Buzdolabı Önerisi.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Günaydın.
2 gün önce termosifon bozuldu onu yenisini alarak hallettim. Fazla araştırmak gerekmedi çünkü büyük çoğunluğunun üreticisi demirdöküm müş.
Şimdi buzdolabı bozulma sinyalleri vermeye başladı.
5.000 - 8.000 TL limit ile LG, Samsung, Liebherr, Hitachi, Sharp arasından hangisi alınır sizce.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın.
2 gün önce termosifon bozuldu onu yenisini alarak hallettim. Fazla araştırmak gerekmedi çünkü büyük çoğunluğunun üreticisi demirdöküm müş.
Şimdi buzdolabı bozulma sinyalleri vermeye başladı.
5.000 - 8.000 TL limit ile LG, Samsung, Liebherr, Hitachi, Sharp arasından hangisi alınır sizce.

Panasonic Kompresör kullanılarak tam inverter mantığıyla üretilmiş SHARP bu listede öncelikli olsa da, Servis hizmetleri konusunda çok da iç açıcı geri dönüşler olmamasını gözardı etmemek gerekir.

Bu koşullarda yine tam inverter mantığıyla üretilmiş SAMSUNG buzdolabı tercih etmek, LG nin Türkiye pazarından çekilme kararı (Beyaz Eşyada) ve diğer markaların da Türkiye pazarlarında çok yaygınlaşamamaları nedeniyle daha makul bir seçenek gibi duruyor.

Servis konusunda kendinizi garantiye alabiliyorsanız SHARP, ''Uğraşamam ben çözüm üretmeye çalışmakla'' diyorsanız kesinlikle SAMSUNG :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Samsung'u tavsiye ederim.
alttan,ustten donduruculu,gardırop tiplerinden hangisini almayi dusuyorsunuz.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Panasonic Kompresör kullanılarak tam inverter mantığıyla üretilmiş SHARP bu listede öncelikli olsa da, Servis hizmetleri konusunda çok da iç açıcı geri dönüşler olmamasını gözardı etmemek gerekir.

Bu koşullarda yine tam inverter mantığıyla üretilmiş SAMSUNG buzdolabı tercih etmek, LG nin Türkiye pazarından çekilme kararı (Beyaz Eşyada) ve diğer markaların da Türkiye pazarlarında çok yaygınlaşamamaları nedeniyle daha makul bir seçenek gibi duruyor.

Servis konusunda kendinizi garantiye alabiliyorsanız SHARP, ''Uğraşamam ben çözüm üretmeye çalışmakla'' diyorsanız kesinlikle SAMSUNG :ok
Teşekküreler.
İzmirde sanırım Sharp servisi vardır.
Samsung servis konusunda forumlarda okuduğum kadarı ile bayağı sabıkalı.
Gerçi servis konusuna pek takılmak istemiyorum.
Ürün iyi olsunda gerisi bir şekilde hallolur.?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Samsung'u tavsiye ederim.
alttan,ustten donduruculu,gardırop tiplerinden hangisini almayi dusuyorsunuz.
Model bilemiyorum.
O fiyatlar arasında 500 litre olsun yeter.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Teşekküreler.
İzmirde sanırım Sharp servisi vardır.
Samsung servis konusunda forumlarda okuduğum kadarı ile bayağı sabıkalı.
Gerçi servis konusuna pek takılmak istemiyorum.
Ürün iyi olsunda gerisi bir şekilde hallolur.?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Model bilemiyorum.
O fiyatlar arasında 500 litre olsun yeter.
evde kackisiniz, ayrica derin dondurunuz var mi

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
evde kackisiniz, ayrica derin dondurunuz var mi
Evde 2 kişiyiz.
Derin dondurucu kullanmıyoruz ihtiyaç olmuyor.
Pek gelenimiz gidenimiz vs olmaz çoğunlukla evde değiliz.
Evdeki buzdolabı 30 küsür yıldır çalışıyor bunun gibi sağlam olsun yeter

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43

#Ado hocam xxl kapasiteli üstten donduruculu bir dolap ihtiyacım var.
Arçelik gurubu 611 lt
Samsung ve LG 631 lt
Ben hem buradaki yorumlar ve tavsiyeler hemde validemin 10 yıldır sorunsuz kullandığı için samsunga yöneldim.Arçelik samsungdan 500 TL civarı daha uygun ama anladığım kadarıyla uxun kullanımda buna değer izlemindeyim. Sizin yorumlarınıza istinaden sharp buzdolabını araştırdım fakat dolabın hem 600 lt olması hemde 1000-1500 tl fiyat farkı olması sizce değermi.
Samsungdada 631 lt iki model görünüyor.Bazı siteler brüt olarak 631 yazarken bazı siteler net olan 620 lt yazdığından farklıymıs gibi çıksada teknik veri ve tüm ölçüleri aynı gibi
Samsung RT62K7040WW/TR ile Samsung RT62K7060WW arasında ne gibi bir fark var.Motor markası ve çalışma prensibi aynı mı bir bilginiz var mı.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Benim buzdolabı olayı ötelendi.
Oturma grubu, televizyon, yaz geldi derken kaldı artık seneye.
Yada bu hafta 50.000 TL kredi çekmeyi düşünüyorum alabilirsem krediyi değiştiririm.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
#Ado hocam xxl kapasiteli üstten donduruculu bir dolap ihtiyacım var.
Arçelik gurubu 611 lt
Samsung ve LG 631 lt
Ben hem buradaki yorumlar ve tavsiyeler hemde validemin 10 yıldır sorunsuz kullandığı için samsunga yöneldim.Arçelik samsungdan 500 TL civarı daha uygun ama anladığım kadarıyla uxun kullanımda buna değer izlemindeyim. Sizin yorumlarınıza istinaden sharp buzdolabını araştırdım fakat dolabın hem 600 lt olması hemde 1000-1500 tl fiyat farkı olması sizce değermi.
Samsungdada 631 lt iki model görünüyor.Bazı siteler brüt olarak 631 yazarken bazı siteler net olan 620 lt yazdığından farklıymıs gibi çıksada teknik veri ve tüm ölçüleri aynı gibi
Samsung RT62K7040WW/TR ile Samsung RT62K7060WW arasında ne gibi bir fark var.Motor markası ve çalışma prensibi aynı mı bir bilginiz var mı.

SAMSUNG RT-62K7060WW kullanıyoruz annemlerde.
aldıgımız ılk urun dondurucu bolumunde uretım hatası nedenıyle catlama yaptı .
1. hafta ıcerısınde yenı urunle degısım yapıldı.
3. yıl olacak tıkır tıkır calısıyor masallah sogutmasına hayranım kendı evımde samsung var ama twıng coolıng sogutmasının daha hızlı oldugunu dusunuyorum.

Arcelık-Beko 4-5 yıl oncekı kullanılan yerlı kompresorler kullanılmaya devam edıyorsa. ( Ado hocam Bu Kısmı Bızı Bılgılendırırsen sevınırız)
2 yıl surmeden gerektıgı kadar sogutmadıgına sahıt olursunuz.
(kullanılan kompresorun sıkıstırma gucu dusmesı nedenıyle.)

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
SAMSUNG RT-62K7060WW kullanıyoruz annemlerde.
aldıgımız ılk urun dondurucu bolumunde uretım hatası nedenıyle catlama yaptı .
1. hafta ıcerısınde yenı urunle degısım yapıldı.
3. yıl olacak tıkır tıkır calısıyor masallah sogutmasına hayranım kendı evımde samsung var ama twıng coolıng sogutmasının daha hızlı oldugunu dusunuyorum.

Arcelık-Beko 4-5 yıl oncekı kullanılan yerlı kompresorler kullanılmaya devam edıyorsa. ( Ado hocam Bu Kısmı Bızı Bılgılendırırsen sevınırız)
2 yıl surmeden gerektıgı kadar sogutmadıgına sahıt olursunuz.
(kullanılan kompresorun sıkıstırma gucu dusmesı nedenıyle.)

Sota Sota hocam.Bir hafta on gündür bu buzdolabını araştırıyorum. SAMSUNG RT-62K7040WW modeli 3-4 ay öncesi 4.350 tl ye satılırken şimdi 5.000 bandında dolaşıyor.Ürünü araştırırken bir spotçuda 3.499 TL ye SAMSUNG RT-62K7060WW/TR buzdolabını buldum.
Bu iki buzdolabı yani RT-62K7040WW ile RT-62K7060WW/TR kodlu ürünlerin ne farkı var.Birde arızalı ürünler tamir edilerek spottan satılır mı.Fiyat çok makul olunca işgirlendim doğrusu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sota Sota hocam.Bir hafta on gündür bu buzdolabını araştırıyorum. SAMSUNG RT-62K7040WW modeli 3-4 ay öncesi 4.350 tl ye satılırken şimdi 5.000 bandında dolaşıyor.Ürünü araştırırken bir spotçuda 3.499 TL ye SAMSUNG RT-62K7060WW/TR buzdolabını buldum.
Bu iki buzdolabı yani RT-62K7040WW ile RT-62K7060WW/TR kodlu ürünlerin ne farkı var.Birde arızalı ürünler tamir edilerek spottan satılır mı.Fiyat çok makul olunca işgirlendim doğrusu

Aralarındakı farkı bende goremedım endogrusu muh. hızmetlerınde destek almak

spotcudan alınan buzdolabı konusuna bırgozatın.

https://tavsiyeforumu.com/konu/sorun-cozulmustur-arizali-lg-buzdolabi.1949/

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
Aralarındakı farkı bende goremedım endogrusu muh. hızmetlerınde destek almak

spotcudan alınan buzdolabı konusuna bırgozatın.

https://tavsiyeforumu.com/konu/sorun-cozulmustur-arizali-lg-buzdolabi.1949/
Bu konu soruma tam cevap oldu ? keza sürekli koli deformeli diye ilanlara takılıp niye diye merak ediyordum şimdi durum netleşti.Iade alınsn,teşhirde kullanılan cihazlar bu yolla elden çıkarılıyor.
Müşteri hizmetlerinin birşeyler bildiğini sanmasamda p.tesi bir arıyacağım . Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri