Çözülemeyen LG klima su akıtma sorunu

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
LG dual eko bu klimadan yana yüzüm hiç gülmedi malesef. Klimada acayip bir sorun var . İç ünite kafasına göre akıtma yapıyor. Mesela 1 hafta boyunca hiç akıtma yapmıyor. Daha sonra iç üniteden su gelmeye başlıyor akan yeri siliyorum su akıntısı duruyor 3 gün daha akmıyor sonra tekrar başlıyor. fakat akıntı sürekli olmuyor videodaki seviyeye geliyor öyle kalıyor. akan yeri bezle siliyorum mesela 2 gün boyunca tekrar su aynı seviyeye geliyor bu şekilde kalıyor. sürekli damlama olmuyor . damlamanın ne zaman olup olmayacağı belli olmuyor . klimayı 18 e alıp test yaptım sonuç aynı. Servisi aradım geldiler sorun boruda dediler boruları düzelttiler gittiler 2 gün sonra tekrar akmaya başladı tekrar servisi aradım bu sefer başka birisi geldi klimayı açtı kontrol etti tabi bu sefer de akma olmadı kendisine videoyu gösterdim. fakat akma olmayınca klimacı da birşey yapmadı gitti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
agız kısmında yogusma oldugunda vıdeodaki gibi, ortamdaki nem % ölçer misiniz.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
agız kısmında yogusma oldugunda vıdeodaki gibi, ortamdaki nem % ölçer misiniz.

nemi ölçecek alet elimde yok malesef. Antalyada yaşıyorum fakat bu ara havalar çok sıcak değil zaten . Diğer odamda 2 Klima daha var onlarda böyle bir sorun olmuyor. Fakat nem olsa bile bu kadar su yoğunlaşması normal mi ? bana çok fazla gibi geldi. Suyun geldiği yönü kontrol ettiğimde iç üniteden yukarında aşağıya doğru geldiğini gördüm.Klimacı hiç böyle birşeyle karşılaşmadığını söyledi

IMG_0413.png

IMG_0248.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Evapın ters V seklınde yapısı vardır. yogusma suyu evapın altında bulunan tavaya suzulur (crossfanın ön ve arka tarafı)

süzülmeyi engelleyen bir durum olmalı ki, fan yatagından su gelmelı. servısın cıhazı detaylı sekılde ıncelemesı gerekır.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Evapın ters V seklınde yapısı vardır. yogusma suyu evapın altında bulunan tavaya suzulur (crossfanın ön ve arka tarafı)

süzülmeyi engelleyen bir durum olmalı ki, fan yatagından su gelmelı. servısın cıhazı detaylı sekılde ıncelemesı gerekır.

şu anda 4 saattir 18 de çalışıyor 1 damla bile akmadı. Bilemiyorum artık sinir bozucu bir durum

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
iç ünite de evap sensörü sanırım eksik okuma yapıyor bu nedenle de kompresör daha fazla soğutma ihtiyacı duyuyor. yoğuşma bundan kaynaklı olabilir birde uyarmamıza rağmen klima çalışırken kapı cam açanlar var içeriye giren sıcak havada birden soğuduğunda yoğuşmaya sebep olabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
WhatsApp-Image-2021-08-21-at-10.29.44.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Havalandırma ağız kısmından tahliye borusu açık
aşağı yukarı yönlendirme kanadını biraz daha aşağıya çevirip denermisiniz.
kanadın çok yukarıda olması nedeniyle
soğuk hava dışarı atılmaması nedeniyle ağız kisminda yoğuşma yapabilir.

F Çevrimdışı

FORMEN

Yeni Üye
20 Ağu 2021
3
44
En üst kademede sanırım biraz daha fazla yapıyor ama ben bu cihazı 4 yıldır kullanıyorum bu yıl böyle bir durumla karşılaştım bazen hava üfleme kanalının olduğu bölgede damla damla su oluyor bazen de neredeyse hiç olmuyor cihazı sadece geceleri kullandığım için en üst kademede kullanıyorum

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
En üst kademede sanırım biraz daha fazla yapıyor ama ben bu cihazı 4 yıldır kullanıyorum bu yıl böyle bir durumla karşılaştım bazen hava üfleme kanalının olduğu bölgede damla damla su oluyor bazen de neredeyse hiç olmuyor cihazı sadece geceleri kullandığım için en üst kademede kullanıyorum
Gece kapı açıkmı kalıyor? diğer odalar da havalandırmak içim cam açık sıcak hava sirkülasyonu oluyorsa olabilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt