cc

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
14-15 spor yapanlar için belki normal sayılabilir fakat 20-21 gerçekten yüksek böbreklerde sorun olabilir bir nefrolok a muayene olun.Amcamın damadı antrenörlük yapıyor oda günlük 10-15 km koşu yaparken rahatsızlandı acilde kalp krizi olduğu söylendi şuan hafif antrenmanlar yapıyor .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Reddit gibi yabancı platformlarda spor ile ilgili bölümlerde sorun isterseniz?

Sota Sota var mı bir bilgin?

Benim bildiğim 20 gibi tansiyonlar beyin kanaması yaşatabilir.
Ama sizin gibi ekstrem takılan birisi için ne denilebilir bilemem.

E Çevrimiçi

edessa

Aktif Üye
16 Haz 2020
140
24
20,30,40 yaşına kadar uygun spor dalları profesyonel, sonrası ağır ve yüksek tempolu spor ,ölümle veya kronik rahatsızlıkla sonuçlanır. (Ortalama 60 yaş -Vitamin desteği denilen tozlar tetikleyici Uzak durun, sağlıktan olursunuz.) Yürüş ve hafif koşu vücut esnetme vb yönelin.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben hipertansiyon ile çok uğraştım. Tüm gittiğim doktorlar (gördüm ki kardiyoloji uzmanı bende olurmuşum) etkili bir çözüm işin kaynağına inelim ne oluyor ne gidiyor diyene pek denk gelemedim. Bu tansiyon yüzünden devamsızlıktan dolayı işimden oldum. Şu an iyiyim gerçi çok şükür.. Yani tansiyon 12-7 değil tabiki.. Şuan ölçsek 16-10 gibi bir değer çıkar onu da ölçmüyorum. Hep çıkıyor tansiyonum. Rekorum 26 bu arada.. Fakat beni böyle kütür kütür etkilemiyor. Tansiyon ilaçları kullanıyorum. Böbrekte sıkıntı yok.
Doktorlar yüzde 15 böbrek yüzde 85 tıbta çözülebilmiş değil diyorlar.
Allah şifa versin bize..

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Tansiyon bendede var tuz oranını düşürdüm hatta bu yüzden öğle yemeği yediğim lokantayı değiştirmiştim pandemiden dolayı öğlen yemeğini evimde yiyorum.Sporcuların kullandıkları vitamin ve proteinlerden kulanıyormusunuz

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
Benim bildiğim bazı insanların vücüt ve yaşam şekillerine göre değişiyor bazılarında yüksek tansiyon olsada herhangi bir tepki vermiyor vücüt rahatsız olmuyor bu konuda hastahanelerin hepsinde varmıdır bilmem ama spor hekimliği var buradaki hekime tam olarak anlatılırsa size gerekli bilgileri verecektir ne yapmanız gerektiği konusunda zamanında sağlık kursuna giderken genelde yaşlılarda bu tür tansiyon yüksekliği normal diye bilgi verilmişti ancak bu gençlerde yaşam tarzı ve vücüt dayanıklılığla alakalı olabilir ama sizi rahatsız ediyor ise bir an önce iyi bir hekime gitmenizi tavsiye ederim zira yüksek tansiyon beyin kanamalarına kadar yol açabiliyor geçmiş olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri