CPU & Bellek Değerlerim Sizce Nasıl?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Saat başı CPU, sıcaklık, gpu, değerlerine bakıyorum. Hiç durmadan her programın, her çalışan yazılımın isimlerini tek tek not alıyorum..

Değerlerimin en iyi şekilde olması için sistem optimizasyonlarımı kendim yapıyorum. Ne silinecek, hangi yazılım Windows için gerekli, sistemi yoracak yazılımlar nedir, arkaplanda boş yere çalışan sistem girdisini devre dışı bırakma, zamanlı, tam zamanlı, ve görevleri kontrol ediyorum. Görev dışı çalışan veya görevleri olan tüm yazılımları devre dışı bırakıyorum.

Yılların vermiş olduğu Windows tecrübesi ile system32-den hangi dosyanın çok yorduğunu, veya işe yaramıyor demeyelim de durdurma eylemini yapıyorum. Tüm bunlara rağmen eksiklerim var ise siz değerli abilerimin bilgisini almak istiyorum..
Ve ayrıyeten, çalışan programların dosya konumlarına bakıp system32-de olmayanları kontrol ederim.

Program önerisi istemiyorum, silerim büyük ihtimalle:)
Değerlerimi paylaşayım önerilerizi ve fikirlerinizi almak istiyorum. Regedit ayarlarımı da periyodik olarak kontrol altına almaya başlayacağım bugün.

Moderatör tarafında düzenlendi:
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hız test raporları:
Performansta bir anormallik yoksa saat başı bakmanıza da gerek yok bence.
Takıntı haline getirdim hocam. Bugün zaten bir çok sistem dosyasını oturup inceledim saatlerce. Sistem aşırı hızlı onda sorun yok ben alışkanlık yaptım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Hız test raporları:

Takıntı haline getirdim hocam. Bugün zaten bir çok sistem dosyasını oturup inceledim saatlerce. Sistem aşırı hızlı onda sorun yok ben alışkanlık yaptım.
Windows 10 veya 11 kullanıyorsan işin zor.
Zaten güçlü donanımın var.
Çok istiyorsan Linux kullan.
Windows zaten yeteri kadar optimize şu haliyle bence.
Fazla bellek tüketmiyor tek başınayken.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Windows 10 veya 11 kullanıyorsan işin zor.
Zaten güçlü donanımın var.
Çok istiyorsan Linux kullan.
Windows zaten yeteri kadar optimize şu haliyle bence.
Fazla bellek tüketmiyor tek başınayken.
Linux sevmiyorum hocam. Benim işime yarayacak yazılımları desteklemiyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri