Demirdöküm vinto bar sorunu

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba arkadaşlar, Demirdöküm vinto model kombimiz var. uzun bir süre evde olmadiğımız için kapalı duruyordu. Sıcak su kullanımı için kombiyi açtık. Kırmızı ışık yanıp sönüyordu. Kombi nin altındaki düğmeyi çevirince barın yükselmesi gerekiyordu ancak yükselmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır? Servislik bir durum mu? ( Doğalgazı açtım. Güneş enerji vanasını kapattım. Şu giriş çıkış açtım. 8 -9 aydır kullanmıyoruz.)

IMG_20190807_092947.jpg
IMG_20190807_092937.jpg
IMG_20190807_092920.jpg

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Evet , mutfaktakı musluğu açıyorum kombiden su geçiyor ama ne bar yükseliyor ne de ısıtıyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
kombini sigortası 9 ay boyunca kapalıysa pompa ve 3yollu valf kilitlenmiş olabilir.ön kapağı açıp 3yollu valf ve pompaya tornavidanın plastık kısmı ile hafif darbeler vurmayı deneyin

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kombinin içini açın 3 yollu motora gaz valfine akış türbinine tıklatın kombiyi resetleyin. Kombi kendini kitlemiş

Son düzenleme:

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Kombinin içini açın 3 yollu motora gaz valfine akış türbinine tıklatın kombiyi resetleyin. Kombi kendini kitlemiş

Bilgi için teşekkürler herkese. Servis çağırdık. Su doldurma musluğu bozulmuş. Musluk boşa dönüyor dedi. Servis ve su doldurma musluğu aparatı dahil 180 TL tuttu. Şu anda çalışıyor.Daha sonra netten baktım su doldurma musluğu 25 TL miş. Baya pahalı satmış.:deli konuyu kapatabilirsiniz.Teşekkürler.

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bilgi için teşekkürler herkese. Servis çağırdık. Su doldurma musluğu bozulmuş. Musluk boşa dönüyormuş dedi. Servis ve su doldurma musluğu aparatı dahil 180 TL tuttu. Şu anda çalışıyor.Daha sonra netten baktım su doldurma musluğu 25 TL miş. Baya pahalı satmış.:deli konuyu kapatabilirsiniz. Teşekkürler.

sağlık olsun hocam malasef servisler böyle denetleyen soran olmayınca isteği fiyattan iş yapıyorlar .Musluktan su gelmesini akıl ettik ancak doldurma musluğu bozuk olacağı benimde aklıma gelmedi valla ne diyeyim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bilgi için teşekkürler herkese. Servis çağırdık. Su doldurma musluğu bozulmuş. Musluk boşa dönüyormuş dedi. Servis ve su doldurma musluğu aparatı dahil 180 TL tuttu. Şu anda çalışıyor.Daha sonra netten baktım su doldurma musluğu 25 TL miş. Baya pahalı satmış.:deli konuyu kapatabilirsiniz. Teşekkürler.

Servis'in gelmesi kaç TL imiş onu da sorsaydınız keşke hocam. Olmadı Demirdöküm müşteri hizmetlerini arayıp bilgi edinin.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Servis'in gelmesi kaç TL imiş onu da sorsaydınız keşke hocam. Olmadı Demirdöküm müşteri hizmetlerini arayıp bilgi edinin.
servis ücreti standart 50 lira olsa

hadi muslukta 25 olsun diyelim ki onlara gelişi daha azdır .

hadi işçilikte 50 lira desek

taş çatlasın 125 tlden 1 lira fazlası haksızlık olur gözümde.kimse bu kadar para kazanamıyor günümüzde .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
servis ücreti standart 50 lira olsa

hadi muslukta 25 olsun diyelim ki onlara gelişi daha azdır .

hadi işçilikte 50 lira desek

taş çatlasın 125 tlden 1 lira fazlası haksızlık olur gözümde.kimse bu kadar para kazanamıyor günümüzde .

Ben de geliş 50 lira diye düşündüm ama bu devirde maliyetler yükseldi haliyle servisin geliş ücreti de yükselmiştir diye düşündüm.
Yine de işlem için alınan ücret fazla geldi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt