Daewoo 55DM54U otel modu kapanmıyor.

S Çevrimdışı

sadislk

Yeni Üye
12 Nis 2022
18
33
cihazı yaklaşık 10 gün önce aldım.
3 adet hmi cihazı bağladığımda kendi kendine sürekli kaynaklar arasında geçiş yapıp duruyordu.
cihazı en az 10 kere fabrika ayarına döndürdüm sorun düzelmedi -hdmi ile bir cihaz bağladığım anda 3 adet hdmi girişi arasında geçiş yapıp duruyor kumanda dan verilen hiçbir komutu da algılamıyordu.
kumanda ile alakalı diye düşündüm pilini çıkardım televizyonu o şekilde açtım ve yine birşey değişmedi.

photo_2022-12-05_22-56-41.jpg

hdmi kablosunu söktüğüm zaman geçiş duruyor televizyon normal çalışmaya başlıyordu.
bende düşündüm otel modu diye bir seçenek varmış belki o zaman düzelir diye düşünerek cihazı otel modu açık olarak ayarladım.
bu seferde hdmi 1 görüyor ve kumanda dan hiçbir işlem yaptırmıyor.
Menü tuşu dahil hiçbir tuş çalışmıyor.

çözüm varmıdır.
yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum.

photo_2022-12-05_22-57-00bdfd1e02b20888c8.jpg

model bu

V Çevrimdışı

Vet13

Yeni Üye
20 Kas 2022
5
46
bende aynı tv yi aldım 2 haftadır kullanıyorum böyle bi sorun olmadı ama cihaz yarlarında CEC kapalı yapıp denermisin

S Çevrimdışı

sadislk

Yeni Üye
12 Nis 2022
18
33
cihaz welcome yazısı ile açılıyor ve kumanda çalışmıyor menu ye giriş dahil hiçbir işlev yapılamıyor.
kumanda sağlam farklı cihazda da denedim kumandayı

V Çevrimdışı

Vet13

Yeni Üye
20 Kas 2022
5
46
cihaz welcome yazısı ile açılıyor ve kumanda çalışmıyor menu ye giriş dahil hiçbir işlev yapılamıyor.
kumanda sağlam farklı cihazda da denedim kumandayı
Belki ustalar yardımcı olurlar

@Vet13,menü+4725 servis menüde diagnostik içinde fabrika ayarları var denedin mi onu

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sadislk

Yeni Üye
12 Nis 2022
18
33
denemediğim yol kalmadı lanet cihaz menü tuşuna basınca ekran gidip geliyor sonra sayı tuşlarına basınca da yine ekran gidip geliyor yani ekrana bir menü gelmiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri