Dashcam

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Merhaba forum sakinleri.
Eski bir dashcam konusu var ama hortlatmak istemedim.
Arabamda Viofo A129 Pro 4K ön + arka kamera, polarize filtreleri, uzaktan kumandası, elektrik bağlantı aparatı (doğrudan sigorta kutusuna bağlamak için) var.
Bir araba daha gelecek, bu kamerayı ona aktarıp buna ucuz yollu bir şeyler mi alsam yoksa bendekinden daha iyi bir kamera var mı alabileceğim ve bildiğiniz?
Saygılar.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,651
59
burdan bakabilirsin

En iyi araç kameraları (2022)​

Trafikte seyir halindeyken bir kaza yaşadığınızda, araç içi kameraları kullanarak kendinizi güven altına alabilirsiniz. İşte en iyileri...
En iyi araç kameraları (2022)

Ülkemizde ve dünyada her yıl trafiğe çıkan binek araç sayısı giderek artıyor. Bununla beraber, kalabalık yerleşim bölgelerinde yaşanan kaza ve benzeri durumlar da paralel bir şekilde yükseliyor. Hal böyle olunca bazen kişinin kendisi bazen de sigorta şirketleri araç kameraları gibi çözümleri uyguluyor.

2022 en güçlü telefonu Frontier 22, 200 Megapiksel çözünürlükteki ilk akıllı telefon unvanına sahip olacak. Cihazın tanıtım tarihi belli oldu! İşte detaylar

İşte en iyi araç kameraları​

Trafikte başınıza bir şey geldiğinde, kimseyi şahit göstermek için çaba sarf etmenize gerek kalmıyor. Yani bir hırsızlık veya kaza yaşadığınızda, direkt olarak cihaz içerisinde bulunan çevresel video kaydını sigorta şirketiniz ve polisle paylaşabiliyorsunuz.
araç kameraları

Biz de bu yazımızda sizlerle piyasada aktif satışı devam eden, kullanıcıların en çok tercih ettiği ve özellik açısından gerek GPS’i bulunan gerekse de arka kamerasıyla da kayıt alabilen cihazları bir araya getirdik. Bu noktada tabii ihtiyaçlar doğrultusunda bir seçim yapılacaktır. İşte o cihazlar…

360 G300​

• Gece görüşü bulunuyor.
  • 160 derece kayıt yapabiliyor.
  • Bulunduğunuz şeridin tamamını görebiliyor.
  • Dahili GPS’i var.
  • Acil durum kayıt sistemi mevcut.
  • 24 saat park gözetimi yapabiliyor.
  • 1296p HD kayıt alabiliyor.
  • Hızlandırılmış kayıt alabiliyor.
en-iyi-arac-kameralari-2022-1.jpg

Ürünü almak için tıklayabilirsiniz.

360 G500H​

• 5 Megapiksel Sony IMX335 sensörü bulunuyor.
  • Dahili GPS sistemi mevcut.
  • Hızlandırılmış kayıt alabiliyor.
  • Gelişmiş Sürüş Yardım Sistemi (ADAS)
  • Uygulama kontrolü mevcut.
  • Gece modu bulunuyor.
  • Ön 2.7K ve arka FHD kayıt mevcut.
araç kameraları

Xiaomi 70Mai 1080p​

• Wifi bağlantısı mevcut.
  • Sesli asistanı var.
  • 130 derecelik açıyla kayıt yapabiliyor.
  • 1080p FHD kayıt alabiliyor.
  • Acil durum sistemi bulunuyor.
  • 64GB’a kadar hafızası artırılabilir.
en-iyi-arac-kameralari-2022-2.jpg

Xiaomi 70Mai A500 S Pro Plus​

• 5 Megapiksel Sony IMX335 sensörüyle geliyor.
  • Çift çekirdekli Hi3556 V200 HiSilicon işlemcisi var.
  • Gelişmiş Sürüş Yardım Sistemi (ADAS)
  • Dahili GPS sistemi mevcut.
  • Telefon uygulamasıyla kontrol edilebiliyor.
  • Hızlandırılmış ve döngü kayıt modları mevcut.
  • 3D DNR ve HDR ile gelen Gece Görüşü modu bulunuyor.
  • Önde 2.7K veya HD kayıt yapabiliyor.
araç kameraları

Xiaomi 70mai Lite D08​

• Çift Görüş ve Çift Emniyet sistemleri bulunuyor.
  • 5 inç IPS ekranı mevcut.
  • 1600P HD görüntü kalitesi var.
  • Park Modu Monitörü bulunuyor.
  • Dört trafik şeridini kapsayan 130 derecelik görüş alanı sunuyor.
  • 24 Saatlik Park Gözetimi modu mevcut.
  • Telefon uygulamasından kontrol edilebiliyor.
  • WDR çekim yapabiliyor.
araç kameraları

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda ve bizlerle paylaşmayı unutmayın!

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu işte markanın zerre kıymeti yok. İlk bakılacak yer Ambarella çipli olması ikincisi ise pilli değil kapasitörlü olması. Bugünkü piyasada kesinlikle çinden, bu özelliklere sahip cihaz alırdım. Ucuza çok kaliteli kameralar bulunur.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Teşekkürler, ancak benim ön kameram 4k, bu ise FHD. Ben "daha iyi" bir şey bakıyordum.

Sizinkinin kayıt kalitesini bilmiyorum ama meşhur marka diye geçen 4k lık kameraların kalitesinden çok daha iyi. Özellikle gece ve karşıdan güneş aldığı çekimlerde.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Sizinkinin kayıt kalitesini bilmiyorum ama meşhur marka diye geçen 4k lık kameraların kalitesinden çok daha iyi. Özellikle gece ve karşıdan güneş aldığı çekimlerde.
Size yazmadan önce, dediğiniz kameraya ait birkaç FHD kayıt izledim gece ve gündüz. Sanırım izlediğim kameralarda polarize filtre yok. Hiç bir plaka okunmuyordu neredeyse. Ben, benimkinde her plaka okunmuyor diye şikayet ediyordum. Sonuç olarak seyrettiğim videolar kesinlikle daha iyi değildi.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Size yazmadan önce, dediğiniz kameraya ait birkaç FHD kayıt izledim gece ve gündüz. Sanırım izlediğim kameralarda polarize filtre yok. Hiç bir plaka okunmuyordu neredeyse. Ben, benimkinde her plaka okunmuyor diye şikayet ediyordum. Sonuç olarak seyrettiğim videolar kesinlikle daha iyi değildi.

Bende ch 100 modeli var. Gece gündüz her plakayı çok net çekiyor. Ama tam bilemiyorum o yüzden net böyledir diyemem.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt