Çamaşır Makineniz Ne Kadar Temiz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet Arkadaşlar Soru Basit.

Kıyafetlerimizi TEMİZLEMEK için tasarlanmış olan bu makinelerimiz, kendileri ne kadar temiz?

Sizce?

a1.png

a2.png

a3.png

Bu görüntüler basit, daha nelerini sunabilirim size.

Peki sizce Çamaşır makinelerimiz de, klimalarımız gibi bakımı hak etmiyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Yapılabıleceklerı Gosterırsen

Tabıkı Temızlerız Ado Hocam

Gecen Gun Bulasık Makınası Hata Kodu Verdı Google Ara Yaparken Youtube Bır Vıdeoda Cozumunu Gostermısler Tıkanma Problemıymıs

Ilgılı Yerı Acınca Mıdem Kalktı Resmen.  :yucky:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Çamaşır Makineniz Ne Kadar Temiz?

Sota' Alıntı:

Gecen Gun Bulasık Makınası Hata Kodu Verdı Google Ara Yaparken Youtube Bır Vıdeoda Cozumunu Gostermısler Tıkanma Problemıymıs

@Sota kardeşim son karedeki o tel'i bazı kardeşlerimiz bilmeyebilir, malum balen teli o (Sütyenlerde bulunur) Meslek hayatım boyunca yaklaşık 40 civarı çıkartmışımıdr bunlardan.

Buradan hareketle, Öncelikle makine kullanımı ve çamaşır yıkama bilincini insanlara yerleştirmemiz lazım. Çamaşır makinelerinde ne yıkanır, ne yıkanmaz, veya yıkanmaz denen şeyler de yıkanacaksa ne koşullarda yıkanmalıdır sorularının cevabı da önemlidir.

Montaj hizmeti verdiğimiz bir çok tüketici (Doğal olarak bayan tüketiciler) ''Ben eski makinemde sadece şunu kullanıyordum'' der, ki bu aslında acı vrici bir cümledir.

İlerleyen günlerde bulduğum ilk fırsatta yaşanmış hikayeleri ile birlikte bir sentezleme yaparak, makinelerimizi nasıl kullanmalıyız, ömrünü nasıl uzatabiliriz, temizliklerini nasıl yapabiliriz konusuna değiniriz elbette. :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:
Sota' Alıntı:

@Sota kardeşim son karedeki o tel'i bazı kardeşlerimiz bilmeyebilir, malum balen teli o (Sütyenlerde bulunur) Meslek hayatım boyunca yaklaşık 40 civarı çıkartmışımıdr bunlardan.

Buradan hareketle, Öncelikle makine kullanımı ve çamaşır yıkama bilincini insanlara yerleştirmemiz lazım. Çamaşır makinelerinde ne yıkanır, ne yıkanmaz, veya yıkanmaz denen şeyler de yıkanacaksa ne koşullarda yıkanmalıdır sorularının cevabı da önemlidir.

Montaj hizmeti verdiğimiz bir çok tüketici (Doğal olarak bayan tüketiciler) ''Ben eski makinemde sadece şunu kullanıyordum'' der, ki bu aslında acı vrici bir cümledir.

İlerleyen günlerde bulduğum ilk fırsatta yaşanmış hikayeleri ile birlikte bir sentezleme yaparak, makinelerimizi nasıl kullanmalıyız, ömrünü nasıl uzatabiliriz, temizliklerini nasıl yapabiliriz konusuna değiniriz elbette. :ok:

Evdekiler sayesinde benim de makineden pense ile tamburdan tel çekmişliğim vardır.

Allah'tan tambura uçları çıkıyordu her seferinde. :haha:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hiç unutmuyorum anneannemin çamaşır makinesinin pompa kapağını açıp içini temizleyelim dedik, deterjan kalıntısından öyle bir yapışmış ki, o kısım hasar gördü, su sızdırdığı için yeni pompa alıp taktık makineye. :krotey

Düzenli temizlik şart.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu kimyasal kür dediğiniz nedir tam olarak?

Ne ile çözdürüyoruz bu kiri? Karbonat falan mı? Kireç için öyle şeyler duymuştum kalorifer işleri için. :haha:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:
Sizin baktığınız açıdan PIRIL PIRIL görünen tamburun içini de görmenizi isterim :ok:

Evde 25 yıllık bir bulaşık makinesi var. İçi hiç temizlenmemiştir. İlla el ile mi temizlemem lazım? :zırlama:
Solüsyon hazırlasak işe yaramaz mı? Siz bir solüsyon hazırlayıp temizliyorsunuz sanırım?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Zaman ve kireç kaynaklı sertleşen contadan içeri su sızar, sızan su rulmanı çürütür, çürüyen rulman dağılır, dağılan rulman tambur eksenini bozar, ekseni bozulan tambur kazana sürter, sürtürme sonucu kazan kesilir, kesilen kazan bir daha hayır etmez.

Deformasyona uğrayarak dağılmış bir rulmanın görüntüsü aşağıdadır.

Silerek temizlenmiş olan rulman sağdakidir, yenisi ve olması gerekeni ise soldaki.

Yukarıdaki hiyerarşik sıralamada anlattığım üzere basit ihmal, felaket zincirinin ilk halkasını oluşturur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt