CİMER ve BTK İşbirliği ile Oyalanıyoruz! İnternet Hizmeti Alamıyoruz!

furkangunes04 Çevrimdışı

furkangunes04 

Yeni Üye
3 Ara 2021
6
32
Merhabalar.

Benim yaşadığım sorunum, yeni yaptığımız binaya, internet hizmeti talebinin yerine getirilmemesinden ve bu durumun devlet desteği ile birlikte bir mağdur etme sürecine dönüşmesidir.

Her şeyi açıkça yazıyorum.

2021 Şubat’ta, Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki bir mahallesinde, yeni yaptığımız binamıza Türk Telekom’dan internet hizmetini, bina sakinlerinin imzasını içeren talep dilekçesiyle bizzat elden Sakarya Türk Telekom İl Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunarak talep etmiştik. Başvurumuzun kayıt altına alındığına dair telefonuma bir SMS de gönderilmişti.

Sadece bu yolla başvurmakla yetinmemek için, mümkün olan tüm kanalları kullanmaya karar vermiştik. Bu amaçla dilekçemizin dijital kopyasıyla birlikte CİMER ve BTK üzerinden bağlı bulunduğumuz büyükşehir belediyesi dahil olmak üzere bir çok makama başvurumuzu gönderdik.

Ayrıca Türk Telekom müşteri hizmetlerine ulaşarak, yeni internet talebinde de bulunmuştuk.

Başvuru yaptıktan belli bir zaman sonra, hiçbir çalışma yapılmadığı için, talebimizi dile getirebileceğimiz başka mecralar aramaya başladık. Bu süreçte her ay CİMER ve BTK üzerinden çalışmaların ne durumda olduğunu sorgulamaya devam ediyorduk (tüm başvurularımız CİMER tarafından BTK’ya yönlendiriliyor, BTK’da Türk Telekom “Alt yapınız yok” deyip geçiştiriyordu).

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’a birçok kanaldan attığım mesajlar sonucu Ağustos ayında Sakarya Türk Telekom Müdürlüğü Ticari Faaliyetler Yöneticisi tarafından bir telefon aldım. Klasik hal hatır sormaktan başlayarak tüm dertlerimi dikkatlice dinleyen yönetici, beni ofisine davet etti.

Müsait bir vakitte, bina sakinlerinden birini daha yanıma alarak bu yöneticinin ofisine gidip kendisiyle görüştük. Benzer konuşmalar geçti aramızda. Notlar aldı ve ilgileneceğini belirtti. Daha sonra ofisten ayrıldık.

Bu süreçte gerçekten de bizim için uğraşan bu yetkili, en sonunda “Maalesef size yeni bir saha dolabı gerekiyor. Bunun için yeni bir projelendirme süreci gerekiyor.” dedi. Bunu söylediğinde Ekim ayındaydık.

O günden sonra artık, hiçbir kanala ek bir başvuru yapmadan beklemeye koyulduk.

Türk Telekom’un bize yaşattığı mağduriyeti bireysel çabamızla kısmi olarak aştık. İnternet kullanmayan bir komşumuz varmış. Onun hane numarasıyla internet başvurusunda bulunduk. İnterneti komşudan kablosuz (router) yoluyla almaya başladık.

2022 yılı Ocak ayı sonlarına gelirken, tüm kanallara, tüm belgelerimizle ve önceden yaptığımız başvuruların listesiyle birlikte tekrar başvuruda bulunduk. Aradan bir yıl geçmiş bulunuyordu çünkü.

Devletimiz, CİMER aracılığıyla yine bizi BTK’ya yönlendirdi. Devletimiz böylece, mağdur olduğumuzu belgelerle dile getirdiğimiz halde, bile bile bizi BTK’ya yönlendirmeye devam ediyor. BTK’dan yaptığımız başvurunun cevabı yine klasik “Alt yapınız olmadığı için internet hizmeti sağlayamıyoruz”dan ibaret!

CİMER ve BTK iş birliği ile oyalandığımız için ve başvurabileceğimiz tüm kanallara başvurduğumuz için artık ne yapacağımızı bilemiyoruz.

Son kez de bari bu sorunu sosyal mecralarda dile getireyim, belki vicdanlı bir yetkiliye denk geliriz de bizimle ilgilenir diye buraya yazmış bulundum.

2021 Şubat’ta Sakarya Türk Telekom İl Müdürlüğüne vermiş olduğumuz dilekçe:

telekom-dilekce-sansurlu.jpg

Türk Telekom’un, altyapı çalışmaları için bana yolladığı SMS’ler:
Turk-Telekom-SMS-Cevaplar-7-Subat-2022.jpg

Son BTK şikayetimiz ve gelen cevap (diğer şikayetlerimize gelen cevaplarla birebir aynı, resmen kopyala-yapıştır yapmışlar):
btk-basvuru-4-7-subat-2022-sansurlu.jpg

T.B.M.M. Dilekçe Komisyonuna gönderdiğimiz başvuru hakkında hiçbir geri dönüş alamadık.
İç İşleri Bakanlığının Açık Kapı uygulamasına yaptığımız tüm başvurularımız ise sürekli “Vakfımız faaliyet alanını kapsamamaktadır” şeklinde kapatılmıştır.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Cimer eski Cimer değil. Artık router olarak çalışıyor. Böyle olunca da kim kime dum duma maalesef.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Şikayeti yanlış yere yapmışsınız, Cimere Değil Abd yad ingiltere konsolosluklarına yapsaydınız daha çabuk netice alırdınız yada AB sekreterleriğine...!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hızlı çözüm için aşağıda verdiğim hesapların son paylaşımlarına @TTDestek diye etiketle sorunun çözülmediğini,

TT çalışmıyor mağduruz çözüm istiyoruz yıl olmuş 2022 diye yaz durmadan @TTDestek etiketle yaz

Hani TT özelleşince daha iyi hizmet alacaktık vs diye araya serpiştir bak artık bu kanallardan yazınca oluyor.

Btk içi boş bir kurum ordan hayır gelmez hep aynı şeyi geveleyip dururlar. sosyal medyadan yürü. :kiskis

furkangunes04 Çevrimdışı

furkangunes04 

Yeni Üye
3 Ara 2021
6
32
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hızlı çözüm için aşağıda verdiğim hesapların son paylaşımlarına @TTDestek diye etiketle sorunun çözülmediğini,

TT çalışmıyor mağduruz çözüm istiyoruz yıl olmuş 2022 diye yaz durmadan @TTDestek etiketle yaz

Hani TT özelleşince daha iyi hizmet alacaktık vs diye araya serpiştir bak artık bu kanallardan yazınca oluyor.

Btk içi boş bir kurum ordan hayır gelmez hep aynı şeyi geveleyip dururlar. sosyal medyadan yürü. :kiskis

Bunlara hergün yazarak çözüme ulaşabileceğimi sanmıyorum.

Türkiye'de sorunların çözülmesi için ya birinin ölmesi lazım ya da toplumsal eylem gerekiyor. Türkiye'de işler böyle yürüyor malesef.

Önceden ikamet ettiğim bir ilçenin otoyolundan sürekli tırlar son sürat geçiyordu. Tam otoyolun yanında üç tane okul vardı. Öğrenciler okula bu otoyolu kullanarak gidip geliyordu. Otoyoldan karşıya yaya olarak geçmek çok zordu. Hızını almış gelen araçlardan hızlıca kaçabilen karşıya geçiyordu.

Yıllarca bu yol için hiçbir girişimde bulunulmadı. İstekler havada bırakıldı. Her yıl birkaç kişi ölüyordu. Yılda birkaç ölü yetmiyor. Bir ara sayılarını tam hatırlamadığım bir grup öğrenci birden tırın altında kalıp can verince üst geçit yapıldı.

Başka bir örnek de, hapse girmesi gereken insanların kolayca dışarı salıverilmesi diyebilirim. Bu tür insanlar, ancak sosyal medyada ciddi tepkiler oluştuğunda hapse atılıyor.

Malesef ki, günümüzde işler böyle yürüyor.

Devletimizdeki görevli kurumlar ve özel kuruluşlar hizmet sunmayarak veya bizi oyalayarak "Ölmediyseniz sorun yok" diyor. Bu böyle.

Eğer milletvekili bir tanıdığımız olsaydı, Telekom'a emredecekti ve Telekom da emri yerine getirecekti.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Türkiye'de sorunların çözülmesi için ya birinin ölmesi lazım ya da toplumsal eylem gerekiyor. Türkiye'de işler böyle yürüyor malesef.

Önceden ikamet ettiğim bir ilçenin otoyolundan sürekli tırlar son sürat geçiyordu. Tam otoyolun yanında üç tane okul vardı. Öğrenciler okula bu otoyolu kullanarak gidip geliyordu. Otoyoldan karşıya yaya olarak geçmek çok zordu. Hızını almış gelen araçlardan hızlıca kaçabilen karşıya geçiyordu.

Yıllarca bu yol için hiçbir girişimde bulunulmadı. İstekler havada bırakıldı. Her yıl birkaç kişi ölüyordu. Yılda birkaç ölü yetmiyor. Bir ara sayılarını tam hatırlamadığım bir grup öğrenci birden tırın altında kalıp can verince üst geçit yapıldı.

Başka bir örnek de, hapse girmesi gereken insanların kolayca dışarı salıverilmesi diyebilirim. Bu tür insanlar, ancak sosyal medyada ciddi tepkiler oluştuğunda hapse atılıyor.

Devletimizdeki görevli kurumlar ve özel kuruluşlar hizmet sunmayarak veya bizi oyalayarak "Ölmediyseniz sorun yok" diyor. Bu böyle.

Eğer milletvekili bir tanıdığımız olsaydı, Telekom'a emredecekti ve Telekom da emri yerine getirecekti.
5 sene TurkTelekom ile konuşarak dilekçe verip de çözemediğim altyapınız adsl en fazla 16 alırsın diyen TT

Twitter üzerinde yazınca saha dolabını yeniledi özel olarak aradılar sosyal medyadaki şikayetiniz için .

3 ay içinde vdsl hizmeti gelecek saha dolaplanız yenilecek diye bilgi verdiler 3 ay olmadan vdsl geldi.

80 mbps hız alıyorum şimdi sosyal medya tek başına yeterli oluyor kullanmasını bilirsen ben öyle çözdüm.

Devlet kalmadı işler böyle oluyor öküzce konuşunca anlıyorlar birde twitter da öküzce yazınca çözüyorlar.

canım cicim bey efendi hanım efendi diye kibar kibar konuşunca olmuyor öküzce yazınca oluyor işler....:haha

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Bizim burada bölgenin en büyük özel koleji yapıldı. Öyle şehrin uzak dışı falan da değil. Oraya bile interneti bağlatamadılar aylarca. Yani milletvekili falan sökmüyor bu arkadaşlara. Kolay gelsin size.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
İlinizden seçilmiş cumhur ittifakı milletvekillerinden sözü geçen birileri yok mu?Onlara bir şekilde ulaşsanız sorunuz çözülür diye düşünüyorum.Bu devirde kurumlarla ilgili sorunları normal yollardan çözmek artık çok zor. :ok

Geri
Üst Alt