Buzdolabı tavsiyesi (Vestel ,Arcelik,Profilo)

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
Merhaba ,18 yıllık Ariston marka buzdolabımız var hakkını yemeyeyim bugune kadar tık demeden calıştı ama artık icindeki urunlerin omru cok kisalmaya basladı sebze meyve vs 1 hafta demeden curumeye yada bozulmaya basliyor bu yuzden yeni bir buzdolabı almak istiyorum olcu olarak 76cm olmalı bu uc model butce olarak ve olcu olarak bize uygun aralarinda cok buyuk farklar varmidir ? hangisini alsam basım agrimaz ,Arcelik biraz daha pahalı aradaki farka degecek bir artısı varmıdır ? tesekkurler.

Vestel NFK60112
Profilo BD3076WECN
Arcelik 274532 EB

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
P Pascall35 18 yıldır çalışan o kompresörün markasını merak ettim doğrusu 😀
senin icin resmini cektim 😃

IMG_20240218_231053.jpg

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
649
39
senin icin resmini cektim 😃

IMG_20240218_231053.jpg
😀Teşekkür ederim zahmet oldu. Benim de babamın buzdolabı bozulmuştu. Yerine BOSCH marka bir buzdolabı aldık çok araştırmıştım. Üzerinde PANASONIC marka kompresör var. Buzdolabı gerçekten çok sessiz. Alacağın buzdolabının kompresör markasını mutlaka öğren derim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,750
😀Teşekkür ederim zahmet oldu. Benim de babamın buzdolabı bozulmuştu. Yerine BOSCH marka bir buzdolabı aldık çok araştırmıştım. Üzerinde PANASONIC marka kompresör var. Buzdolabı gerçekten çok sessiz. Alacağın buzdolabının kompresör markasını mutlaka öğren derim.
BOSCH buzdolaplarında elde stoga yada modele göre kompresör kullanılıyor.
aynı model cihazda farklı kompresör denk gelebilir.

Panasonic kompresör denk gelirse tadından yenmez.
Yanılmıyorsam bu kompresörde genellikle 7 serisi çıkıyor.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
BOSCH buzdolaplarında elde stoga yada modele göre kompresör kullanılıyor.
aynı model cihazda farklı kompresör denk gelebilir.

Panasonic kompresör denk gelirse tadından yenmez.
Yanılmıyorsam bu kompresörde genellikle 7 serisi çıkıyor.
bizim suan kulladigimiz ariston buzdolabindaki kompresor Danfoss marka galiba kalite olarak hangi seviyede bilmiyorum ,yukarida linkini verdigim 3 dolabin kompresorleri danfoss a gore iyimidir kotumudur acaba ,bu dolaplari canli olarak magazada gordum Vestel olan gercekten hosuma gitti ama karar veremedim .

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
bizim suan kulladigimiz ariston buzdolabindaki kompresor Danfoss marka galiba kalite olarak hangi seviyede bilmiyorum ,yukarida linkini verdigim 3 dolabin kompresorleri danfoss a gore iyimidir kotumudur acaba ,bu dolaplari canli olarak magazada gordum Vestel olan gercekten hosuma gitti ama karar veremedim .
O zaman benim onerdigim Daewoo 'yu tercih edebilirsiniz. Vestel üretimi bir üründür.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,750
Arçelik-Beko grubu yoğun olarak TEE marka kompresör kullanıyor.

Bu marka kompresörlü buzdolabını kendime almam.!

Üst modellerinde Jiaxipera kullandığını gördüm.
Jiaxipera genel anlamda yarı yolda bırakmaz.

Geri
Üst Alt