Buzdolabı su akıtıyor

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Arkadaşlar merhaba,

Kayınpederin yazlığına geldim, baktım buzdolabın altına bir parça bez koymuşlar. Sorduğumda, buzdolabının alt köşesinden hafif bir su sızıntısı olduğunu söylediler. İçini açıp baktığımda soğutucu tarafın (dondurucu bölmesinde değil ama hemen alt kısmına denk gelen yer) arka duvarında karlanma olduğunu gördüm. Hemen size danışıp bir bilgi almak istedim. Zira burada ne servislere ne tamircilere güvenemiyoruz, malum birde yazlıkçı olunca 200 liralık işe 2000 lira fiyat çekiyorlar..

Acaba benim müdahale ederek çözebileceğim bir sorun mudur? Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

IMG_20210712_193224.jpg

original_b88b9075-cbe6-4bf5-9a2f-16f07a5b3c4f_IMG_20210712_193243.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Genelde soğutucu bölümde sebzeliğin üst arka tarafında su gideri olur tıkanmış olabilir. Tel ile açmayı deneyin. Kapı contası hasarlı olup açıklık varsa içeride terleme oluşur su akıtır. Ayak ayarları da önemli öne yatık durmasın.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Tahliye deligine sert bi kablo sokun geçen başıma geldi tahliye borusu donmuş sıcak su ve bir kablo yardımı ile sorunu cözdüm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Tahliye deligine sert bi kablo sokun geçen başıma geldi tahliye borusu donmuş sıcak su ve bir kablo yardımı ile sorunu cözdüm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam tahliye kanalı nerededir bunun nette bulma şansım var mı acaba? Içerisine şöyle bir göz attim ama bir kanal göremedim..

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Çok teşekkürler, görüşünüze göre tahliye deliği tıkanmış orada su birikmiş ince bir teli sokunca tüm su biranda gitti.. tahliye olamayan su sebzeligin altından sızarak dolap kapağının köşesinden dışarıya sızıyordu. Gideri açtık gerekli kurulamayi yaptık bekliyoruz bakalım. ?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Çok teşekkürler, görüşünüze göre tahliye deliği tıkanmış orada su birikmiş ince bir teli sokunca tüm su biranda gitti.. tahliye olamayan su sebzeligin altından sızarak dolap kapağının köşesinden dışarıya sızıyordu. Gideri açtık gerekli kurulamayi yaptık bekliyoruz bakalım. ?
Bir bardak su dökün oradan, biriken pislik varsa aksın iyice.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Hadi gözünüz aydın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt