Çamaşır makinelerinin deterjan kutusunun paslanması üretim hatasından kaynaklanıyor

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Hemen hemen her çamaşır makinesi bu sorundan dolayı paslanıp çürüyor. Bugün üretim ile alakalı bir eksiklik var mı? Diye kontrol ederken deterjan çekmecesinin alt kısmının bir tarafının fabrikasyon olarak kusurlu üretildiğini fark ettim. Cihazın garantisi bittiği için kalın geçmeli kalın conta koydum. Belki sizlerin makineside bu şekilde bilerek kusurlu üretilmiş olabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bizim Hotpoint'te çekmece kapağının demiri çürüdü, plastiği kırıldı. Kesinlikle kusurlu tasarım bence. Makine toplasan 10 yılı anca devirmiştir.

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Hotpoint'in metal çekmece kullandığını ilk sizden duydum. 2003 yılından bu yana 2 tane Ariston çamaşır makinesi aldık , çevremizdekilere de önerip aldırdık hepsi plastikti. Hatta bu ne böyle dandik bir şeye benziyor deyip almak istememişlerdi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hotpoint'in metal çekmece kullandığını ilk sizden duydum. 2003 yılından bu yana 2 tane Ariston çamaşır makinesi aldık , çevremizdekilere de önerip aldırdık hepsi plastikti. Hatta bu ne böyle dandik bir şeye benziyor deyip almak istememişlerdi.
Çekmece plastik hocam. Dönmesini sağlayan mil metal malzeme. Mili tutan plastik de ön panele ait. Şu an emanet biçimde duruyor çekmece. Ön panel plastiği yapıştırıcı veya dolgu macunu ile halledilir belki ama çekmecenin değişmesi gerek. Foto atarım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt