Çamaşır makinesi altlığı tavsiyesi

B Çevrimdışı

Bayagro

Yeni Üye
25 Eki 2020
2
38
Merhabalar, çamaşır makinesini banyo koymak mecburiyetim var. Makineyi aldım kurdum ancak karar veremediğim bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Banyo için tekerlekli tekerleksiz muhtelif tiplerde çamaşır makinesi altlığı satılıyor. Bu altlıkların faydası veya zararı var mıdır. Evet yerden makineyi yükseltiyor. Düz mantık nemi kesmesi gerekir. Banyo yıkandığında hemen makinenin altında su olmaz. Ama bazı okuduğum yerlerde makinenin tam olarak yer gibi sağlam basmadığı için her dönüşte zarar verdiği ile ilgili yazılar gördüm. Sizin fikriniz nedir artı veya eksi yazarsanız sevinirim. Makine marka model önemli ise vestel çamşaır makinesi kullanıyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bari kg da verseydin ☺️ neyse en kesin çözümü sunuyorum; Mermer. Öyle plastik milastik altlık alma 2 katı sarsıntı 2 katı ses mevcut olur. Kestir altima bir mermer hem sağlam hem daha dengeli ?

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Sarsinti titresim ve gurultuye sebep veriyor yere saglam basmiyor.ayrica yerden su gelmesini onluyor ama banyodaki rutubet ve nemden dolayi 10 yil kullanacaginiz makinayi 2 da pert ediyorsunuz.

B Çevrimdışı

Bayagro

Yeni Üye
25 Eki 2020
2
38
Bari kg da verseydin ☺️ neyse en kesin çözümü sunuyorum; Mermer. Öyle plastik milastik altlık alma 2 katı sarsıntı 2 katı ses mevcut olur. Kestir altima bir mermer hem sağlam hem daha dengeli ?
İlginize teşekkür ederim. Okuduğum bazı yazılarda markalarının ürettikleri ürünlerde az veya çok sarsıntı yaptığı ile ilgili farklı bilgiler vardı onun için belirttim.
Sarsinti titresim ve gurultuye sebep veriyor yere saglam basmiyor.ayrica yerden su gelmesini onluyor ama banyodaki rutubet ve nemden dolayi 10 yil kullanacaginiz makinayi 2 da pert ediyorsunuz.
Bilgi için teşekkür ederim. Şimdiden vazgeçtim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Düz mantık nemi kesmesi gerekir ama gerçekte öyle değil maalesef.
Banyoda iyi bir hava akışı yoksa duştan duşa o makineye nem ulaşacaktır.
Nem sonuçta havadaki su miktarıdır, suyun buhar olmuş halidir. Bunun yüzeye temas ile bir ilgisi yok.
İyi bir hava akışı olsa bile yine buhardan dolayı nemlenmeler yer yer olacaktır.
İmkan varsa evin başka bir yerine koyun, yoksa da, belki makine üzerine örtülen örtüler biraz işe yarar belki.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt