cvs ultramix mutfak robotumuz adaptörün metal olan mil boşta dünüyor

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
289
64
Selam değerli forumcu arkadaşlar mutfak robotun adaptör üzerindeki metal mil boşta dünüyor durumu incelemek için adaptörü dağıtmaya çalıştım beceremedim vida tırnak falan yok muhtemelen dişlisinden aşınma var motoru bağladığımızda rak rak ses çıkarıyor tamiri yapan sökmesi
yapan arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun kalırım saygılar.

P1080721.jpg
P1080722.jpg
P1080723.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
CVS' nin bu modeli yok ancak Philips' in benzer modelinde tırnaklarla açılıyor. Biraz nazik ve açılışta en az bir tırnak kaybediliyor. Son kötü haber de genelde orada kırık olan dişli kolay kolay bulunmuyor. Eğer mümkün olursa beyaz eşya yedek parçacılarından parçayı komple temin etmek daha mantıklı.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
289
64
CVS' nin bu modeli yok ancak Philips' in benzer modelinde tırnaklarla açılıyor. Biraz nazik ve açılışta en az bir tırnak kaybediliyor. Son kötü haber de genelde orada kırık olan dişli kolay kolay bulunmuyor. Eğer mümkün olursa beyaz eşya yedek parçacılarından parçayı komple temin etmek daha mantıklı.
Valla ne tırnak var nede vida var nerde açılacağını bende kestiremedim üstad resim eklidir sizde gürüyorsunuz

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dişli kırık olmuyor genelde tam metal orta kısımdan dişli göbek yalama yapmış metalden kurtulmuş oluyor boşa döner bir işlevi olmaz o zaman bu dişlinin plastik yerine metal olması gerekli aslında oyuncak üretiyorlar sanki.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Dişli kırık olmuyor genelde tam metal orta kısımdan dişli göbek yalama yapmış metalden kurtulmuş oluyor boşa döner bir işlevi olmaz o zaman bu dişlinin plastik yerine metal olması gerekli aslında oyuncak üretiyorlar sanki.
Bulunmuyor da. O yüzden yukarıda söyledim, sökülebilmiş olsa bile çözüm üretilmiyor.

O kadar torku plastik dişliyle sağlamaya çalışıyorlar. O da dayanmıyor.

Bu arada C Cemil47 ustam. Son bir seçenek var. Sanki ömürlük cihazmış gibi bazı markalarda (sinbo, cvs v.b.) bu parça ultrasonik yapıştırıcı ile kapatılmış oluyor. Yani tırnak, vida v.b. Yok. Açmanın tek yolu kırmak.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bulunmuyor da. O yüzden yukarıda söyledim, sökülebilmiş olsa bile çözüm üretilmiyor.
Ben o kısmı iptal edip matkap'a göre uydurdum ara ara matkap ile kullanıyorum garanti k.hatası diyor ben sizin mal dandik oyuncak yapmışınız dedim King robot aldım iki ayda çöp.
Yüksek devirde döndüğü için metal ısınıyor sonra plastik dişli yalama oluyor denemediğim yapıştırıcı kalmadı olmuyor çok kalitesiz 1-2 dk kullan dinlendir soğusun sonra tekrar kullan :kiskis

Geri
Üst Alt