D-Smart Uydu Alıcısı Sorunu

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
88
22
D-Smart ın vermiş olduğu Pace marka DS830NDS modelli uydu alıcısını kullanıyorduk. Cihaz açıkken donuyordu. Görüntü sabit fakat ses akıyordu. Ön panelindeki sayılar da sapıtıyordu. 5-10dk bekleyince kendine reset atıyor veya arkadan kapatıp açmamız gerekiyordu. Yazılımsal olduğunu düşündüğüm için cihazı sıfırladım fakat fayda etmedi.

Şimdi de hiçbir türlü tepki vermiyor. Ne görüntü geliyor ne de ön panel ışıkları yanıyor.

Ölçü aleti ile test etmedim ama cihazın akım çektiğine eminim. Adaptöründe yeşil bir ışık var. Adaptörü uydu alıcısına takip fişten çıkarınca adaptörün ışığı sönüyor. Boş bir şekilde takınca adaptörün ışığı bir süre daha yanmaya devam ediyor.

Ayrıca uydu alıcısına ethernet girişi de mevcut. Modeme bağlantısını yapınca modemin ethernet ışığı yanıyor.

Cihazı açtığımda gözle kontrol yaptığımda herhangi bir arızalı parça görmedim. Sizce nelere bakmam gerekir?

IMG_20210419_111154.jpg

IMG_20210419_111215.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
lnb kablosunu bağlantılarını kontrol et kabloda kısa devre varsa cihaz reset atar kendini kapatır

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam LNB kablosunda sorun yok. Başka uydu alıcısı ile denedim çalışıyor.
Sadece güç kablosu takınca da aynı şekilde tepki yok.
farklı bir adaptör ile deneyin cihazı elektronikciler pasajına götürün her ilde vardır cihaza uygun adaptör alın orada deneyin cihaz çalışmazsa gitmişken orda bir ustaya baktırın cihazın nesi varmış belki adaptör bozuk yada basit bir arızası vardır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri