Çamaşır makinesinin hortumundan su akıtması Garantiya girer mi

oksijen

Aktif Üye
Katılım
9 Nis 2022
Mesajlar
21
Yaş
38
Vestel çamaşır makinesi kullanıyorum normal garantisi devam ediyor ayrıca ek güvence de yaptırmıştım.
Resmini paylaştığım ve işaretli yerden su akıtıyor hatta fışkırtıyor acaba filtreden mi diye düşündüm içindeki filtre yarısı temiz.
Sonra baktım ki beyaz çevirmeli başlığında bir kısmı sabitken bir kısmı aşağı yukarı yapınca hareket ediyor ve işaretli yerlerden su akıtıyor.

Bugün resmi tatil olduğu için servise ulaşamadım ki bu arada herkesin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun, buradan bir danışmak istedim.
Bu arıza kullanıcı ya da dış etken kaynaklımı sayılır, yoksa teknik kendiliğinden oluşan bir arıza olarak mı yani garantiden mi yapılır yoksa ücretlimi.

Şimdi ücretli olursa parça 100 tl miş kendim alsam musluğa takıldığı gibi cihazın arkasına da çevirmeli takılıyorsa bende yaparım. Servis birde 120 tl servis ücreti de alabilir dimi.
Servis açık olsaydı servise gidip resmi gösterecektim bir bilgi vermeleri için.

photo_2022-10-29_10-56-48.jpg
 

MutluTEKİR 

Bronz Üye
Katılım
29 Tem 2022
Mesajlar
212
Yaş
32
Plastik dönen aparatın içinde conta vardır, o conta doğru yerleşmiş mi, plastik aparat musluğa düzgün oturtulmuş mu onu kontrol edin. Çünkü eğimli olursa o borunun ucundaki conta tam oturmadığından böyle bir duruma yol açabilir. Bence ek olarak teflon bant da sarın musluğa öyle tekrar takın sıkıca. Sonrasında duruma göre bakarsınız. Eğer hala sızdırma varsa da contayı alıp yapı markete gidip değişin. En son baktınız olmuyor çağırırsınız.
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Emektar
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
24,343
Yaş
50
Hortumun fiyatı 40-50-60tl kalite ve metrajına göre değişir..
MutluTEKİR @MutluTEKİR 'in belirttiği gibi ön kontrolleriniz sonucunda hortum adam olmaz diye düşünüyorsanız bir tane hortum alıp kendiniz takın bunun için servis bedeli ödemenize gerek yok.
 

Alperentoy

Silver Üye
Katılım
12 Nis 2019
Mesajlar
621
Yorum yapanların dediğini uygulayın, ancak öncelikle hortumun konumu bu şekilde ise ya makinenin konumunu hortumun bağlantı yeri kıvırılmayacak hale getirin yada su musluğunu bükmeyi deneyin. Belli ki uyumsuz conta sorunu da var. Musluğu kapatarak bu günü geçirip sonrasında conta işine bakarsınız. Olmadı evde materyaliniz varsa contayı kendiniz de yapabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Gennc

Aktif Üye
Katılım
29 Tem 2018
Mesajlar
33
Yaş
39
Merhabalar.
Makineye gelen su hortumları press baskı olduğundan dolayı kopma ihtimalleri oldukça yüksektir. Akan veya şişen hortumları tamir etmek yerine yenisi ile değiştirin. Hortumu biraz daha uzun alın. Burada çok gergin olduğunu görebiliyorum. Ayrıca çamaşır makinesi su hortumu garanti kapsamına girmez.