CANON EOS M50 Hayatımda Sahip Olduğum İlk Makinem

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Polarize inanılmaz elzem o gökyüzü nasıl bir maviymiş dersin
Tam benlik.

Ne diyoruz böyle durumlarda?

WBxOAlbB_400x400391003dd3fb986e6.jpg

:kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Maşallah ama ona almak yerine geniş açın varsa ona almak daha mantıklı olur, değerini bil çok güzel lens
Geniş açı nedense çok sevdiğim bir açı, Telefondan alışmışız hemen geniş açı seçip doğayı olabildiğince kadraja almayı ama bu gün sesli mesajda anlattıklarını artık yavaş yavaş anlamaya başlıyorum.

Birkaç ilk tecrümebi bu gün Foto paylaşım kısmında sizlere paylaşayım.

Ayar gayar hiç bir şeyden anlamayan birisinin bakış açıları ile çekilmiş fotoları ben de merak ediyorum çekip çekip durdum ama kim bilir neler çıkacak :kiskis

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Yakın zamanda ekli filtreyi 140 liraya aldım, satıcısı Amazondu. Güzel ince ve kaliteli bir filtre tabiki bir Tiffen değil ama iş görür. Pusuya yatıp beklemek lazım düşsün diye.

19867148-601F-4AFA-BC87-CAD578C19D38.jpg
Adem hocanın lens 49 mm, çok ara bir değer olduğu için fiyatlar çok iyi değil, 52,58 ve 67 de biraz daha uygun bulunabilir bu arada bilinenin aksine uv filtreler eğer merdiven altı değilse görüntü kalitesine neredeyse hiç etkisi yok gibi bir şey, bende japon malı marumi marka var her güvenilir marka da olur

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Adem hocanın lens 49 mm, çok ara bir değer olduğu için fiyatlar çok iyi değil, 52,58 ve 67 de biraz daha uygun bulunabilir bu arada bilinenin aksine uv filtreler eğer merdiven altı değilse görüntü kalitesine neredeyse hiç etkisi yok gibi bir şey, bende japon malı marumi marka var her güvenilir marka da olur
Ben aldığımda nerdeyse tüm çaplar o fiyatlardaydı. Bence tekrar inebilir. Uv filtrenin etkisini ben göremedim maalesef :) Polarize bence muazzam bir filtre tipi. Güneş gözlüğünede polarize değilse asla para vermem. Bu deneyimi yaşayan bilir ancak.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Ben aldığımda nerdeyse tüm çaplar o fiyatlardaydı. Bence tekrar inebilir. Uv filtrenin etkisini ben göremedim maalesef :) Polarize bence muazzam bir filtre tipi. Güneş gözlüğünede polarize değilse asla para vermem. Bu deneyimi yaşayan bilir ancak.
uv filtrenin görüntü kalitesine etkisi zaten yok, amacımız lensi korumak pahalısını almaya gerek yok ancak polarize ve nd filtre için marka önemli

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt