Çiçeksepeti ve BYZ Home mağduriyeti

F Çevrimdışı

Fatih42

Yeni Üye
12 Eyl 2021
30
Arkadaşlar merhaba, mutfak lavabo gideri ve bulaşık makinesi gideri aynı boruya bağlı. Tıkanıklık sebebiyle lavabo giderinden gelen su bulaşık makinesi tarafından geri vermeye başlayınca oraya bir evye süzgeci alalım dedik.

Ödediğimiz rakam 50 lira ama bu yapılan bir dolandırıcılık, bir aldatma değil mi?

Bu arada Çiçeksepeti denen ve bir daha kesinlikle alışveriş yapmayacağım site, (şikayetvar'da da binlerce şikayet var) ödediğimiz kargo ücretini de iade etmiyor.

Satıcı ürün özelliklerini aynen şu şekilde yazmış:

"Süzgeç Üst kısmı 11.5 cm çapında ve alt kısmı 7.3 cm çapındadır. Yüksekliği 2.5 cm'dir. Süzgeç delikleri 2,2 mm çapıyla maksimum su akışını sağlarken, bulaşık ve diğer çöpleri süzerek lavabo giderlerinizin uzun ömürlü olmasını sağlar."

Siparişi verir vermez satıcıya soruyorum ve teyit etmesini istiyorum.

Screenshot_20230112-193536.png

Gelen ürün 9cm. Evye'ye oturmuyor.

Satıcı: BEYAZ PERAKENDE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Kocaeli yazıyor mesafeli satış sözleşmesinde.

Şimdi bu adamlar aynı ürünü Hepsiburada'da satıyor. Trendyol'da da. Hepsiburada'da insanlara 11.5 diyip 9cm olanı göndermişler.

Screenshot_20230112-204247.png
Screenshot_20230112-193931.png

Herşey bir yana bence faydalı bir ürün. Gider atık su tıkanıklık problemini çözeceğini düşünüyorum.

Son olarak bu ürünlerin tamamı yurtdışından geliyor ve çıkardıkları gümrük yasası ile biz son kullanıcılar bu faydalı ürünlere direkt ulaşamıyoruz. Bu tip dolandırıcılar araya giriyor.

Screenshot_20230112-205551.png

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Ulkemizde kitabina uydurdugun surece hersey serbest .Kanunlar yaptirimlari var ama insanlar ahlaksiz olduklari icin kanun filan hak getire bu ulkede basit yasicaksin ugrasmicaksin gormiceksin bilmiceksin sistem bu ama bizde duramiyoruz herseyden cikiyoruz 😆

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Benzer bir durum böcekli olanda yaşanmıştı. Yazışmayla bildirdim. Kaale almadılar. T.H.H. şikayetini girdikten birkaç gün sonra kargo ücretini iade ettiler. (Belirttikleri kargo kodu ile iadeyi gerçekleştirmiştik.)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt