Deneme şansım olmadığından tavsiye rica ediyorum.

I Çevrimdışı

InglorNenha

Yeni Üye
3 Ocak 2023
1
46
Eski bir Case U tx6 android tv box a sahibim. Uzun süreli izlemelerde eski olduğundan ısınma donma yaşayabiliyorum. performansı dusuk. 2 sene once almıştım sanırım.

Case U da en sevdigim şey özgür olmam. Dilediğim APK yı kurabiliyorum. bazı android boxlarda bunu göremedim. Xaiomi denedim çok kısıtlı uygulama ve apk kurulumu ugrastırıcı.

Case U gibi beni özgür bırakacak (yan marketlerden dahi apk indirmeme izin verecek), işlemci, ram ve bellek olarak güclü bir tavsiye alabilir miyim?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
eskilik den değil,AllWinner olmasından dolayıdır
AllWinner lar çok iyi değildir(eski modeller-2019 ve öncesi) GPU dan dolayı daha iyi idi!)
Tanix zaten sıkıntılı bir marka,ben de geçen sene kullanmıştım(Tanix X4 s905X4)
905X4 ler şu anda çok iyi

"özgür box" lar;Generic dediğimiz Çin işi(aslında tüm BOX ler böyledir)olanlardır
L1 Widewine olmayan!
elimde yine satışta olan(1250 kağıt) s905X4 var >>X96 Max Ultra(4/64Gb) bence sıfır sorun gibi!
elimde çok bile kaldı!
normalde bir box bende 2/3 ay kalır ama bu box Haziran dan beri elimde
sahib.sitesinde ilanı var

çoktan yeni bir boxa geçmeliydim yaw

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eskilik den değil,AllWinner olmasından dolayıdır
AllWinner lar çok iyi değildir(eski modeller-2019 ve öncesi) GPU dan dolayı daha iyi idi!)
Tanix zaten sıkıntılı bir marka,ben de geçen sene kullanmıştım(Tanix X4 s905X4)
905X4 ler şu anda çok iyi

"özgür box" lar;Generic dediğimiz Çin işi(aslında tüm BOX ler böyledir)olanlardır
L1 Widewine olmayan!
elimde yine satışta olan(1250 kağıt) s905X4 var >>X96 Max Ultra(4/64Gb) bence sıfır sorun gibi!
elimde çok bile kaldı!
normalde bir box bende 2/3 ay kalır ama bu box Haziran dan beri elimde
sahib.sitesinde ilanı var

çoktan yeni bir boxa geçmeliydim yaw
albanez albanez hocam seni tekrar forumda görmek çok güzel x96 max+ultra iyi cihazdır kendi romu ile fazla kullanışlı değil Slimbox Rom çıktı onun için ATV ve AOSP özellikle AOSP olan romu indirip yüklemeni tavsiye ederim çok kullanışlı oluyor alt bar üst bar arkaplan açık kalan uygulamaları kapatma gibi, cihaz elinde iken bir dene çok uygun fiyata satıyorsun. Alana hayırlı olsunBende onun 4/32 versiyonu var.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
hocam zaten Slimbox AOSP kullanıyorum,eski stock beğenmedim+
resim kalitesi çok iyi ve her G31 denince aynı resmi veremiyor!
bu sene 4 tane 905X box kullandım bu 5.cihaz😁
bu da aynen yolcu her zamanki gibi

ilk etap da alacağım cihaz yine s905X4(TOX3),bu cihaz Banggood da yok,Ali bana ters geliyor
sakat yer orası yaw

bu yeni box bana göre çok ucuz ama bazı artıları var örneğin GUI istersen 2160 oluyor
ama en önemli esprisi YT dan 2160 izlerken Viewport da 2160 oluyor!
bu iş harbi ise çok çok iyi demekdir,sordum bu olayı bir tanıdığım Ukraynalı yazılımcıya
ama bana biraz tuhaf bilgi verdim,emin olamadım,ama bunu bu hafta alacağım mecburen
Ali den 2 kağıt kadar maliyeti oluyor,ancak herifler bir tuhaf yaw Audio Port yok,ülen
audio port olmayan box mı var acep? gerçi bununla hiç işim olmaz ama daha tuhaf olanı
Digital out da yok😁 gerçi bununla da işim yok

Net durumu 1Gb bu iyi StopBox testini yaptı ve ciddi beğendim,özellikle ucuz olması!
TV den de YT den harbi 2160 veriyorsa bu da yeme de yanın da yat olur
bu Generic lerin kumandaları çok dandik,hatta illetlik diyebilirim,Airmouse "şart"
yoksa sallar duvara kırarsın

TOX3>>>>>

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
hocam zaten Slimbox AOSP kullanıyorum,eski stock beğenmedim+
resim kalitesi çok iyi ve her G31 denince aynı resmi veremiyor!
bu sene 4 tane 905X box kullandım bu 5.cihaz😁
bu da aynen yolcu her zamanki gibi

ilk etap da alacağım cihaz yine s905X4(TOX3),bu cihaz Banggood da yok,Ali bana ters geliyor
sakat yer orası yaw

bu yeni box bana göre çok ucuz ama bazı artıları var örneğin GUI istersen 2160 oluyor
ama en önemli esprisi YT dan 2160 izlerken Viewport da 2160 oluyor!
bu iş harbi ise çok çok iyi demekdir,sordum bu olayı bir tanıdığım Ukraynalı yazılımcıya
ama bana biraz tuhaf bilgi verdim,emin olamadım,ama bunu bu hafta alacağım mecburen
Ali den 2 kağıt kadar maliyeti oluyor,ancak herifler bir tuhaf yaw Audio Port yok,ülen
audio port olmayan box mı var acep? gerçi bununla hiç işim olmaz ama daha tuhaf olanı
Digital out da yok😁 gerçi bununla da işim yok

Net durumu 1Gb bu iyi StopBox testini yaptı ve ciddi beğendim,özellikle ucuz olması!
TV den de YT den harbi 2160 veriyorsa bu da yeme de yanın da yat olur
bu Generic lerin kumandaları çok dandik,hatta illetlik diyebilirim,Airmouse "şart"
yoksa sallar duvara kırarsın

TOX3>>>>>
TOX3 benimde onda aklım kaldı albanez albanez hocam çok iyi diyorlar TOX3 için Ultra olunca almadım ama gözüm kaldı cihazda yeni çıkmış oda
Alide sorun olmuyor vergi çıkmıyor vergi ödeme ekranında ödeniyor aras kargo getiyor sadece vergi yüksek biraz

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
gözlerime inanamadım albanez ustam geri gelmiş hoş gelmiş ondan çok şey öğrendik ustamdan aldığım samsung bluray taş gibi çıktı çakma yarı çakma orjinal herşeyi oynatıyor ustam samsung blurayı bana göndermişti parayı bile ürün geldikten - denedikten ve beğendikten sonra eft yapmıştım.kısacası albanez ustam ne diyorsa o.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
TOX3 için güvendiğim birisi var ve onun testini incelemiştim,sonra fiyatına bakınca,alırım demiştim+

Banggood ile aram çok iyi hatta 2022 başlarında ilk çıktığında Rockchip den yeni 3566 çıkınca
"X96 X6" hemen almıştım sanırım o zaman $ 120 gibi+%50 gibi de vergisi çıkmıştı
dak.1 gol 1 yaw;meret 5GHz görmüyordu!
başka sıkıntılar da çıkınca,çamura yattım;yorum attım iki tane(bozuldular!)zaten benim
yorumları kafadan siliyorlar😀

geri göndermede yapılamıyor,ancak adamlar kafadan bana paramı tamamen+vergisi ile geri ödediler!

Rockchip ler çok daha iyidir ama prof.cihazlar dır,herkese gelmiyor bu cihaz+yazılım da sıfırdır,uzak durun RK den
AllWinner hepten hikaye dir uzak durun bundan da!

bize AMLogic yetiyor şimdilik,en azından ucuz+ROM u da Rus/Ukraynalılar bir şekilde veriyorlar
G31 bana göre dandik ama alemin Kralı gibi lanse ediliyor yaw
bu seriden 51/52/57 olanlar harbi güzel,ama Generic Box larda yok,en ucuzunu alıp takıyorlar G31

Not;ancak TV ler de G51 oluyor çoğunlukla,bu bir tık daha iyidir! 52 de var bazı üst TV ler de
ama daha üstü yok,Sony bir ara Mali860 takıyordu ki bu bana göre hala en iyisi ,modeli oldukça eski
ama can dır👍
eski RK 3399 lar onun için süper resim verirlerdi!
bir G31 tutturdular 3 senedir aynı meret yaw
5x serisine çıkın kardeşim

L1 lisanslı bilmem ne cihaz çıkarıyorlar,bayağı pahalı ama 905X4 oluyor hadi bunu geçtim
ülen 52/57 filan serisi GPU taksanıza

Not;aklınzda olsun fazla atraksiyon v.s yapmıyorsanız haybeye Box filan sakın almayın!
Ancak TV ler deki bir başka sıkıntı RAM ler dandik 2Gb(3Gb olana da inanmayın sakın)
RAM e de yatırım yapmıyor çakallar

araba parasına TV satıyor,dandik H/W var üstünde,sonra Lisans Misans diyorlar
2Gb RAM nedir ülen,zaten sistem 1.4/1.6 yiyor gerisi tırt,GPU ları onun için 51/52
yapıyorlar ama kurtarmıyor

++

Hometec i düşündüm ama bana gelmez o cihaz,test de edemiyorum,ama fiyatı tatlı sayılır
bunun yerine CPU/GPU su çok çok daha iyi olan,Formuler Z-11 Pro MAX var,yazılımları da
düzgün diye biliyorum bunların,ancak ciddi pahalı! değermi o paraya bilemiyorum
onda da DVision yok,hoş DV ile işim olmaz benim ama yarın cihazı satacağım zaman
o su yok bu su yok deyip durur! TV de benim DV/Atmos/HLG cart curt var ama hiç izledinmi
diye sorarsanız,izlemedim valla,iptv sağolsun yaw vasat ve para verip NF izlemek yerine
server dan alayını izle 300/400 kağıda yıllık

bir de üreticiler epeyi aylardır yeni bir şey çıkarmıyorlar! habire 905x4+G31 abi bıktık bunlardan yaw
$ 50/60 yerine şöyle $100 kağıtlık veya 120/130 kağıtlık daha güçlü bir CPU+GPU lu box çıkarın

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TOX3 için güvendiğim birisi var ve onun testini incelemiştim,sonra fiyatına bakınca,alırım demiştim+

Banggood ile aram çok iyi hatta 2022 başlarında ilk çıktığında Rockchip den yeni 3566 çıkınca
"X96 X6" hemen almıştım sanırım o zaman $ 120 gibi+%50 gibi de vergisi çıkmıştı
dak.1 gol 1 yaw;meret 5GHz görmüyordu!
başka sıkıntılar da çıkınca,çamura yattım;yorum attım iki tane(bozuldular!)zaten benim
yorumları kafadan siliyorlar😀

geri göndermede yapılamıyor,ancak adamlar kafadan bana paramı tamamen+vergisi ile geri ödediler!

Rockchip ler çok daha iyidir ama prof.cihazlar dır,herkese gelmiyor bu cihaz+yazılım da sıfırdır,uzak durun RK den
AllWinner hepten hikaye dir uzak durun bundan da!

bize AMLogic yetiyor şimdilik,en azından ucuz+ROM u da Rus/Ukraynalılar bir şekilde veriyorlar
G31 bana göre dandik ama alemin Kralı gibi lanse ediliyor yaw
bu seriden 51/52/57 olanlar harbi güzel,ama Generic Box larda yok,en ucuzunu alıp takıyorlar G31

Not;ancak TV ler de G51 oluyor çoğunlukla,bu bir tık daha iyidir! 52 de var bazı üst TV ler de
ama daha üstü yok,Sony bir ara Mali860 takıyordu ki bu bana göre hala en iyisi ,modeli oldukça eski
ama can dır👍
eski RK 3399 lar onun için süper resim verirlerdi!
bir G31 tutturdular 3 senedir aynı meret yaw
5x serisine çıkın kardeşim

L1 lisanslı bilmem ne cihaz çıkarıyorlar,bayağı pahalı ama 905X4 oluyor hadi bunu geçtim
ülen 52/57 filan serisi GPU taksanıza

Not;aklınzda olsun fazla atraksiyon v.s yapmıyorsanız haybeye Box filan sakın almayın!
Ancak TV ler deki bir başka sıkıntı RAM ler dandik 2Gb(3Gb olana da inanmayın sakın)
RAM e de yatırım yapmıyor çakallar

araba parasına TV satıyor,dandik H/W var üstünde,sonra Lisans Misans diyorlar
2Gb RAM nedir ülen,zaten sistem 1.4/1.6 yiyor gerisi tırt,GPU ları onun için 51/52
yapıyorlar ama kurtarmıyor

++

Hometec i düşündüm ama bana gelmez o cihaz,test de edemiyorum,ama fiyatı tatlı sayılır
bunun yerine CPU/GPU su çok çok daha iyi olan,Formuler Z-11 Pro MAX var,yazılımları da
düzgün diye biliyorum bunların,ancak ciddi pahalı! değermi o paraya bilemiyorum
onda da DVision yok,hoş DV ile işim olmaz benim ama yarın cihazı satacağım zaman
o su yok bu su yok deyip durur! TV de benim DV/Atmos/HLG cart curt var ama hiç izledinmi
diye sorarsanız,izlemedim valla,iptv sağolsun yaw vasat ve para verip NF izlemek yerine
server dan alayını izle 300/400 kağıda yıllık

bir de üreticiler epeyi aylardır yeni bir şey çıkarmıyorlar! habire 905x4+G31 abi bıktık bunlardan yaw
$ 50/60 yerine şöyle $100 kağıtlık veya 120/130 kağıtlık daha güçlü bir CPU+GPU lu box çıkarın
Rk chip cihazlar cabuk arıza veriyor ve rom bulunmama sorunu oluyor albanez albanez hocam o yüzden uzak duruyorum ve onları tavsiye etmiyorum sorun yaşayan çok oldu amlogic iyidir yakında üst model işlemcili full lisanslı cihazlarda çıkacak Ama kullanım amacı farklı olanlara Tv os lisanslı cihazlar hitap etmiyor kişiye göre değişiyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
RK prof. adama bile zor geliyor,normal kullanıcı içinse kesinlikle tavsiye etmem,para zaten her seferinde
langırt köy sandığına giriyor yaw,uzak durun ya da prof. iseniz,lisan da varsa,para da sorunsuz ise
örneğin SBC li cihazlara takılın Khadas gibi mesela,bir de vaktiniz çok bol ise tabiki!
"Rockchip" den bence uzak durun!

SBC içinse direk tek adres "KHADAS" dır,herifler çok sıkı yaw,ciddi Prof. işlere yıllardır yatırım yaptılar
Rockchip lere Dans ettiriyor herifler

Rockchip,adeta hastalık cihazlar,ülen ben hepsini tek tek kullandım son 5/6 yıldır!
bir tane bile sıkıntısız cihaz görmedim😡

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
albanez albanez üstat o kadar model yazmışsın ki hangisine bakayım karar veremedim :) alacak olsam hangisine bakayım? Homatics konusunda beklemedeyim daha.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
albanez albanez üstat o kadar model yazmışsın ki hangisine bakayım karar veremedim :) alacak olsam hangisine bakayım? Homatics konusunda beklemedeyim daha.
aslında fazla vermedim,ancak buradan alacak herkese bir uyarı yapayım,Box işini fazla bilmiyorsanız
bu işe bence girmeyin,zaten piyasada ki tüm TV ler de çoğu işler yapılabiliyor!
Box adeta ayrı bir hastalık gibi oldu yaw

elimde satışa çıkardığım "X96 MAX Ultra" (4/64Gb)+GPU G-31 li var,hediyesi 1250 kağıt:clap
ROM u da değiştirdim,bence performansı çok iyi

paran varsa hala "NVidia Shield" bence bir numara,bunu geçen henüz yok! bu bence bu işte tek

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt