Dahili Depolama Olarak Kullanılan USB Bellek

K Çevrimdışı

kater1977

Yeni Üye
28 Ocak 2023
19
47
Dahili depolama olarak kullanılan usb belleğin içindeki veriler ne bilgisayardan ne de android tv içerisinden ulaşamıyorum. File manager programları cihazın kendi belleğinin içini gösterirken harici usb nin içini eğer dahili depolama olarak seçtiysek göstermiyor. Bu usb belleğin içini görmek, değiştirmek için bir yol var mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bunun nedenlerini yazayım:
1- Usb bellek "boot" durumdadır ,daha önce bizde yani linuxta bayrak olarak işaretlenmiştir "boot".
2- Bellek bozulmuştur,bunun çeşitli nedenleri vardır,mesela "güvenli kaldır"mama gibi.
3- Elinde usb girişli bir mini uydu alıcısı varsa ona takıp ,cihazın usb menüsünden görmeye bak,orada da göremezsen 2. maddede yazdığım olmuştur

K Çevrimdışı

kater1977

Yeni Üye
28 Ocak 2023
19
47
1- Usb bellek "boot" durumdadır ,daha önce bizde yani linuxta bayrak olarak işaretlenmiştir "boot".
2- Bellek bozulmuştur,bunun çeşitli nedenleri vardır,mesela "güvenli kaldır"mama gibi.
3- Elinde usb girişli bir mini uydu alıcısı varsa ona takıp ,cihazın usb menüsünden görmeye bak,orada da göremezsen 2. maddede yazdığım olmuştur

Hocam nedeni 1. maddede yazdığın durum. Dahili depolama olarak kullan dediğin zaman usb belleği boot durumuna getiriyor. Bu durumda içini görebileceğimiz bir yöntem var mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Linuxta gparted ile (ben bununla yapıyorum) boot bayrağını yandaki kutucuğunu boşaltarak yapıyorum ama sen nasıl yaparsın bilemiyorum.

byalo-216.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Harici depolama olarak biçimlendirmelisin herşey silinir.

Dahili olarak hangi cihazda biçimlendirme yapıldıysa onda görür dosyalar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Hocam biçimlendirme yapılan cihazda da içi gözükmüyor. En azından dosya yöneticisinde gözükmüyor.
Hımm,demek ki 2.ci şık sanki.Ama virtualbox kurup,ona da pclinuxos kde yüklemeni tavsiye ederim,veya debian kde ,sonra da yüklü değil ise gparted.Hatta livecd ile de bakabilirsin şimdi aklıma geldi :) (yaşlılık işte)

K Çevrimdışı

kater1977

Yeni Üye
28 Ocak 2023
19
47
Bozuk değil hocam, dahili depolama olarak biçimlenen usb belleğin içini ne bilgisayarda ne de tv de göremiyoruz. Varsa bir çözümünüz alalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt