Çamaşır makinesi tavsiyesi

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
37
Arkadaşlar merhabalar, yeni bir güncel konu bulamadığım için konu açmak istedim. Kurutmalı çamaşır makinesi düşünüyorum, gönlümden samsung geçiyor ama sizlerin tavsiye edeceğiniz bir model var mıdır ? Arçelik'de olabilir. Bütçe maksimum 18 civarı ama daha uygun fiyatlı ürünler kabülümdür. 18'e ancak değecek özellikleri varsa çıkabilirim, hani ilerde keşke alsaymışım ya diyeceğim bir özelliği varsa :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam öncelikle soru kurutmalı tercihi kesin mi . yakın zamanda çok araştırdım bende aldım kurutma makinesi ama sadece kurutma olarak aldım . Kurutmalı çamaşır makinelerinden ayrı ayrı kurutma ve çamaşır makinesi kadar randıman alamazsınız . İlk tavsiyem ayrı ayrı almanız olacaktır yok ben kararım kesin diyorsanız daha premium modellere bakın dicem onun içinde bütçe biraz geride kalabilir . Genelde bir kaç makinenin birleşimi olan makineler iyi sonuç vermiyor aynı performansı alamıyorsunuz .

Sade kurutma olarak aldığım modelin linkini bırakıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam öncelikle soru kurutmalı tercihi kesin mi . yakın zamanda çok araştırdım bende aldım kurutma makinesi ama sadece kurutma olarak aldım . Kurutmalı çamaşır makinelerinden ayrı ayrı kurutma ve çamaşır makinesi kadar randıman alamazsınız . İlk tavsiyem ayrı ayrı almanız olacaktır yok ben kararım kesin diyorsanız daha premium modellere bakın dicem onun içinde bütçe biraz geride kalabilir . Genelde bir kaç makinenin birleşimi olan makineler iyi sonuç vermiyor aynı performansı alamıyorsunuz .

Oooo,az daha Samsun'a gelecektim :kiskis

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
37

Teşekkürler hocam, ben de bir süre sonra vazgeçtim sayılır sanki boşuna para vereceğim sonra çok fonksiyonlu yazıcılar gibi olacak sonu diye korktum ve düz yıkama makinesine döndüm :) Bugün bekoya baktım da arçelik ile aynı sanırm zaten kodları. 9120m vardı nettte de 10bine düşmüş ama dokunmatik panel değil. Acaba dokunmatik mi alsam diye düşünüyorum şu an. Bulaşık makinesini beko aldım dokunmatik rahat oluyor aslında.

Kurutma makinesini kardeşim çok övüp duruyor ama bilemedim gerekli bir alet mi değil mi ? Faturayı şişirir mi, asıp kuratsak daha mı iyi olur :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Teşekkürler hocam, ben de bir süre sonra vazgeçtim sayılır sanki boşuna para vereceğim sonra çok fonksiyonlu yazıcılar gibi olacak sonu diye korktum ve düz yıkama makinesine döndüm :) Bugün bekoya baktım da arçelik ile aynı sanırm zaten kodları. 9120m vardı nettte de 10bine düşmüş ama dokunmatik panel değil. Acaba dokunmatik mi alsam diye düşünüyorum şu an. Bulaşık makinesini beko aldım dokunmatik rahat oluyor aslında.

Kurutma makinesini kardeşim çok övüp duruyor ama bilemedim gerekli bir alet mi değil mi ? Faturayı şişirir mi, asıp kuratsak daha mı iyi olur :)
Kurutma hayat kurtarıyor gerçekten. Yıkamadan sonra kurutma asma işlevi çok yorucu ve daha uzun süren bir işlev kurutma bunu çok daha çabuk yapıyor. Elektirik faturası 250 300 arası geliyordu bize 345 filan geldi kurutmadan sonra ama kahve makinesi airfry çamaşır bulaşık pc tv birçok açık şey var evde fatura konusunda da memnunum.

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
37
Samsung WW11BBA046ABAH aldım ben çamaşır makinesi olarak ama bir haftadır canım sıkkın. Sıkma esnasında çok ses var. Bilinçli şekilde yükleme yapmamıza rağmen en ufak balansta, amortisörü bozulmuş 10 senelik makine gibi salınıma geçiyor. Yerinden oynamıyor, yere taş gibi basıyor 72kg makine zaten. Fakat kazan lagır lungur oynayıp ön kapağa vuruyor. Servise göre ise durum normal. Zaten makine bozuk olsa da o 250 lira servis ücretini almak için normal diyorlar herhalde.

Amortisörleri bozuk olan ve tamir ettiğim makinemin salınımı nasıl düzeldiğini ben kendim gözlerimle görmüştüm. Ama bu 11k makinede sıkmaya geçerkenki salınım bayağı bozuk amortisör salınımı gibi. Ya da kazanın yükünü taşıyamayacak kadar yumuşak bir amortisör takmışlar.

Elektronik şans işi binde bir bozuk çıkar derdim de, samsung da bu tam tersi, sağlam ürün denk gelenler şanslı gibi. Çünkü benzer şekilde bir sürü şikayet buldum makineyi aldıktan sonra.

Arçelikte de kafasına göre 2 3 saat süre uzatma sorunu vardı, yeni modelinde ise kazan çapaklıymış tshirtleri yırtıyor diyenler çok. Demek ki samsung ve arçelik beko dan vazgeçip, bosch falan bakmak lazım.

Yani sıkmada falan böyle sesli çalışan bir makine olacağını bilsem almazdım. Yıkarken ses sıfır, ama sıkarken dizel motor gibi bir vuruntu var. Eski makinemin kazan rulmanını motorunu falan değiştirip yola devam etsem daha mantıklı olacakmış vallahi. 14 günlük iade süresi bunlarda da geçerliyse ve servis problemi çözmek için uğraşmazsa shop.samsung ile görüşüp iade isteyeceğim. Gerçi baya uyguna aldım kampanya ile ama çok ikilemdeyim bilemiyorum.

E Çevrimdışı

efeboran

Yeni Üye
6 Haz 2023
2
33
Arkadaşlar bütçem 6-8bin tl 7-8kg çamaşır makinesi tavsiyeniz hangisi olur grundig 10yıl garantili inveter motor altuslar inventer motor geçiyor ama tam inventer mi bilmiyorum tavsiyeniz hangisi olur

VEYA

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,536
Arkadaşlar bütçem 6-8bin tl 7-8kg çamaşır makinesi tavsiyeniz hangisi olur grundig 10yıl garantili inveter motor altuslar inventer motor geçiyor ama tam inventer mi bilmiyorum tavsiyeniz hangisi olur

VEYA

Çamaşır makinesinde neredeyse tüm modeller interver motorlu.
Çamaşır makinasının motoruna kolay kolay birşey olmaz zaten bu yüzden 10 yıl garanti veriyorlar.

Çoğunlukla tambur veya kart arızası verir bunun içinde ek garanti yaptırmayı unutmayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt