Çamaşır makinesi zemin ayarı

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Yanlış yapmışsın. Bana A Adem Helvacı nın tavsiye ettiği şey önleri açıp arkaları kısmaktı.
Eğim arkaya doğru mu?
Evin zemini arkaya doğru ama ben ayakların hepsi ile oynadım makine terazide düz gözüküyor arkaya doğru meyilli değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Adem Helvacı Kesin bir bilgi var ise ona göre eski hâline getireyim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Asıl olan "terazide durması" değilmi ki :alala Buzdolabı böyle yapılır ama çamaşır makinasına şaşırdım şimdi :alala

Evet ama teraziye getirmesine rağmen sallanıyorsa sorun hala devam ediyor demektir.
Ayaklar da yere sağlam basabilmeli bence.
Ayaklar ve terazi OK ise makinenin içinde bir arıza olabilir.

Bunların hepsi tahminim sadece.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Evet ama teraziye getirmesine rağmen sallanıyorsa sorun hala devam ediyor demektir.
Ayaklar da yere sağlam basabilmeli bence.
Ayaklar ve terazi OK ise makinenin içinde bir arıza olabilir.

Bunların hepsi tahminim sadece.
Hımm ,tamam ,anladım şimdi umut ,makina sallanıyorsa böyle ,ama normalde terazide olmalı diye biliyordum hep :) ,bizimkisi yıllardır terazide ,ama dolab arkaya hafif eğik :)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Yok hocam benim makine baştan da sallanmıyordu. Ben teraziyi rastgele koydum baktım düz değil şimdi düz yine eskisi gibi sallanmıyor sadece şimdi terazide düz gözüküyor değişen bu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çamaşır makinesi terazide olmalı. Buzdolabı arkaya hafif eğim için ön ayaklar arkadan yüksek olur. :ok
yeni üretim cihazlar dandik bu nedenle biraz geriye mail şart gibi , özellikle bulaşık makinesi ayaklar açılmassa su akıtıyor. Çamaşır makinesi deterjan kabından su geliyor :)
buzdolabı kapı rahat kapanması için eyim gerekli :):ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri