Buzdolabını yüksek ve düşük voltajdan korumak

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
Selam aleyküm arkadaşlar bi konu hakkında bilgi alacaktım yaylada buzdolabımı aşırı gerilim ve düşük voltajdan korumak istiyorum ne yapmamı önerirsiniz acaba (voltaj korumalı priz önerenler var çevremde ve regülatör diyenler var fikri olanlar belirtir ve yardımcı olursa sevinirim

E Çevrimdışı

erdeka84

Yeni Üye
27 Mar 2023
11
40
Yıllardır özellikle buzdolabında akım korumali priz kullanırım mutlaka. Çamaşır ve bulaşık Makinesi için çok gerekli olmasada 7/24 hiç durmadan çalışan buzdolabı için elzem. Almışken de akım koruma prizinin biraz iyisini alın derim, zira 10 senedir kullanıyorum,birsorun oluşmadı.

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
Yıllardır özellikle buzdolabında akım korumali priz kullanırım mutlaka. Çamaşır ve bulaşık Makinesi için çok gerekli olmasada 7/24 hiç durmadan çalışan buzdolabı için elzem. Almışken de akım koruma prizinin biraz iyisini alın derim, zira 10 senedir kullanıyorum,birsorun oluşmadı.
Örnek olarak hangisini tavsiye edersiniz cata marka 9187 modelini önerenler var siz hangisini kullanıyorsunuz acaba özellikleri neler

E Çevrimdışı

erdeka84

Yeni Üye
27 Mar 2023
11
40
Ben tunçmatik marka kullanıyorum yıllardır memnunum. Philips,cata,belkin... Gibi markalar da alınabilir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sağlıklı olarak önerebileceğimiz tunçmatik. Cata çok fazla tavsiye edeceğim bir ürün değil.

E Çevrimdışı

erdeka84

Yeni Üye
27 Mar 2023
11
40
Simens buzdolabı ni kurmaya gelen yetkili servis önermişti bana akım koruma prizini. 10 senedir buzdolabımda ,TV de takılı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Buzdolabı kolay kolay arıza sorun çıkartmaz 7/24 yıllarca çalışıyor ona göre üretiliyor.
TEKNOwest TEKNOwest Ustamında dediği gibi maceraya gerek yok.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
612
Akım koruması bu durumda hiçbir işe yaramaz. UPS alın takın derim. online ups ne deniyor sanırım, hattaki dalgalanmaları kendisi tolere ediyor, dün 175v ile voltaj düşüklüğü yaşadık, ups çıkışı 215v idi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Düşük - yüksek voltajdan korunmak istiyorsanız.
Online UPS ihtiyacınız var.

Voltaj sorunu evdeki diğer cihazlarında etkileyeceği için eve tam otomatik regülatör bakın derim.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
612
Yeni buzdolapları inverter komp. olduğu için
1kw ups işi rahatlıkla görür.
inverter kompresörler voltaj farkını tolere edebiliyor mu? Yani kart ayarlıyor mu SMPS gibi? Televizyon 175volt ile normal çalışıyordu dün mesela, buzdolabı da normal gibiydi yine de fişini çektim tabi. Hem arkadaşın sorunuyla aynı bu durum.

Geri
Üst Alt