Çamaşır makinesi çekmece deterjan kiri ..!?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben önce ılık suda bırakıp sonra geniş uçlu tornavida ile halletmiştim ,sonrada bir daha uzun zaman vermedim temizlemek için ,çok uğraşmıştım o zamanlar :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çaydanlığın alt kısmını su doldurun, iyice kaynatın.
Sonra ufak bir leğenin içine deterjan haznesini koyun, deterjan haznesinin içine doğru suyu dökmeye başlayın.
Sonra düz tornavida ile deterjanın kalktığı yerlerden temizleme yapabilirsiniz.
Ben bayağı uğraştım, çıkmayan yerleri var maalesef.
Belki 1 litre sirke dökseniz ek olarak o da işe yarayabilir. Ama kazımak şart anladığım kadarıyla.
Tabi plastiği kazımamak lazım, çamaşırlara plastik partikülleri bulaşmasın sonra. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hangi marka detarjan kullanıyorsunuz bilmiyorum ama suyunuz sert veya basınç düşük olabilir.Makine arkasındaki ventilleri kontrol edin pislik tıkamış olabilir . Birde makineye hafif eğim vermek sorunu çözebiliyor . Servis öyle ayarladı bizimkini.

Kalıntıları çıkarmak için kireç çözücü ,sıcak suda bekletme işe yarayabilir.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Kalıntıları temizlemek için Bulaşık teli ve cif en güzeli.Öncelikle sıcak suda biraz bekletmek lazım.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Ben internetten algoo isimli bir ilaç alıyorum aydabir veya iki ayda bir bulaşık ve çamasır makinasını temizletiyorum bariz cok fark oluyor en son algoo kalmamış eşdeğeri geldi

IMG_20200225_132113.jpg

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
bende kalıntı şüphesiyle kullanmıyorum linkteki karbonat iş görüyor .hanıma bundan kullandırıyorum.

Helal olsun ernet'e be.!! İnnovatif pazarlama budur işte.
Bildiğimiz karbonatı poşetlemişler, olayı bitirmişler. İşin ilginç yanı, benim aktardan aldığım fiyata da yakın fiyatı var, yani çakallık da yapmıyorlar.
Bu kadar pohpoh yeter ernet'e.

Konuya gelirsek, Sodyum bikarbonat, yani içme sodası dediğimiz şey; devamlı kullanıldığında ciddi anlamda makinenin temiz kalmasına yardım ediyor, cihazın da kireçlenmesini engelliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt