Corona virüsü

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
merhaba arkadaşlar, bu corona virüsü bir türlü durdurulamıyor. Yeni yavaş yavaş tüm dünyayı kapsıyor. Acaba sonunuz yani, kıyamet bu şekilde mı gelecek. Neden halen bu virüse çare bulunamadı, tüm dünyayı etkisi altına alırsa ne olur bilmiyorum. İran'a da sıçramış bu virüs. Sınırlarımı,da ki ülkelerde görünmeye başlamış ya buraya da gelirse, ben şahsen bu devletin adam akıllı önlem alacağını bu virüse karşı bir planı olduğunu zerre düşünmüyorum. Eğer virüs buraya da gelirse, büyük bir kaosun ve iç savaşın çıkacağını düşünüyorum. Bu arada

bu sitede kaç kişi ölmüş bu virüsten anlık gösteriliyor. Virüsle alakalı istatistik raporları da var. bu siteye de bakın farklı istatistikler ve vakaları görebilirsiniz.

ülkemizde evet şuan corona virüsü yok, ama gelmeyecek diye bir şey. Neden hiç bir yetkili çıkıpta eğer virüs ülkemize sıçrarsa şunu yaparız bunu yaparız, planlarımız var. Hekimlerimiz çalışmalar yürütüyorur, çözümler üretiyoruz demiyor. Halkı bu konuda bilgilendirmeler sunulmuyor. Haydi virüs geldi ne olacak? Kaos dışında? Siz daha önceden uyarırlar, sempozyumlar neden yapmıyorsunuz. Ülkemizde yok denilip geçiyor. Çoğu ülkede biz de virüs yok diyordu ama şimdi? Bakın var, bilemiyorum ne olacak. Umarım ülkemize girmez bu virüs
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet Türkiye'de girmiş virüs.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Corona Virüs mevzusu çok su götürür.

Ölüm kişi / Bulaşan kişi = %3
Ölen kişilerin büyük çoğunluğu 60-70 yaşın üstündeki bireyler.

Tv de izleyince bulaştığı herkese öldürüyor imajı yaratılıyor.

Bilinçlendirnek yerine korkutmayı tercih ediyorlar.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Corona Virüs mevzusu çok su götürür.

Ölüm kişi / Bulaşan kişi = %3
Ölen kişilerin büyük çoğunluğu 60-70 yaşın üstündeki bireyler.

Tv de izleyince bulaştığı herkese öldürüyor imajı yaratılıyor.

Bilinçlendirnek yerine korkutmayı tercih ediyorlar.

Virologlardan bilgi almak yerine tık almayı tercih ediyorlar. :alsana

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Virüs ile ilgili aşı geliştirildiği bildirildi fakat şuan deneme için dünya sağlık örgütünden onay bekleniyor.
Çözüm bulunmak istenmiyor mu acaba diye düşünmeden edemiyor insan.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
ben onu bunu bilmemde elimde koruyucu maske ve giysi stoğu olsaydı şuanda Tosuncuk gibi ülke ülke geziyordum ? 5 liralık basit muayene maskesinin paketi 80-90 liradan satılıyor..

bu arada haberi okudum, virüs tespit edilmemiş, sadece şüphelenilmiş..bence bu tür haberleri paylaşmadan önce kaynak ve güvenirliğini sorgulamak lazım. Geçen gün bizim yakındaki hastanenin acilini karantinaya almışlar kadının gözünün önünde, twitter'da dolaşıyor haber.. millet nasıl paylaşıyor inanamazsınız. paylaşan arkadaşa sordum, kardeşim nereden aldın bu haberi güvenilir mi, doğru haber mi diye.. abi bende çok yakın arkadaşımın hesabından gördüm retweet ettim diyor, çıldırmamak elde değil.

korku toplumları yaratmak insanları idare etmek ve istenileni yaptırmak adına en güzel yöntem. bunlar hep rakafellır ile roşhildgillerin oyunu. neyse mevzuyu yeterince sulandırdım kaçıyorum?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
ben onu bunu bilmemde elimde koruyucu maske ve giysi stoğu olsaydı şuanda Tosuncuk gibi ülke ülke geziyordum ? 5 liralık basit muayene maskesinin paketi 80-90 liradan satılıyor..

bu arada haberi okudum, virüs tespit edilmemiş, sadece şüphelenilmiş..bence bu tür haberleri paylaşmadan önce kaynak ve güvenirliğini sorgulamak lazım. Geçen gün bizim yakındaki hastanenin acilini karantinaya almışlar kadının gözünün önünde, twitter'da dolaşıyor haber.. millet nasıl paylaşıyor inanamazsınız. paylaşan arkadaşa sordum, kardeşim nereden aldın bu haberi güvenilir mi, doğru haber mi diye.. abi bende çok yakın arkadaşımın hesabından gördüm retweet ettim diyor, çıldırmamak elde değil.

korku toplumları yaratmak insanları idare etmek ve istenileni yaptırmak adına en güzel yöntem. bunlar hep rakafellır ile roşhildgillerin oyunu. neyse mevzuyu yeterince sulandırdım kaçıyorum?

Devir click-bait, etkileşim & fav alma devri. :sopa1

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Virüs ile ilgili aşı geliştirildiği bildirildi fakat şuan deneme için dünya sağlık örgütünden onay bekleniyor.
Çözüm bulunmak istenmiyor mu acaba diye düşünmeden edemiyor insan.
Kolay olmadığı içindir.
Kanserin bile kendi içinde kaç çeşidi var.
Aşı geliştirmek kolay iş değil.
Aşı geliştirilse bile her bireyde işe yarayacağının garantisi yok şu an.
Pasteur Enstitüsü Wuhan'a aşı geliştirmek için 20 ay süreye ihtiyacı olduğunu açıklamıştı.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052

5 liralık basit muayene maskesinin paketi 80-90 liradan satılıyor..

1 - para her şeyi yaptırır . !!!
2 - hayatı stok durumu var mı ? ( hastaneler vs gibi )
arkadaşım için dün ve önceki gün maske alımı yardımcı olmaya çalıştım .
maske yok ve var olan yerlerde fiyatlar uçmuş , eldivende sorun yok .

ALLAH sağlık versin . sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri