Buzdolabının Sürekli Çalışması ve Arkasındaki Siyah Izgaranın Isınması

I Çevrimdışı

iremsyl

Yeni Üye
6 Ocak 2021
14
23
Vestel buzdolabını alalı 5-6 ay oldu olmadı. Yeni tiplerden değil yani no frost değil. Normalde sessiz çalışıyor fakat bir süre önce neredeyse sürekli çalıştığını fark ettik. Bir de buzluğun kapağını açıp kapattığımızda "tsss" benzeri bir ses çıkıyor 5-6 saniye boyunca ve giderek azalıp susuyor. Şimdi de arkasındaki siyah ızgaraların çok ısındığını fark ettik. Önemli bir sorun var mı burada?

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
servise baktırtmanız gerek gaz kaçağına benziyor... gaz komple bitmeden kontrol ettir...

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Izgara diye tabir ettiğiniz kondanser ısınır hatta alt tarafı kompresöre yakın olan kısmı daha sıcaktır buzluğun kapağındaki tsss diye bahsettiğiniz durum genelde her markada zıt sıcaklıklarda (Yaz aylarında) Oluşan bir durumdur kapak kapatıldığında içeride vakumlama oluşur kapak anında açılmak istenirse de açılmaz 15-20 Saniye beklemek gerekir. Hiç durmuyor diye belirttiğiniz konu için servise müracaat edin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Isınma normal, sürekli çalışma durumu için servise başvurabilirsiniz.
Ayrıca dolap aşırı doluysa veya et gibi ısıyı fazlasıyla emen gıdalar bolca mevcutsa, dolabın ayarını yükseltin derim.
Yaz aylarındaki ayar ile kış ayında kullandığınız ayar aynı olmasın.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Benim bir dolap sürekli çalışıyordu. Sistem tıkanması dediler. Kompresörü değişti. Ve sistem temizliği yapılmıştı. Fakat uzun ömürlü olmuyor.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sürekli çalışıyor duruma göre normal karşılanabilir.

Evde çoluk çocuk varmı, kalabalık bir ailemisiniz, dolabın kapağı sık sık açılıp kapanıyor mu, mutfağınız güneş gören bir odamı, sıcak bir mutfağınız mı var, dolabın ayarı hangi kademede.

Arka telin ısınması gayet normal, ısınmıyorsa sorun var demektir. Dolabınız ne kadar çalışırsa aynı orantıda arka demir ısınır.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
benim bır sorum olucak evdekı buzdolabı no forst ıkı kapılı buzdolabı , buzdolabının alt üst kapı arası , buzdolabı calısırken aşırı ısınması normal mi?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Bizim nofrost buzdolabından kompresör çalışmaya başlarken bazen 5-10 saniye gıyyyy şeklinde bir ses geliyor sonra kesiliyor. Dolabın arkasındaki (siyah boruları) kondanseri yılda 2 defa tozdan arındırıyorum yanındaki fanın işini kolaylaştırıyorum. Bu işlemi yaparak ve dolap kapağını sürekli uzun süre açmayarak bahsettiğiniz kondanser ısısını düşürürsünüz.

S Çevrimdışı

Sidartax

Yeni Üye
29 Haz 2021
3
49
Vestel BZP L3302w model nofrost buzdolabım sürekli çalışıyor.. timer ının bozuk olduğunu anladım ancak timer nerde bulamıyorum! Köye servis gelmiyor o yüzden kendim değiştirmem gerek. Bu modele uygun timer hangisidir ve nasıl değiştirilir lütfen yardım bekliyorum..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Vestel BZP L3302w model nofrost buzdolabım sürekli çalışıyor.. timer ının bozuk olduğunu anladım ancak timer nerde bulamıyorum! Köye servis gelmiyor o yüzden kendim değiştirmem gerek. Bu modele uygun timer hangisidir ve nasıl değiştirilir lütfen yardım bekliyorum..
Dolap içinde çevrilebilen bir düğme var mı?
O olabilir.

S Çevrimdışı

Sidartax

Yeni Üye
29 Haz 2021
3
49
Vestel BZP L3302w model nofrost buzdolabım sürekli çalışıyor.. timer ının bozuk olduğunu anladım ancak timer nerde bulamıyorum! Köye servis gelmiyor o yüzden kendim değiştirmem gerek. Bu modele uygun timer hangisidir ve nasıl değiştirilir lütfeyardım bekliyorum..
Dolap içinde çevrilebilen bir düğme var mı?
O olabilir.
Buzlukta ve alt bölümde ısı ayar düğmesi var.. onların içinde olabilirmi?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Vestel BZP L3302w model nofrost buzdolabım sürekli çalışıyor.. timer ının bozuk olduğunu anladım ancak timer nerde bulamıyorum! Köye servis gelmiyor o yüzden kendim değiştirmem gerek. Bu modele uygun timer hangisidir ve nasıl değiştirilir lütfeyardım bekliyorum..

Buzlukta ve alt bölümde ısı ayar düğmesi var.. onların içinde olabilirmi?
cihaz kaç yıllık?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Sıcaktan da olabilir. Bizim dolabın şu sıra durduğunu hiç görmedim, sadece bazen sesi azalıyor. Hava 41 derece, üst -20 alt +3 dereceye ayarlı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri