Canım kızım

• Konbuyu başlatan tekavci
  • Başlangıç tarihi
catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
canım kızım
/QUOTE]
Kardesım kızının Allah batını ömrünü hayırlı eylesin inşallah.
Nacizhane fikrim ve tavsiyem bu tür paylaşımlar yapmaman yönünde olucaktır. Çünki ben nazara inanan birisiyim.
Benim arkadaşımda sık sık evladının reskmlerını paylaşır ve miniğin başına gelmeyen kalmadı desem yeridir.
Onada yaptım sana yaptıgım tavsıyeyi.
Dikkate alırsın almazsın tabi senin bilceğin iştir:ok
Allah acılarını göstermesin evlatlarımızın

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nacizhane fikrim ve tavsiyem bu tür paylaşımlar yapmaman yönünde olucaktır. Çünki ben nazara inanan birisiyim.
Benim arkadaşımda sık sık evladının reskmlerını paylaşır ve miniğin başına gelmeyen kalmadı desem yeridir.
selam düşüncene katılıp konuyu nasıl yok edeceğimi düşünüyorum.
link filan bulamadım sil tuşu yok:(

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aynı şeyleri düşündüm ama yazmadım... Çünkü, bu tür konular her bünyede aynı etkiyi vermiyor... :hmm

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Burasi bir tavsiye sitesiyse bende size tavsiye olarak bunlari kaldirmanizi tavsiye ediyorum. Nazar diye birsey var ve bu haktır. Bu bir akim oldu yedigi yemegi minik korumasiz bebeklerin cocuklarinin fotolarini paylasmak insan herkes yapinca bende yapayim diye dusunuyor ama bunlar yanlis seyler.. Kararsiz kalmistim bunu soylemek icin belki yanlis anlasilir diye ama ben yazana kadar diger kisilerde yazmis.

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
bende tam yazdım sildim yazdım sildim karar veremedim arkadaşda üzülmesin diye ama ...
burdaki forumda belirtilen "Allah'ım nazarlardan saklasın. Bahtı güzel, Ömrü sağlık ile geçsin inşallah " tüm iyi dileklerle başta bu yazımın YALNIŞ anlaşılmaması ümidiyle öncelikle:hayir eskide kalmış belkide teknolojiyide bi şeytan icadı ve kıyamet alameti gibi gören örümcek kafalı biri olan ben :slap birde eski azda olsa eğitimci olarak :uzgunacizane olarak diyeyim affınızla bir konuya değinmek istiyorum .
çünkü günümüz ve şeydan icadı teknoloji deyince bi durup düşünmek gerekiyor ... hatta sıkça çıkmaya başlayansosyal ağlarda haberlerde çocuk ve kadına şiddet ve istirmarcıların haberlerini görünce beynimden vurulmuşa dönüyorum. insanlık nereye gidiyor !!! Ne var ki sosyal medya, göründüğü kadar masum değil.

"Sosyal platformlarda çocukların fotoğraf ve videolarının paylaşılmasının doğru olup olmadığı tüm dünyada büyük bir tartışma konusu...

Hemen hemen tüm dünyada, kişinin rızası olmadan onun bir fotoğrafını ya da videosunu sosyal mecralardan paylaşmak yasakmış aslında.

Çocuklar, rıza sahibi olacak zihinsel olgunluğa sahip olamadıkları için, bir izin verme, vermeme durumu da mümkün olamıyor.

İşte bu nedenle de uzmanlar, ailenin çocuğun fotoğrafını paylaşma hakkına sahip olmadığını belirtiyorlar."

"kötü niyetli kişiler tarafından belkide şantaja maruz bırakılmamaları için çıkarılan ‘kişisel hayatın korunması kanunu’na ekleme yapılarak oluşturulacak yasayı ihlal edenler, bir yıla kadar hapis cezası ve para cezasına çarptırılabilecek" miş yurt dışında ya bizde ?.

Çocuk ve aile psikolojisi uzmanları ise, işi yasaya bırakmadan ‘makul ve düşünceli’ bir yaklaşımla çocukların korunabileceğini söylüyor. !!!!!!!

""Ne var ki sosyal medya, göründüğü kadar masum değil. Çocuk fotoğraflarını paylaşırken genellikle ‘Ama çocuğum bundan mutlu oluyor.’ düşüncesine sığınabiliyoruz maalesef ama çocuğun sürekli kendi fotoğrafının çekilip paylaşılmasını istemesi doğal değil diyor pedagoglar. Sürekli, fotoğraflarının paylaşıldığından haberdar bir çocukta narsizm gelişebiliyor. Böyle yapıldığında çocuklar hep gündemde ve gözde kişinin kendisi olduğuna inanıyor.‘Ama çocuk bundan mutlu oluyor’ diye düşünerek çocuğa sürekli şeker veremeyeceğimiz gibi, aynı düşüncelerle onun fotoğraflarını da paylaşamayız. Kendisinden sürekli, övülerek söz edilen, her görüntüsü beğenilen bir çocuk, övülmeye değer birisi olmak yerine, daha çok beğeni alacak bir görüntüye sahip olmaya çalışıyor. Çocuklarımızın gösteriş meraklısı bireyler olmasında, ebeveynler olarak ne kadar payımızın olduğunu sorgulamamız gerekiyor. Biz diyoruz ki, çocuklarımız için attığımız her adımda kendimize şunu soralım: Yaptıklarımızı çocuklarımızın iyiliği için mi ? (Alıntı : )

Lütfen dediğim gibi yalnış anlaşılma olmamsı için affınızla... sevgi saygı selam ve dua ile

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt