Buzdolabını yüksek ve düşük voltajdan korumak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
or
Buyrunnn
20210802_200200.jpg

10 senesi vardır, çok memnunuz kompresörden, sesi olsun performansı olsun, motor yanında fanlı petek bulunmuyor o yüzden sıcak gaz içinde dolaşıyor sanırım hep 50-60 derece civarında oluyor kompresör.
orta segment kompresör baştaki 3 harften sonrası rakamın anlamı

1-2 giriş
3-4 orta
5-6 yüksek

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
R600a yanıcı parlacı gaz fanlı petek nasıl olmaz bunlar haberlere çıktı havaya uçan dolap diye.
Ocak fırın yakınında olmasın tehlike oluyor o zaman
yok, dolap ısıyı sadece yanlarına veriyor, motor bölmesi bomboş petek vs yok. Motor da çok hararetli çalışıyor zaten, muhtamelen tasarlanırken kompresörün içindeki yağ ısındığı için daha akıcı olacağını göz önüne alarak böyle bir şey yaptılar(emin değilim) Kışın dolabın yanından geçerken baya ısıtıcı var gibi oluyor iyi oluyor :hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yok, dolap ısıyı sadece yanlarına veriyor, motor bölmesi bomboş petek vs yok. Motor da çok hararetli çalışıyor zaten, muhtamelen tasarlanırken kompresörün içindeki yağ ısındığı için daha akıcı olacağını göz önüne alarak böyle bir şey yaptılar(emin değilim) Kışın dolabın yanından geçerken baya ısıtıcı var gibi oluyor iyi oluyor :hihi
Bizim dolapta R134a fan petek için yerde var, sadece Motoru koymuşlar.
Bunun gazı yanıcı parlacı değil'ya ondandır dedim :haha1
15 sene oldu çanavar Maşallah Beko kompresör tarafında LG ile çalışmış .

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Bizim işe yaramaz LG 30 saattir 1 derecede çalıştırıyorum, içerideki termometre 5 derecenin altına düşmedi ve motor hiç durmadı 30 saattir. Kompresörüne bakayım derken petek temizliğini de yaptım, kompresör bu voltaj değerleri yazmıyor.
31dad798a47f1b187.jpg
242527b4fba614333.jpg
170f9fc63ae6fbe19.jpg

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Bizim dolapta R134a fan petek için yerde var, sadece Motoru koymuşlar.
Bunun gazı yanıcı parlacı değil'ya ondandır dedim :haha1
15 sene oldu çanavar Maşallah Beko kompresör tarafında LG ile çalışmış .
Yanıcı gaz ama kaçak olmadığı sürece gazın sıcakta dolaşması hiçbir dezavantaj oluşturmuyor bence. Fan olmadığı için 10 senedir motor bölmesini hiç temizlemedim ve motor bölmesinde kapak bile yok. Dediğim gibi motoru sıcak çalışacak şekilde tasarlamış olabilirler, araba motoru mantığı sıcak daha akışkan yağ daha az sürtünme gibi gibi..

Geri
Üst Alt