COMNET fiber internet merak edenler için + Davet Kodları

E Çevrimdışı

erpinikii 

Aktif Üye
19 Ara 2019
76
38
İyi günler arkadaşlar korner ile ilgili bilgi verip sorulara cevap vermeye çalışacagım.

Ben nerdeyse tüm internet sağlayıcı firmaları kullandım. Hepsi türktelekom alt yapısı kullanıyor

bazı bölgelerde kendi alt yapıları bar ama kısıtlı

kendi alt yapısını kullandığı bölgelerde. O firmayı seçmende avantaj var ama alt yapı tüektelekom ise en ucuzunu seçmen mantıklı

benim bulunduğum bölgede türktelekom altyapısı var

türktelekom. Yani ttnet. İlk bağlantıda ve arıza durumunda daha hızlı ve Ping değerleri daha düşük

ilk bağlantı dışında alt yapı sağladığı hızı diyer firmalarlarda yakın değerlerde sağlıyor daha yüksek Ping ve daha düşük fiyatla

comnet. Bu piyasada sadece internet sağlayıcı firma değil. Be yüksek tecrübesi var

alt yapınız sorunsuz ise. Comneti tercih etmek büyük bir avantitaj olur

şu an zam gelmemiş ve gelse bile önce öde gün satın al sistemi ile zamlardan etkilenmemek mümkün

ve en avantajlı fiyatları veren bir sirket

başvuru comnet sitesinden alt yapı sorgulama ile başlar üye olarak devam eder Seçeneklere göre geçiş daha avantajlı İlk ödemeyi yapıp gün satın alarak devam eden süreç. Evrakları çıktısını alıp imzalayıp telefon ile veya tarayıcı işe taratıp sisteme yüklemekle devam eder.

sisteme yüklenen evraklar kontorol edildikten sonra onaylanır. Ve geçiş için karşı firmaya ulaşır onay verilirse aranırsınız ve onay alınır. Geçiş tamamlanır. Evraklarda sorun var ise yada karşı firma onay vermedi ise daha erken aranırsınız ve. Sorunu çözmeniz beklenir

geçiş işleminiz tamamlandığında. 7gün içinde ıslak imzalı evrak beklenir. Bazı bölgelerde yurtiçi ile anlaşması var ama bazı illerde yok. En yakın yurtiçi kargo ile görüşmenizde fayda var

engelli indirimi. Geçiş tamamlandığında

engelli kimlik kartınızı sisteme yüklersiniz ve BTK dan onay alınır ve bundan sonra alacağınız günler için indirim saglanır

şu an 35 MB internetin fiyatı 49.90 gibi

100 MB ye kadar aşşagıda resimde belirtmiş olduğum kodu abone olurken kullanırsanız size be bana 30 gün hediye etmiş olursunu.

sorularınızı bekler kullandidıgınız hediye kodu İÇİN teşekkürler ederim

D0E7981D-1E64-461C-BE53-541625C35DEF.png

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Hocam ping değerleri nasıl ? Tracert sorgularını buraya atarsan anlayabiliriz. Data paketini ülke içinde tur attırmadan hedef sunucuya iletiyor mu ?
Telekom altyapısını kullanan bütün İSSler Telekom'un eline bakıyor. Turknet'ten iyi biliyoruz :)
Destek biriminin iletişim biçimi nasıl ? Müşterinin gazını almak haricinde teknik bilgi - donanıma sahipler mi ?
Şuan ki aboneliği başka firmaya taşımayı düşünüyorum. Muğla'da Turknet harici operatör kullananlar lütfen google.com , vie.valve.net , 1.1.1.1 adreslerine tracert sorgusu yapıp sonuçları buraya atabilir mi ?

E Çevrimdışı

erpinikii 

Aktif Üye
19 Ara 2019
76
38
Müşteri hizmetleri 9 akşam 7 telefon ile cevap verirken 24 saat. Destek kaydı bırakıp sorun çözülebilir. Ben sorun yaşamadım yardımcı oldular

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
7x24 müşteri hizmetlerine ulaşabilmek sorunu çözmüyor. İnternet gitti , xDsl ışığı yanmıyor gibi sorunlar haricinde BGP , GateWay ve RAS gibi profesyonel destek gerektiren durumlardaki yaklaşımları önemli benim için. Standart bir kullanıcı için AirFiber çözümleri fazlasıyla iş görüyor. Sürekli server - oyun gibi network ağırlıklı kullanımlarda ağ kalitesi çok önemli bir hale geliyor.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Bu fiyatlara inanmıyorum açıkçası Türk Telekomun 70 liraya 20gb paketleri var arayınca ilk 3 ay 70 sonrasında 130tl diyor bunlar da ona benzer bir şeydir yoksa şuanda türk telekom altyapı kiralarına devasa zam yaptı en uygunu 140tl operatör senden aldığı paranın 140tl sini tt ye veriyor 140tl den uyguna kullanıyorsan kalanını operatör kendi cebinden karşılıyor

Şimdi zam yapmasalar bile illa yıl sonuna kadar en az 200tl yapacaklar iddalıyım bu konuda kira fiyatları belli maliyetler belli tt altyapısı kullanan tüm operatörler şuanda zarar ediyor ya kendi altyapılarına geçecekler yada zam yapacaklar

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Şuan Turknet kullanıyorum. Kendi omurgası hariç %95 civarı TT lokal altyapısını kullanıyor. Gigafiber ile kendi altyapısını genişletiyordu ama enflasyondaki öngörülemeyen anormal artış yüzünden bir sürü altyapı geliştirme projelerini askıya aldılar. Geçen yıl ve bu yılın başında siparişi verilen cihazları bile yerleştirme maliyeti gözlerini korkutmuş durumda.
Comnet , GıbırNet gibi alternatif operatörler BTK teşviki sayesinde ucuza ürün pazarlayabiliyorlar. TT port kira ödemesi haricinde dişe dokunur altyapı yatırımı yapmadıkları için maliyet tablosu da küçük oluyor. Az maliyet = ucuza mal satışı

Bahsettiğim sorunlar tüm İSSler için geçerli değil. Aynı olsaydı eğer bu kadar alternatif operatör olmazdı. Kullanılan routing cihazları , CDN anlaşmaları ve network operatörlerinin bilgi ve yetenekleri son kullanıcının kullanım keyfine etki ediyor. Uzun uzun yazmaya gerek yok ,bütün operatörleri tarafsız biçimde karşılaştırırsanız sonucu görebilirsiniz.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben şu an Vodafone 200Down20Up internete ayda 119 ödüyorum 5g modemi dahil olarak. Ama kendi altyapısında olduğundan.

Şu aralar fiber internetteki yavaş ilerlemeyi hızlandırmak için Türk Telekom tekeline hasar vermeyi göze alıyorlar ki bu iyi bir şey. Bence taşınma planınız da yoksa 24 aylık taahhütleri imzalayın geçin. Taahhütsüz hiç bir internet aboneliği almayın. Fiyatları da 150-160₺ diye pahalı görmeyin, 6 ay sonra ararsınız o fiyatları.

Yılbaşında mı ne yeni yasayla 24 aya kadar taahhütler yasal hale geldi. Caymasız iptal edemiyorsunuz yani artık tüketici haklarıyla falan. Buna da dikkat ederek imzalayın.

Ben şimdi 10 aylık taahhüdümün 8 ayı kalınca bozup Superonline fiberin yine kendi altyapısındaki 200₺'ye 500 veya 250₺'ye 1000 olan paketlerini alacağım. Superonline 1000₺ ödemeyi kabul ediyor bu paketler için ve vodafone de 1200₺ cayma bedeli isteyecek hesaplarıma göre. Ağustos ayının sonuna kadar fiyatları sabit. Sonrasında o fiyatlara 50mbit bile zar zor buluruz gibime geliyor.

Mevcut ekonomide taahhütsüz internet alınmaz eğer 24 ay devam edeceğinizi garantileyebiliyorken.

L Çevrimdışı

leventk1975

Yeni Üye
9 Nis 2020
4
49
Bu fiyatlara inanmıyorum açıkçası Türk Telekomun 70 liraya 20gb paketleri var arayınca ilk 3 ay 70 sonrasında 130tl diyor bunlar da ona benzer bir şeydir yoksa şuanda türk telekom altyapı kiralarına devasa zam yaptı en uygunu 140tl operatör senden aldığı paranın 140tl sini tt ye veriyor 140tl den uyguna kullanıyorsan kalanını operatör kendi cebinden karşılıyor

Şimdi zam yapmasalar bile illa yıl sonuna kadar en az 200tl yapacaklar iddalıyım bu konuda kira fiyatları belli maliyetler belli tt altyapısı kullanan tüm operatörler şuanda zarar ediyor ya kendi altyapılarına geçecekler yada zam yapacaklar
8 aydır 35 mbps kotasız paketi 69 tl den kullanıyorum Comnet. Balıkesir de oturuyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Altyapınız iyiyse ve İstanbul ve çevresinde oturuyorsanız sıkıntı yaşayan yok gibi. 15 Temmuz da fiyatlar artacak diye mesaj gelince 1 yıl daha 69 TL den uzattım. Ön ödemeli sistem kullanıyor.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
BTK Kararı ile 200mbps internetlere %30, 500mbs internetlere %50, 1000mbps internetlere ise %70 indirim yapılacakmış. Yeni paketler şu şekilde olacak deniyor :

394f0151dc69c5a1a00cdd03a459c02310174b55.png

b4d6293ae97abb1d9c600a3a414ce34ae2858772.jpg

Bu fiyatlar ile satışa başlanırsa alternatif operatörlerin hiç şansı kalmıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Ben şu an Vodafone 200Down20Up internete ayda 119 ödüyorum 5g modemi dahil olarak. Ama kendi altyapısında olduğundan.

Şu aralar fiber internetteki yavaş ilerlemeyi hızlandırmak için Türk Telekom tekeline hasar vermeyi göze alıyorlar ki bu iyi bir şey. Bence taşınma planınız da yoksa 24 aylık taahhütleri imzalayın geçin. Taahhütsüz hiç bir internet aboneliği almayın. Fiyatları da 150-160₺ diye pahalı görmeyin, 6 ay sonra ararsınız o fiyatları.

Yılbaşında mı ne yeni yasayla 24 aya kadar taahhütler yasal hale geldi. Caymasız iptal edemiyorsunuz yani artık tüketici haklarıyla falan. Buna da dikkat ederek imzalayın.

Ben şimdi 10 aylık taahhüdümün 8 ayı kalınca bozup Superonline fiberin yine kendi altyapısındaki 200₺'ye 500 veya 250₺'ye 1000 olan paketlerini alacağım. Superonline 1000₺ ödemeyi kabul ediyor bu paketler için ve vodafone de 1200₺ cayma bedeli isteyecek hesaplarıma göre. Ağustos ayının sonuna kadar fiyatları sabit. Sonrasında o fiyatlara 50mbit bile zar zor buluruz gibime geliyor.

Mevcut ekonomide taahhütsüz internet alınmaz eğer 24 ay devam edeceğinizi garantileyebiliyorken.
Katılıyorum.
Ben 139'a 100-10 aldım.
Benden sonra 150-170 gibi bir şey olmuş.
24 ay taahhüt vermiştim.
İkinci 12 ayda 150 gibi bir rakam ödeyeceğim.
Durumları düzeltirsem 200 veya üstü bir pakete geçebilirim diye düşünüyorum.

I Çevrimdışı

illetr

Yeni Üye
21 Ağu 2022
7
Turknetten geçiş yaptım. Şimdilik memnunum. Piyasada daha uygunu yok.
Üye olurken davet kodumu kullanırsanız birlikte 45 gün bedava internet hakkı kazanabiliriz.
Davet Kodu :CMT529MMY

Saygılar,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri