Deezer Hİ Fİ - Spotify ? (320) üyelik bilgi edinme

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Selam arkadaşlar, aldığımız kulaklıkla beraber, müzik konusunda, kaynak aramaya başladım. Yüksek kalite 1411 kpBs ses alabileceğim Karşıma 3 seçenek çıktı; (daha doğrusu 1 inden emin değilim.)

1- Tidal Hi fi ( Master kalitede 1 ay deneme aldım, şuan dinliyorum, iyi güzel ama, özellikle Türkçe parça sıkıntısı muazzam boyutta eledim.)

2- Deezer Hi fi Bu benim istediğim tarzda , yine 1 aylık deneme açtım , 1411 kpbs yüksek kalitede müzik sunuyor favorim, parça sıkıntısı pek çekecek gibi durmuyor)

Deezer Family; Bu paket hi, fi olarak mı sunuyor, yoksa premium mu? Çünkü premium sunuyor ise, 320 kpbs destekliyor. Family paketi hi fi destekliyorsa, 1411 kpbs bu pakete ortak arayacağım. Family 6 ortak , 14,99 TL /ay

3- Spotify Tam bir soru işareti, çok popüler, kullanımı, arayüzü , rahatlığı iyi diyorlar, parça sıkıntısı da çekeceğimi sanmıyorum, deezer dan bile fazla olduğunu tahmin ediyorum. Fakat kalite nedir? En büyük sıkıntı burada, 320 kpbs mi? Yoksa flac vs formatlar mı? Tüm parçalarda bunu sunuyor mu?

Bu da yine flac kalitesinde veya her ne ise işte 1411 kpbs sunuyorsa parçalarını, buna ortak olmak ve bulmak kolay, hemen hemen herkeste bu var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Spotify benim bildiğim 320 kbps.
Hi-fi için FLAC dosyalarına bakabilirsin.:kiskis
YouTube'a atılmış plak kayıtlarını da dinleyebilirsin. (Düzgün bir aktarım yapılmışsa, standart YouTube'daki kliplerden daha kaliteli oluyor sesleri.)

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Spotify benim bildiğim 320 kbps.
Hi-fi için FLAC dosyalarına bakabilirsin.:kiskis
YouTube'a atılmış plak kayıtlarını da dinleyebilirsin. (Düzgün bir aktarım yapılmışsa, standart YouTube'daki kliplerden daha kaliteli oluyor sesleri.)
Bir ara hi fi olcak falan demişler 2017 de, ama sanırım bir gelişme yok spotify için.

Deezer hi fi için ortaklı oluyorsa ben buradan 1 ortak olurum. Youtube de dinledim ama, youtube nin genel işleyişi buna müsade etmiyor diyorlar, yani ne kadar yüksek yüklesende, kısıtlama var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bir ara hi fi olcak falan demişler 2017 de, ama sanırım bir gelişme yok spotify için.

Deezer hi fi için ortaklı oluyorsa ben buradan 1 ortak olurum. Youtube de dinledim ama, youtube nin genel işleyişi buna müsade etmiyor diyorlar, yani ne kadar yüksek yüklesende, kısıtlama var.

E tabi, YouTube onu hertürlü sıkıştırıyor. :hihi

Devian Çevrimdışı

Devian

Yeni Üye
17 Eyl 2018
19
Spotify eğer paralı üyelik ise 320 kpbs , normal üyelikte ise 160 kbps dir.. Youtube a hiç girmeyin youtube un kalitesi 50-150 kbps arasıdır.Yakında 250 olacak dediler ama daha birşey yok.. Youtube dan kaliteli müzik dinlemek isterseniz youtube premium kullanmanız lazım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Spotify eğer paralı üyelik ise 320 kpbs , normal üyelikte ise 160 kbps dir.. Youtube a hiç girmeyin youtube un kalitesi 50-150 kbps arasıdır.Yakında 250 olacak dediler ama daha birşey yok.. Youtube dan kaliteli müzik dinlemek isterseniz youtube premium kullanmanız lazım.

YouTube bildiğim kadarıyla 2K'ye kadar 128 Kbps sunuyordu.
Ülkemize sunduğu bantgenişliği ile ilgili de olabilir bu durum.
Zira YouTube'a VPN ile girdiklerinde videolarda bit oranı artışı gözlemleyen arkadaşlar olmuştu malum forumda. :kiskis

Devian Çevrimdışı

Devian

Yeni Üye
17 Eyl 2018
19
olabilir hocam test etmedim , yabancı forumlarda 50-150 arası yazmışlardı.Eğer vpn ile değişiklik olursa ilginç olur bi bakarım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
olabilir hocam test etmedim , yabancı forumlarda 50-150 arası yazmışlardı.Eğer vpn ile değişiklik olursa ilginç olur bi bakarım.

Video bit oranında artış gözlemlemişlerdi.
Ben YouTube'dan doğrudan indirdiğim videolarda 128 Kbps olarak denk gelmiştim.
Belki de YouTube'un yaptığı sıkıştırmaya göre değişiyordur. :bilmiyom

Devian Çevrimdışı

Devian

Yeni Üye
17 Eyl 2018
19
şimdi yeni yüklenen bir klibi 2k olarak indiriyorum bir öyle bakıcam birde vpn ile amerikadan bağlanıp indiricem aynı dosyayı.Sonra değerlere bakarım ama farklı olması mantıklı değil tek kaynaktan geliyor çünkü.Bakalım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
şimdi yeni yüklenen bir klibi 2k olarak indiriyorum bir öyle bakıcam birde vpn ile amerikadan bağlanıp indiricem aynı dosyayı.Sonra değerlere bakarım ama farklı olması mantıklı değil tek kaynaktan geliyor çünkü.Bakalım.

İndirirken değil de izlerken, video üzerine sağ tıklayın meraklısı için istatistikler kısmından bakın derim.
Onu tespit eden arkadaşlar ücretli hızlı bir VPN ile yapmış olabilir.
Belki ücretsiz vpn de durum öyle olmayabilir. :bilmiyom

Devian Çevrimdışı

Devian

Yeni Üye
17 Eyl 2018
19
benim de ücretli hocam. Amerika türkiye ve italya yadan indirdim klibi 4k olarak fark yoktu.Meraklısı için istatistiklerde ne yazikki bende audio quality gibi birşey yok niye çıkmıyor anlamadım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
benim de ücretli hocam. Amerika türkiye ve italya yadan indirdim klibi 4k olarak fark yoktu.Meraklısı için istatistiklerde ne yazikki bende audio quality gibi birşey yok niye çıkmıyor anlamadım

Audio'ya indirince bakabiliyorsunuz zaten hocam.
Ben öyle bakmıştım.
Ben bitrate olayını video için söyledim sadece. Ses de sonuç ne bilmiyorum. :bilmiyom

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba, telefonda (android) Spotify premium hesapla müzik dinliyorum ama indiremiyorum bunun bir yolu var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri