Buzdolabındaki delik

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Bugün taşındık buzdolabının arkasında şöyle bir delik var bu önemli birşey midir? Çalışmasına engel mi? Bir de kaç saat beklemek lazım çalıştırmadan önce? Acil lazım ama bozulur diye de fişe takamıyorum .şu an 3 saat oldu taksam birşey olur mu

IMG_20230708_160232.jpg
IMG_20230708_160223.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
O delik muhtemelen buzdolabı arkasında yer alan kondanser (Radyatör de denebiliyor.) görüntüsünü kapatmak için takılan panelde oluşan deliktir. Eğer içeriye çok derine kadar birşey girmedi ve kondensere zarar vermediyse sorun olmaz. Fişe takmadan zaten ne olduğunu da bilme şansınız yok. Aslında gazın taşıma sonrasında oturması için 6 saat kadar beklemeniz daha sağlıklı olurdu ancak 3 saat sonrasında da çok büyük bir sorun olacağını sanmıyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,703
Delik dış saç kısmında gibi. Dolap birkaç saat dinlensin sonrası fişe takar kontrolü yaparsınız.

Herşey yolundaysa deliği strafor vb. tıkayın.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Pentanlılardan anlamam. Eski sistemlerde 4-6 saat yeterli idi kompresördeki yağın oturması için. Ancak buzdolabı yan yatırılmadı ise çok sorun olmaz. Fakat taşıyan nasıl taşıdı bilmediğim için sallamak istemem. 100 küsür kiloluk Fagor dolabı yerine gider gitmez çalıştıracakları için dik taşıttığımdan, hamalarla papaz olduğumu bilirim. Dolap yatmadıysa sorun olmaz yani.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Pentanlılardan anlamam. Eski sistemlerde 4-6 saat yeterli idi kompresördeki yağın oturması için. Ancak buzdolabı yan yatırılmadı ise çok sorun olmaz. Fakat taşıyan nasıl taşıdı bilmediğim için sallamak istemem. 100 küsür kiloluk Fagor dolabı yerine gider gitmez çalıştıracakları için dik taşıttığımdan, hamalarla papaz olduğumu bilirim. Dolap yatmadıysa sorun olmaz yani.
Tam yan yatırıldı. Neyse başka bir iş çıktı onu hallederken 8 saat oldu taktık bizde fişe. İlk başta alarm verdi. sanırım dondurucu kısmı soğuk değil uyarısıydı. Şu an sorun yok gibi. Ne zor işmiş yahu bu taşınmak. On gündür koli indir koli çıkar yoruldum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,703
Tam yan yatırıldı. Neyse başka bir iş çıktı onu hallederken 8 saat oldu taktık bizde fişe. İlk başta alarm verdi. sanırım dondurucu kısmı soğuk değil uyarısıydı. Şu an sorun yok gibi. Ne zor işmiş yahu bu taşınmak. On gündür koli indir koli çıkar yoruldum.
Geçmiş olsun deliği tıkmayı unutmayın içeriye hava alıp yoğuşmaya neden olur.

Geri
Üst Alt