Ccam ile iptv arasındaki fark nedir ?

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
Bu sefer uyducuların dediklerine "şaşırma" yapmadan cevap vereyim :)
digiulama'nın verdiği ve benim de foto ekleyerek yazdığım "flysat" sitesinde görürsün zaten,Trabzondan kaç cmlik antenle nereleri izliyebileceğini,veya tek katlı (şimdi nerede tek katlı ev) evin birinde çanak ve üzerinde birçok LNB görürsen bence sor "bununla nereleri izliyorsunuz" diye ki mutlaka vardır,foto bulsam da eklesem öyle çanağı,googleden bakayım :)
Sorusunu sorduğun yerli platformları nasıl izlersin bilmiyorum,ama bence uydu işine hiç girme,en iyisi İPTV olayına bak derim nacizane sevgili beyzabetül,neden dersen,interneti olan her yerde izlersin,ama server alırsan o uyduyu çeken yerde izlersin,daha ileri gideyim ,İPTV uygulamasını telefonuna da kurdurursan
telefondan bile izlersin,ki benim yeğen Göztepe hastasıdır,cebinden bile izliyor İPTV ile.
şuanki ev malesef kırsal alanda .çevrede fazla ev yok :)
hispasatı bulmak biraz daha kolaydı.değişmediyse güneşin battığı taraftan çıkıyordu :)
şimdi gidip çanak anten alacağım.yada bende eskiden çanak motoru vardı ama çanak sağlam olmadığından yerınden oynuyordu
artı yeni bir uydu cihazı ve montajı.montajı nerden baksanız burası kırsal olduğundan100 tl aşağı fiyata yapacaklarını sanmıyorum
bu kadar masraf edip izleyemezsem benim için kötü olur
bilgisayarda iptv player var onunla ızlıyorum donma olmuyor lakin ekran küçük,renk kalitesi kötü ve normal yayınla arasında 1.5-2 dk fark var :)
deneme iptv yayınları var hep donuyorlar
Mesajınız Birleştirildi:

şimdi ben uydudan 0.8 thordan 2 tane kanaldan maçı izlicem ben izlerken gol atacaklar hala siz benden 1 dk sonra göreceksiniz :)
digispor3 ve look spor veriyor maşları thorda ; eutelsat 16e sporklub2 kanalları ; 25.5 8w 7w uydularındada bein mena doğudaki arkadaşlarımızda bu uydudan izleyebilcekler hispasat 30w sport 2 kanalı verecek toplamda göztepe maçını 7 avrupa kanalı 1 türk kanalı veriyor izlemek isteyene cccam isteyen olursada veririm

şimdi bende thor uyusundan türkçe izleyebilecekmiyim? o dediğiniz botech marka uydu cıhazını almak şart mı?
Mesajınız Birleştirildi:

yok bende çıkmıyor o seçenek
buraya yazın kimse görmez :)
Mesajınız Birleştirildi:

Bu sefer uyducuların dediklerine "şaşırma" yapmadan cevap vereyim :)
digiulama'nın verdiği ve benim de foto ekleyerek yazdığım "flysat" sitesinde görürsün zaten,Trabzondan kaç cmlik antenle nereleri izliyebileceğini,veya tek katlı (şimdi nerede tek katlı ev) evin birinde çanak ve üzerinde birçok LNB görürsen bence sor "bununla nereleri izliyorsunuz" diye ki mutlaka vardır,foto bulsam da eklesem öyle çanağı,googleden bakayım :)
Sorusunu sorduğun yerli platformları nasıl izlersin bilmiyorum,ama bence uydu işine hiç girme,en iyisi İPTV olayına bak derim nacizane sevgili beyzabetül,neden dersen,interneti olan her yerde izlersin,ama server alırsan o uyduyu çeken yerde izlersin,daha ileri gideyim ,İPTV uygulamasını telefonuna da kurdurursan
telefondan bile izlersin,ki benim yeğen Göztepe hastasıdır,cebinden bile izliyor İPTV ile.
flysatda hala kullanmasını öğrenemedim
Mesajınız Birleştirildi:

Çok ucuz ya minnacık parça acil lazımdı İstanbulu dolaştım sadece iki yerde vardı onlarda 70 lira çekti çinden 4 liraya aldım ondan sonra diyorlar ürün satamıyoruz adama diyorum ben bunu aliexpresten 4 liraya buldum 20 gün beklemim son vercen fiyat ne dedim git ozaman ordan al diyor esnaflık bitmiş artık bir ürünü 20 katında satılmazki el insaf
amos ve astra uydusunda mı kanallar türkçeydı.bunları nasıl izleyebılırım?

Son düzenleme:

teraspy

The Emmi
Emektar
26 Kas 2018
2,360
113
59
... bende eskiden çanak motoru vardı ama çanak sağlam olmadığından yerınden oynuyordu
artı yeni bir uydu cihazı ve montajı...
bilgisayarda iptv player var onunla ızlıyorum donma olmuyor lakin ekran küçük,renk kalitesi kötü ve normal yayınla arasında 1.5-2 dk fark var :)
Hımm,yerinden oynayan çanak ..,pek ala sağlamlaştırılabilir,uydu alıcısı montajı derken,sadece serveri yükleteceksin,sonra eve gelip tvye hdmi ile bağlayıp ,sadece f-konnektörü receivere bağlamak kalacak,tüm montaj bu zaten.
Ama motor ayarı dersen birşey diyemem,o işte biraz bilgi gerektirir,aslında basit de,yinede normal çanak gibi değil montajı veya ayarı,gerçi onu da bir kere , tabiri caizse "adam gibi" yaptıracaksın ,o kadar.Yani bir kereye mahsus 100 tl vermek sorun değil,önemli olan çanak ayarında ileride sorun yaşamayasın,mesela benim motorlu çanağım (köydeki) fırtınadan bağlı olduğu demir resmen kırılmış,yarın resim çekip muhabbet olsun'da yayınlıyacağım ki kendim yapmıştım kaynağını falan :)
Birde server fiyatlarına bakmalısın bence,ne istiyorlar, tabi bu konuyu en iyi bilen dostlarım D @digiulama , A @A.Bozoğlu ve Necati_Simsek @Necati_Simsek dir,server ve uydu konusunda artık geride kaldım maalesef , bu isimler benim uzun zamandır bildiğim isimlerdir,onu da belirteyim :)

digiulama

Bronz Üye
5 Nis 2018
279
63
37
şuanki ev malesef kırsal alanda .çevrede fazla ev yok :)
hispasatı bulmak biraz daha kolaydı.değişmediyse güneşin battığı taraftan çıkıyordu :)
şimdi gidip çanak anten alacağım.yada bende eskiden çanak motoru vardı ama çanak sağlam olmadığından yerınden oynuyordu
artı yeni bir uydu cihazı ve montajı.montajı nerden baksanız burası kırsal olduğundan100 tl aşağı fiyata yapacaklarını sanmıyorum
Mesajınız Birleştirildi:

şimdi bende thor uyusundan türkçe izleyebilecekmiyim? o dediğiniz botech marka uydu cıhazını almak şart mı?
Mesajınız Birleştirildi:

buraya yazın kimse görmez :)
Mesajınız Birleştirildi:

flysatda hala kullanmasını öğrenemedim
Mesajınız Birleştirildi:

amos ve astra uydusunda mı kanallar türkçeydı.bunları nasıl izleyebılırım?
thor macarca hispasat portekizce astra türkçe-fransızca sport israil türkçe-israil hangi dili kullanıyorsa
yani değişken sonuçta maç anlamama imkanı yok mesala sen dizi yabancı izlerken ingilizce orjinal dil türkçe alt yazı izliyorsan ben öle yapıyorum maçta dil sıkıntısı yapmıyorum zaten spiker anlatırken mecburen futbolcuların kendi isimleri ile söylüyorlar beinsporda maç izlerken uykum geliyor roman okur gibi futbol anlatıyorlar en azından farklı uydulardakiler sanki kendi takımı gol atmış gibi anlatıyor
cccam uyumlu herhangi bir uydun var ise evinde thor amos hispasatı çok rahat izlersin yada 75 lira verip botech alayım cccamla işim olmaz dersen o başka ve belgesel seversen thorda belgesel kanalları mevcut türkçe dil şifre aramana gerek yok şifre değişince cihaz şifresini kendi buluyor
thor belgesel kanalları
discovery-animal-dis science-dtx-ıd-bbc earth-history-sundance-
astra 5e belgesel kanalları
discovery-discovery world-science-ıd-viasat nat-viasat exp-eurosport 2
hotbird belgesel
automoto-anımax-trek-sci et vie-ve yüzlerce kanal futbol film kanalları
astra 19.2
maç izlemek istersen buraya çanak kurabilirsin ve sky alman paketi tüm kanalları mevcut

ben motorlu çanak kurdugumdan bnlerce kanal ve türksat haricinde farklı uydularda belgesel kanalları film kanalları dizi kanalları vb çok yayın var
bunların hepsini 75 liralık cihaz yapıyor

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
thor macarca hispasat portekizce astra türkçe-fransızca sport israil türkçe-israil hangi dili kullanıyorsa
şu kelimelerinizin arasına virgül işareti koysanız dah iyi anlaşılmış olur.bu şekilde yazınca karışıklık oluyor
belgesel kanallarınıda izliyorum.özellıkle anımal planet ,neo gat, ama Türkçe olması şart.yabancı dilde izleyınce sesten başım ağırıyor
botech dışında bu şekilde iş gören başa cihaz yokmu?
yada bu istediğim kanalların ccam server i nereden bulabilirimiptv eklemesını öğrendiğim gbii bunuda eklenmesını öğrenebılırım
ama ccam server ile ızleyınce yıne normal yayından 1-2 dakıka iptv gıbı gerıden mı gelır
bazı ccam server paylaşan siteler var ama hangi kanal olduklarını yazmıyorlar
bu ccam server dediğiniz şey iptv gibi sürekli donma kanal atlama gibi şeyler oluyor mu
bizim antene çanak motoru takmak zor gibi gözüküyor.pek sağlam yere monte edilmemiş
Mesajınız Birleştirildi:

Hımm,yerinden oynayan çanak ..,pek ala sağlamlaştırılabilir,uydu alıcısı montajı derken,sadece serveri yükleteceksin,sonra eve gelip tvye hdmi ile bağlayıp ,sadece f-konnektörü receivere bağlamak kalacak,tüm montaj bu zaten.
Ama motor ayarı dersen birşey diyemem,o işte biraz bilgi gerektirir,aslında basit de,yinede normal çanak gibi değil montajı veya ayarı,gerçi onu da bir kere , tabiri caizse "adam gibi" yaptıracaksın ,o kadar.Yani bir kereye mahsus 100 tl vermek sorun değil,önemli olan çanak ayarında ileride sorun yaşamayasın,mesela benim motorlu çanağım (köydeki) fırtınadan bağlı olduğu demir resmen kırılmış,yarın resim çekip muhabbet olsun'da yayınlıyacağım ki kendim yapmıştım kaynağını falan :)
Birde server fiyatlarına bakmalısın bence,ne istiyorlar, tabi bu konuyu en iyi bilen dostlarım D @digiulama , A @A.Bozoğlu ve Necati_Simsek @Necati_Simsek dir,server ve uydu konusunda artık geride kaldım maalesef , bu isimler benim uzun zamandır bildiğim isimlerdir,onu da belirteyim :)
Cok eskiden yaptirmidtim.canak demiri sallaniyordu.sonra cikarip atmistim
bizim evin anteni.araba lastiginin icine koyduk:gul
Demiri bayaga paslanmus.buna olur mu bilmiyorum

Son düzenleme:

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
yani değişken sonuçta maç anlamama imkanı yok mesala sen dizi yabancı izlerken ingilizce orjinal dil türkçe alt yazı izliyorsan ben öle yapıyorum maçta dil sıkıntısı yapmıyorum zaten spiker anlatırken mecburen futbolcuların kendi isimleri ile söylüyorlar beinsporda maç izlerken uykum geliyor roman okur gibi futbol anlatıyorlar en azından farklı uydulardakiler sanki kendi takımı gol atmış gibi anlatıyor
cccam uyumlu herhangi bir uydun var ise evinde thor amos hispasatı çok rahat izlersin yada 75 lira verip botech alayım cccamla işim olmaz dersen o başka ve belgesel seversen thorda belgesel kanalları mevcut türkçe dil şifre aramana gerek yok şifre değişince cihaz şifresini kendi buluyor
thor belgesel kanalları
discovery-animal-dis science-dtx-ıd-bbc earth-history-sundance-
astra 5e belgesel kanalları
discovery-discovery world-science-ıd-viasat nat-viasat exp-eurosport 2
hotbird belgesel
automoto-anımax-trek-sci et vie-ve yüzlerce kanal futbol film kanalları
astra 19.2
maç izlemek istersen buraya çanak kurabilirsin ve sky alman paketi tüm kanalları mevcut

ben motorlu çanak kurdugumdan bnlerce kanal ve türksat haricinde farklı uydularda belgesel kanalları film kanalları dizi kanalları vb çok yayın var
bunların hepsini 75 liralık cihaz yapıyor
ben Türkçe olarak beinsport kanallarını ve türkçe olarak anımal planet ,nat geo wild kanalını hangi uydudan nasıl izleyebılırım.sadece bunun cevabını vermeniz yeterli.diğer uydular benı ilgilendmıyor.farklı şeyler yazınca kafam karışıyor.40 tane uydu ismı yazıyorsunuz.yani cevap olarak şu şekilde yazmanız yeterli.
A uydusunda Türkçe olarak her hafta süper lig maçlarını varsa yine aynı aynı uyduda Türkçe belgesel kanallarını X bir cihazla yada emu yazılım falan yükleyerek izleyebılırsınız.bunun dışında hiçbir şekilde izleyemezsınız şeklınde cevap yazmanız yeterli.bir sürü şey yazmanıza gerek yok.çünkü yazdıklarınız kafamı karıştırıyor

digiulama

Bronz Üye
5 Nis 2018
279
63
37
her hafta türkçe maç izleme imkanın zor
eğer tek çanak kurabilirim dersen maçları macarca belgeselleri türkçe izlersin (thor 0.8w)
botech dışındaki tüm cihazlar 200 tl üzeri
botech 75 liraya pahalı diyorsan redline 400-500 arası alabilirsin (dörtyüz-beşyüz TL)
ama şansına astradanda maçları türkçe izleme imkanın var astra 19.2 ve thor 0.8w çanak kurarsın iki uydundan maç ve belgesel izlersin.
emu ile sadece trt1 de türkiye nin maçlarını biss olarak alabilirsin

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
her hafta türkçe maç izleme imkanın zor
eğer tek çanak kurabilirim dersen maçları macarca belgeselleri türkçe izlersin (thor 0.8w)
botech dışındaki tüm cihazlar 200 tl üzeri
botech 75 liraya pahalı diyorsan redline 400-500 arası alabilirsin (dörtyüz-beşyüz TL)
ama şansına astradanda maçları türkçe izleme imkanın var astra 19.2 ve thor 0.8w çanak kurarsın iki uydundan maç ve belgesel izlersin.
emu ile sadece trt1 de türkiye nin maçlarını biss olarak alabilirsin
peki birden fazla anten kurabilirsem yani motor bağlatabilirsem her hafta türkçe olarak maç izleyebılırmıyım

botech markaya güvenemedim o yüzden almak istemiyorum.yani iki gün sonra çöp olmasını istemem
redline komşum almıştı sd olarak.arayüzü biraz karışık gibiydiama şiferleri otomatık çözüyorsa ömür boyu olmasada 10 yıl falan bu şekilde kullanabilirsem yine o parayı vermeye değer.tabi benım ısteklerımı karşılayacaksa.yani digitürk ful paketi senelık nerdeyse 1000 tl yı buluyor.
yani uydu cihazına 400 tl verip astra yada thorda türkçe izlemek daha mantıklı.tabi 1-2 ay sonra cihaz sorun yaratmayacaksa
yani elimde eski çanaka motor var.şuankı antene olursa daha anten almama da gerek kalmaz
Mesajınız Birleştirildi:

şimdı ben bu redlıne cihazı alıp bırde uydu olarak astra thor kurdurup 1-2 ay sonra izleyemeceksem boşuna bu cihaza ve anten kurulumuna girmiş olurum

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
bir tane site var orada oscam ncam key dosyaları var.dreambox keys full update yazıyor.frekanslar var ama hangi kanal hangı uydu olduğunu anlamadım

digiulama

Bronz Üye
5 Nis 2018
279
63
37
Sen markaya bakmayacaksın bu cihazın kullandığı işlemci dünyanın en iyi işlemcisi bunun üzerine varsa daha iyi bir uydu göreyim bu cihazı ömür boyu kullanırsın dreambox Enigma 2 tarzı cihazlara bir arsa parası verildi ama 75 liralık cihazın yaptıgını yapamıyor sen bilirsin ben bu cihazı her markaya dönüştürdüm ama diğer cihazları sadece verdiklerini yükleyebilirsin elin kolun bağlı Flash değiştir 2 liraya cihaz uçsun dönüşüm yazılımları verdim mesala izle videoları 1 sn altında şifreli kanallarda geçişi var neyse ben tecrübelerimi paylaştım ben kullanıyorum memnunum millet kanasın parasını çöpe atmasın die bu cihazı öneriyorum önerdiğim yüzlerce kişide uydudan memnun
Mesajınız Birleştirildi:

Redline alınca thor da sadece digispor ları izlersin şifre değişirse belgeseller de keyi İnternette veren olursa bulur redline uydu ya atıp izleyebilirsin uğraşmak isteyene sıkıntı yok son yazılımdan sonra milletteki isyanlarıda oku cihaz çökenleri falan neyse konu çok uzadı

sincerelym

Bronz Üye
10 Haz 2018
84
18
Sen markaya bakmayacaksın bu cihazın kullandığı işlemci dünyanın en iyi işlemcisi bunun üzerine varsa daha iyi bir uydu göreyim bu cihazı ömür boyu kullanırsın dreambox Enigma 2 tarzı cihazlara bir arsa parası verildi ama 75 liralık cihazın yaptıgını yapamıyor sen bilirsin ben bu cihazı her markaya dönüştürdüm ama diğer cihazları sadece verdiklerini yükleyebilirsin elin kolun bağlı Flash değiştir 2 liraya cihaz uçsun dönüşüm yazılımları verdim mesala izle videoları 1 sn altında şifreli kanallarda geçişi var neyse ben tecrübelerimi paylaştım ben kullanıyorum memnunum millet kanasın parasını çöpe atmasın die bu cihazı öneriyorum önerdiğim yüzlerce kişide uydudan memnun
soru1: hangi modeli?
soru 2: enigma 2 cihazda bu dediklerinizi yapabilirmiyim. teşekkürler.

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
soru1: hangi modeli?
soru 2: enigma 2 cihazda bu dediklerinizi yapabilirmiyim. teşekkürler.
soru 1 in cevabı : Botech Piko 600 Mini HD Plus
Mesajınız Birleştirildi:

astrada türkçe olarak maçları yeni kapandı 1 haftadır forever takımı çalışma yapıyor en kısa zamanda sonsuza denk açacaz deniyor yani botech piko 600 aldıgında sistem aktif oldugunda astradan çok rahat türkçe olarak maçları izlersin
Mesajınız Birleştirildi:

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
önce, "astrada türkçe olarak maçları yeni kapandı 1 haftadır forever takımı çalışma yapıyor en kısa zamanda sonsuza denk açacaz deniyor"
sonra :;ama şansına astradanda maçları türkçe izleme imkanın var astra 19.2 ve thor 0.8w çanak kurarsın iki uydundan maç ve belgesel izlersin yazmış

teraspy @teraspy siz bu yazılanlardan birşey anladınız mı?

teraspy

The Emmi
Emektar
26 Kas 2018
2,360
113
59
önce, "astrada türkçe olarak maçları yeni kapandı 1 haftadır 1-forever takımı çalışma yapıyor en kısa zamanda sonsuza denk açacaz deniyor"
sonra :;ama şansına 2-astradanda maçları türkçe izleme imkanın var astra 19.2 ve thor 0.8w çanak kurarsın iki uydundan maç ve belgesel izlersin yazmış

teraspy @teraspy siz bu yazılanlardan birşey anladınız mı?
Şöyle yazayım,biz receiver+şifreleme dilinden anladığımızdan sorun olmuyor okuyunca tabii, ama bilemeyenler için mutlaka "anlamsız" olabiliyor :)
1- Sevgili beyzabetül,insanlar ne kadar şifreleri çözerse çözsünler,firmalar kesin bir önlem alıyor,bunu da şifreleme kartlarında (diyeyim kabaca) versiyon değiştirerek yaparlar ki binlerce müşterisi olan platformlar var,buradaki denilmek istenen "forever" takımı bu değiştirilen sistemi çözmek için çalışıyorlarmış,yani iş bitince ne kadar sistem deşirse değişsin kanalların açılabileceğini belirtmiş sevgili digiulama.
2- Burada 19 derece astra ile (doğu) 8 derece thor (düzelttim,sevgili Crysis hatırlattı ,thor batıdaymış :ok ) yayınlarında izlenebileceği anlatılmış,demekki TR dil desteği devamlı olmuyor yayınlarda :)

Son düzenleme:

beyzabetül

Bronz Üye
24 Tem 2018
221
28
Şöyle yazayım,biz receiver+şifreleme dilinden anladığımızdan sorun olmuyor okuyunca tabii, ama bilemeyenler için mutlaka "anlamsız" olabiliyor :)
1- Sevgili beyzabetül,insanlar ne kadar şifreleri çözerse çözsünler,firmalar kesin bir önlem alıyor,bunu da şifreleme kartlarında (diyeyim kabaca) versiyon değiştirerek yaparlar ki binlerce müşterisi olan platformlar var,buradaki denilmek istenen "forever" takımı bu değiştirilen sistemi çözmek için çalışıyorlarmış,yani iş bitince ne kadar sistem deşirse değişsin kanalların açılabileceğini belirtmiş sevgili digiulama.
2- Burada 19 derece astra ile (doğu) 8 derece thor (burada sanki hata var,o da doğu olması lazım ) yayınlarında izlenebileceği anlatılmış,demekki TR dil desteği devamlı olmuyor yayınlarda :)
yani sonuç olarak ortada kesin birşey yok . o takım işi çözemeyebilirde yada ne zaman çözeceğide muamma :)
şimdı ben bu bahsi geçen cihazı alacağım,ve yine bahsi geçen uyduyu kurup istediğimi alamayıp hayal kırıklığına uğramak istemiyorum

teraspy

The Emmi
Emektar
26 Kas 2018
2,360
113
59
yani sonuç olarak ortada kesin birşey yok . o takım işi çözemeyebilirde yada ne zaman çözeceğide muamma :)
şimdı ben bu bahsi geçen cihazı alacağım,ve yine bahsi geçen uyduyu kurup istediğimi alamayıp hayal kırıklığına uğramak istemiyorum
Hımm,şimdi ne desem ki bilmiyorum,ama bu işi yapanlar "amatör" ise kesin becerirler,onu söylüyeyim :) kendimden biliyorum da :haha1
Ama adı geçen cihazı al veya alma diyemem,çünkü yarın bir şey olur ,bu kez de "forumun birinde al dediler ,aldım ama elimde kaldı" demeyesin sonra,kararı kendin vereceksin tabii, ayrıca sonuçta 80 tllik cihaz :ok

Üst Alt