Çamaşır makinem tak etti ve kapandı açılmıyor

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Merhabalar başlıkta belirttiğim gibi makine tak diye ses çıkarttı sigorta atar gibi ama daha güçlü sonra kapandı hiç tepki vermiyor şuan koku da var biraz sanırım süspansiyonlarıda patlamış koşuyor du kapattım bida açtım aşırı yüklenmeden gitti tamirini nereye yaptırayım Beko yu arasam 50 liralık ise 500 TL isteyecekler kendim mi yapsam sorunu bulabilirmiyim servisi çağırıp hiç uğraşmadan yaptırıp neyse parası vereyim mi çok kararsız kaldım para olarak da çok müsait değiliz bir şekilde en ucuza yaptırmam gerekiyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Koku varsa dikkatli olmalısın ,kaçak yapabilir belki fişini mutlaka çek,hiç elektrik gelmiyorsa acaba kartta bir sıkıntı olmuş olabilir mi bilmiyorum ,hatta evin sigortalarını da kontrol et ,belki atmış olabilir bu arada.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Koku varsa dikkatli olmalısın ,kaçak yapabilir belki fişini mutlaka çek,hiç elektrik gelmiyorsa acaba kartta bir sıkıntı olmuş olabilir mi bilmiyorum ,hatta evin sigortalarını da kontrol et ,belki atmış olabilir bu arada.
Zaten kaçak akım sigortası kafasına göre atıp duruyordu gidip kaldırıyorum devam ediyordu da şimdi makine gitti elektronik kartı değişicek sanırım rezizdansda değişicek süspansiyonlarıda değişicek benim anladığım bu baya masraflı olucak konut eşya sigortası vardı sanırım onlara yaptırıcam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Zaten kaçak akım sigortası kafasına göre atıp duruyordu gidip kaldırıyorum devam ediyordu da şimdi makine gitti elektronik kartı değişicek sanırım rezizdansda değişicek süspansiyonlarıda değişicek benim anladığım bu baya masraflı olucak konut eşya sigortası vardı sanırım onlara yaptırıcam
Evet ,bu konuda en bilgilimiz sevgili ramchomania ramchomania dır ,(sigorta) ,mutlaka bir cevap verecektir sana ,şimdiden geçmiş olsun bu dar zamanda olması kötü.Zaten geldi mi arka arkaya gelir herşey maalesef.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Evet ,bu konuda en bilgilimiz sevgili ramchomania ramchomania dır ,(sigorta) ,mutlaka bir cevap verecektir sana ,şimdiden geçmiş olsun bu dar zamanda olması kötü.Zaten geldi mi arka arkaya gelir herşey maalesef.
Şalter atmış çok mutlu oldum şuan elektronik kart sağlam en azından sadece sanırım rezistans ve süspansiyonları değişicek şalteri attıran rezistans sa tabi makinenin altından suda geliyor bu ara ama ben makinenin temizleme kapağı kırılınca tahliye pompasını komple söküp temizlemiştim boru tam oturmamış olabilir başka bir yerde olabilir bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim şuan makine boş bir şekilde durulamada çalışıyor sallanmıyorda işin ilginci

Şalter atmış çok mutlu oldum şuan elektronik kart sağlam en azından sadece sanırım rezistans ve süspansiyonları değişicek şalteri attıran rezistans sa tabi makinenin altından suda geliyor bu ara ama ben makinenin temizleme kapağı kırılınca tahliye pompasını komple söküp temizlemiştim boru tam oturmamış olabilir başka bir yerde olabilir bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim şuan makine boş bir şekilde durulamada çalışıyor sallanmıyorda işin ilginci
Şalterin attığını fark etmeme sebebim sürekli kaçak akım atıyordu alt kat komple gidiyordu makine gidince tek başına hiç bakmadım bile meğer sadece makine ve kombi için ayrı sartel varmış o atmış sanırım sağlam makine rezistans da sağlam ben durdurup 3 saniye sonra tekrar bastığım için motor anı elektirik çekti bı anda sarteli attırdı diye tahmin ediyorum sizin yorumlarınız da çok önemli tabi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Şalterin attığını fark etmeme sebebim sürekli kaçak akım atıyordu alt kat komple gidiyordu makine gidince tek başına hiç bakmadım bile meğer sadece makine ve kombi için ayrı sartel varmış o atmış sanırım sağlam makine rezistans da sağlam ben durdurup 3 saniye sonra tekrar bastığım için motor anı elektirik çekti bı anda sarteli attırdı diye tahmin ediyorum sizin yorumlarınız da çok önemli tabi
Valla sevindim inan sevgili KingOfShadow ,yani sadece sigorta mı atmış ,bu iyi haber ama alttan su akıtıyorsa kesin bağlantı gevşektir ,yarın gündüz gözü ile yap gece elleme ,neme lazım Allah korusun.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

Geçmiş olsun

Konut eşya sigortanızı kullanabilirsiniz fakat poliçede ki klozlar önemli

Öncelikle arızalı makine kaç yaşında sigorta poliçenizde kaç yaşa kadar onarım belirtilmiş ( Sigorta şirketleri arasında farklılıklar olabiliyor 5-7-10 yaş gibi)

Diğer konuda arıza onarım veya onarım yok ise ödemelerle ilgili maddelerde muafiyet tutarları veya oranları nedir

Poliçe de örnek veriyorum arıza durumunda 500 TL muafiyet yazılmıştır sizin arıza 400 TL tutar bunu sigorta karşılamaz veya arıza durumunda %10 muafiyet vardır sigorta ödeme yaparken arıza bedelinin %10 kadar eksik ödeme yapar

Bunları kontrol edip öyle servis onarımı talebinde bulunun sonra karşınıza farklı sürprizler çıkmasın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Geçmiş olsun

Konut eşya sigortanızı kullanabilirsiniz fakat poliçede ki klozlar önemli

Öncelikle arızalı makine kaç yaşında sigorta poliçenizde kaç yaşa kadar onarım belirtilmiş ( Sigorta şirketleri arasında farklılıklar olabiliyor 5-7-10 yaş gibi)

Diğer konuda arıza onarım veya onarım yok ise ödemelerle ilgili maddelerde muafiyet tutarları veya oranları nedir

Poliçe de örnek veriyorum arıza durumunda 500 TL muafiyet yazılmıştır sizin arıza 400 TL tutar bunu sigorta karşılamaz veya arıza durumunda %10 muafiyet vardır sigorta ödeme yaparken arıza bedelinin %10 kadar eksik ödeme yapar

Bunları kontrol edip öyle servis onarımı talebinde bulunun sonra karşınıza farklı sürprizler çıkmasın
Teşekkür ederim sevgili ramchomania :ok

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Evet şuanda makine suyu tahliye etmiyor acaba tahliye pompasi mi bozuldu yada soketi de çıkmış olabilir bir kere daha yapmıştı bunu bakıcam şimdi yanık kokusuna anlam veremedi baya koktu makine çünkü

Hepinize çok teşekkür ediyorum ilginiz için

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet şuanda makine suyu tahliye etmiyor acaba tahliye pompasi mi bozuldu yada soketi de çıkmış olabilir bir kere daha yapmıştı bunu bakıcam şimdi yanık kokusuna anlam veremedi baya koktu makine çünkü

Hepinize çok teşekkür ediyorum ilginiz için
Aman dikkatli ol gece vakti sevgili KingOfShadow ,fişi çekmeyi unutma.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Rezistans sökülüp bakılmalı birde üst kapak açılıp kontrol edilmeli koku olayı kablo yanığı olabilir.
Sıvı teması sonucu ark şase yapmış pat diye ses çıkar böyle durumlarda kablo bağlantılarını
Rezistansı kontrol edin su kaçağını tespit etmeye çalışın fazla masraf çıkmaz umarım.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Söktüm tahliye pompasının elektirik soketi su içinde kalmış sanırım şartelin neden attığı belli oldu temizledim geri taktım düzelmedi makina içinde ki suyu atamıyor ben bu motoru nasıl deneyebilirim görünürde bir sorunu yok makineyi resetlemeyi denedim hangi tuşlara basacağımı bilemediğimden oda olmadı

Fark ettim ki ısıtmıyorda 90derece olmasına rağmen su buz gibi acaba elektronik kartı mı bozuldu

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Evet arkadaşlar makinenin anakartının yandığı sanırım biraz kesinleşmiş oldu pompayı çıkarttım 220 yi verdim sorunsuz ve güçlü şekilde çalışıyor makine saçma sapan çalışıyor sıkma yapmıyor adam akıllı ısıtmıyor sıkıntılı yani baya ve makineyi sakladığım da arkaya vuryor çalışırken inanılmaz sallanıyor hepsi bir günde oldu bunların yok yok makinede bunlar tek seferde olacak kadar ne yaşamış olabilir bu makine

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt