Daha Gelişmiş Anakart Takabilir Miyiz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Ado hocam merhaba. Bizim evde LG IPS Panelli FHD 42" Vestel var. Modeli 42PF7175.
İçinde 17MB95 anakart var. Malumunuz ilk çıkan Smart serilerinden sayılır.
PuhuTV gibi servislerden yararlanabilmek için anakartını daha yüksek bir modelle değiştirebilir miyiz?
Panelin elimizde kalma ihtimali var mıdır?
Araştırabilir miyiz?

TV'nin içindeki kartlar bunlar;

img_20180330_094646-jpg.jpg

img_20180330_094445-jpg.jpg

img_20180330_094811-jpg.jpg

img_20180330_094835-jpg.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
bence anakartı değiştireceğine bir tv box daha mantıklı olmaz mı bu iş için :cool

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şahsen ben yaptım oldu.
Yani bildiğin frankeştayn gibi her bir parçası ayrı ayrı olan bir tv yaptım, tabi kodsal mantığını tutturmak kaydı ile, 4 yıl oldu halşen eski ofisimde (Şu an abim kullanıyor o ofisi) Çalışır durumdadır.

Diyeceğim o ki, Elbette olur, Sorun şu ki çok araştırmak lazım.

Seri numarası, iş emirleri, anakart kodlaro, panel uyum kodları, SPI yazılım sürümleri vs vs vs

Zaman ayırmak lazım :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şahsen ben yaptım oldu.
Yani bildiğin frankeştayn gibi her bir parçası ayrı ayrı olan bir tv yaptım, tabi kodsal mantığını tutturmak kaydı ile, 4 yıl oldu halşen eski ofisimde (Şu an abim kullanıyor o ofisi) Çalışır durumdadır.

Diyeceğim o ki, Elbette olur, Sorun şu ki çok araştırmak lazım.

Seri numarası, iş emirleri, anakart kodlaro, panel uyum kodları, SPI yazılım sürümleri vs vs vs

Zaman ayırmak lazım :ok

Yazılımı da modifiye edeceğiz büyük ihtimal sanırım?
Farklı hwprofile ile tv çöpe gider büyük ihtimal. :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne kadar sürer bu araştırma peki?
Başka yerleri de çekeyim mi cihazı tekrar açıp? O modüldeki ic'yi anakart üzerindeki işlemciyi falan?

Umutcum bana panel barkot resimlerini paylaş lütfen. Her ne kadar seriden bulabilsem de, barkot da bir köşede dursun.

Zaman konusu ise çok ters bir dönem diyebilirim kendi adıma. Yine de senin için bir istisna tablosu oluşturabilirim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umutcum bana panel barkot resimlerini paylaş lütfen. Her ne kadar seriden bulabilsem de, barkot da bir köşede dursun.

Zaman konusu ise çok ters bir dönem diyebilirim kendi adıma. Yine de senin için bir istisna tablosu oluşturabilirim :ok

Panel barkod resmi sanırım bir tane vardı abi TV içinde, o da beslemenin kenarına denk geldiği için beslemeyi söküp bakmadım açıkçası.
Servis menüsündeki panel kodu yazıyordu.
Başka bir kod da mı varmış orada? :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt