olmuş ben hissetmedim , bir kaç kişi aradı beni öyle haberim oldu. Ben İzmir'deyim , Kırkağaç - Manisa'da olmuş 5.2

Moderatör tarafında düzenlendi:
sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Çok geçmiş olsun.Balıkesir'de de baya şiddetli hissettirdi.Allah yardımcımız olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,447
Geçmiş olsun.

Son birkaç yıldır ege bölgesinde yoğun şekilde 4-5 siddetinde olmaya başladı.

mevlam beterinden saklasın. Bu siddetteki deprem bile eski yapıların canına okumakta.

Büyük bir depremde olacakları düşünemiyorum.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
sürekli olarak Manisa, Aydın, İzmir ya da zıt istikamet, Elazığ tarafında sallantılar oluyor son dönemde.

hepsi tek fay hattının öte/beri uçları sanırım.

Amerika, Rusya ultra sonik silah üretti peyder pey üzerimizde mi deniyor ne yapıyor_?

Bu kadar sık deprem tarihte yoktur sanırım_?

Yıldırım aynı yere 2 kere düşmez dedikçe aynı yerlerde sürekli depremler oluyor, yara sarmaya fırsat bırakmadı yaradan ! ?

Sonumuz hayır olsun.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
sürekli olarak Manisa, Aydın, İzmir ya da zıt istikamet, Elazığ tarafında sallantılar oluyor son dönemde.

hepsi tek fay hattının öte/beri uçları sanırım.

Amerika, Rusya ultra sonik silah üretti peyder pey üzerimizde mi deniyor ne yapıyor_?

Bu kadar sık deprem tarihte yoktur sanırım_?

Yıldırım aynı yere 2 kere düşmez dedikçe aynı yerlerde sürekli depremler oluyor, yara sarmaya fırsat bırakmadı yaradan ! ?

Sonumuz hayır olsun.
sizin de belirttiğiniz gibi, fay hatları var ki, depremler oluyor. yoksa o şu bomba atıyor diye olması çok da akıl karı değil. fay hatları varsa, bizimkiler gibi sürekli aktifse, (tarihte bir araştırın) deprem gerçeği ile yaşamak gerekli oluyor .

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
sizin de belirttiğiniz gibi, fay hatları var ki, depremler oluyor. yoksa o şu bomba atıyor diye olması çok da akıl karı değil. fay hatları varsa, bizimkiler gibi sürekli aktifse, (tarihte bir araştırın) deprem gerçeği ile yaşamak gerekli oluyor .

Bir link atacaktım, yazıyı alıntılayamadım, ben deprem fırtınası diye düşünüyorum açıkçası.
Bir birikimim yok bu konuyla ilgili tabi.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ne yazık ki ülkemizde bulunan fay hatları ortalama 45-75 yıl aralığında büyük depremler yaratabiliyor.1900 yılından bu yana izleniyor ve kaynaklarda bu bilgiler var.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Ne yazık ki ülkemizde bulunan fay hatları ortalama 45-75 yıl aralığında büyük depremler yaratabiliyor.1900 yılından bu yana izleniyor ve kaynaklarda bu bilgiler var.

Önemli olan bilinçli olmak ve tedbir almak. O konularda eksiklerimiz var maalesef. Bu da can kayıplarına ve başka kötü sonuçlara neden oluyor. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt