Değişen ayıplı ürün tekrar bozuksa bir üst modeli ile değişebilir mi

S Çevrimdışı

Saykopat95

Yeni Üye
29 May 2021
3
28
Herkese merhaba bende Casper Excalibur bir bilgisayar vardı bu bilgisayar aldığımın 20.günü bozuldu ekran kartını sürekli kapatıyordu sıcaklık seviyesi 99 derecenin üstüne çıkıyordu değişim istedim ilk onarım yapıp gönderdiler olmadı birdaha değişim istedim aynı problemleri yaşayınca bu seferde bilgisayarı daha kötü bi hale getirdiler bu sefer ısınması devam ediyordu ama kapanmıyordu 6 ay geçti ve sonunda ana kartı yandı yangın çıkmasından ramak kala kurtulduk . Tekrardan gönderdim bu bilgisayarı asla kabul etmediğimi söyledim yenisi geldi ancak aynı sorunlar bundada var internetten araştırdım g770 modellerinde çok fazla bu sorunla karşılaşılmış muhtemelen kronik sorunu şimdi ne yapmam gerekiyo bu bilgisayarı bir üst modelleri ile değişim isteyebilirmiyim isteyeceksem bunu kanunun hangi maddesine göre isteyebilirim Casper para iadesi yapamayacaklarını söylüyor aynı bilgisayarda aynı problemleri yaşamakta ben istemiyorum.

S Çevrimdışı

Saykopat95

Yeni Üye
29 May 2021
3
28
Yasadaki tanımı AYIPSIZ MİSLİ şeklinde geçer.
Yani malın KENDİSİ mevcut ise aynısı ile değişir, stokta yok ise özellikleri sizin ürüne en yakın ürüne ortak karar verilir. Onlar öneri sunar, siz inceler ona göre karar verirsiniz.
evet ama daha önce bir ürün değiştirdim ve bu ürünede aynı sorun var birde şikatvar.comda çok fazla aynı problem var yani muhtemelen bu bilgisayarın kronik sıkıntısı bu mislide aynı problemle geldiğinde para iadeside vermiyorsa başka birşey yapılamaz mı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
evet ama daha önce bir ürün değiştirdim ve bu ürünede aynı sorun var birde şikatvar.comda çok fazla aynı problem var yani muhtemelen bu bilgisayarın kronik sıkıntısı bu mislide aynı problemle geldiğinde para iadeside vermiyorsa başka birşey yapılamaz mı
Teknik dayanakları ile YASAL olarak bunun kronik sorun olduğunu tüm bilgi ve belgeleri ile ispatlamadığınız sürece süreç bu şekilde ne yazık ki.

Yoksa bana kalsa Yataş yatakları da kronik sorunlu.

PHILIPS 7909 8909 KESİNLİKLE kronik sorunlu.

Bu ülkede tüm delilleri ile Ticaret Bakanlığına PHILIPS markasının yönetmeliğe aykırı şekilde ÇIKMA YEDEK PARÇA ile servis hizmeti sağladığını ispat ettik yine bir şey çıkmadı, sizce sizin konuyu kabul ederler mi?

S Çevrimdışı

Saykopat95

Yeni Üye
29 May 2021
3
28
Teknik dayanakları ile YASAL olarak bunun kronik sorun olduğunu tüm bilgi ve belgeleri ile ispatlamadığınız sürece süreç bu şekilde ne yazık ki.

Yoksa bana kalsa Yataş yatakları da kronik sorunlu.

PHILIPS 7909 8909 KESİNLİKLE kronik sorunlu.

Bu ülkede tüm delilleri ile Ticaret Bakanlığına PHILIPS markasının yönetmeliğe aykırı şekilde ÇIKMA YEDEK PARÇA ile servis hizmeti sağladığını ispat ettik yine bir şey çıkmadı, sizce sizin konuyu kabul ederler mi?
Yani aslına bakarsanız şöyle bir konuşma geçti aramızda Casper ile aradığımda bu konuyu anlattım kendi sistemlerinde böyle bir problem olduğunu bana aktardılar ama tabi ki son süreçte kabul ederler mi bilmiyorum yasa olarak nasıl geçiyor bunu tam anlamıyla bilmediğim ve internet üzerinden araştırmalarımda bulamadığım için yasal prosedür nasıl ilerliyor bilmiyorum tam olarak. Daha önceden başıma arçelik ile alakalı böyle bir problem geldi veen üst modeli ile değişim yaptılar Casper ne düşünür ama onuda yasayı bulup bilgisayar ile birlikte talebim olunca görücez ne yazık ki Türkiye'deki satıcılar kanunlarıda tam anlamıyla kabul etmedikleri ve alınan malın ücretini geri iade etmedikleri için problemler yaşıyoruz böyle ...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yani aslına bakarsanız şöyle bir konuşma geçti aramızda Casper ile aradığımda bu konuyu anlattım kendi sistemlerinde böyle bir problem olduğunu bana aktardılar ama tabi ki son süreçte kabul ederler mi bilmiyorum yasa olarak nasıl geçiyor bunu tam anlamıyla bilmediğim ve internet üzerinden araştırmalarımda bulamadığım için yasal prosedür nasıl ilerliyor bilmiyorum tam olarak. Daha önceden başıma arçelik ile alakalı böyle bir problem geldi veen üst modeli ile değişim yaptılar Casper ne düşünür ama onuda yasayı bulup bilgisayar ile birlikte talebim olunca görücez ne yazık ki Türkiye'deki satıcılar kanunlarıda tam anlamıyla kabul etmedikleri ve alınan malın ücretini geri iade etmedikleri için problemler yaşıyoruz böyle ...
Şuna emin olun ki normal vatandaş olarak anlayabileceğimiz ve normal vatandaş diliyle anlatılan çok içerik bulamazsınız webde.
İçtihatler, yönetmelikler, emsal kararlar, karar numaraları, yönetmelikler, kanun maddeleri, itirazlar, retler, kabuller her şey havada uçar lakin normal vatandaşa anlatır gibi içerik bulamazsınız.

Bizler de karar yazarken elbette kaynaklarda farklı görüşler var mı diye araştırıyoruz oradan gayet iyi biliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Darılmayın ama ucuz etin yahnisi maalesef böyle oluyor.
Bence ücret iadesi isteyin farklı firmalara yönelin.
Diğer firmalar da sütten çıkmış ak kaşık değil ama Casper, Monster, Gamegaraj gibi firmalar Çin'de üretim yapan firmalardan alıyorlar bilgisayarları.
Ve kaliteleri maalesef düşük. Uygun fiyatlı olma nedenleri bence bu.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
intel işlemciler son 3 nesilde aşırı ısınmaya başladı... soğutma sistemini uygun yapamayan böyle ısınma sorunu yaşıyor... sıvı soğutmaya bile bana mısın demiyor... ısınıyor gpu ile işlemci ortak ısı borusu kullanınca soğutamıyor... monster her koşulda excaliburdan çok daha kaliteli...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt