Buzdolabı öneriniz lazım.

A Çevrimdışı

ALPOLİCFR

Yeni Üye
6 Ağu 2024
9
47
Arkadaşlar merhaba, daha önce yine konu açmıştım ama, bir ay kadar ara verdik aciliyet yoktu ve kriter değişikliği oldu. Hiç aklımıza gelmemişti daha önce, kapı yönü değiştirme özelliği olması gerekiyor.
Bize lazım olarak düşündüğümüz şu şekilde.
Kapı yönü değiştirilebilir, 500 litre üzeri, kullandığı motor yerli olmayan ve uzun zaman sorun çıkarmayacak, mümkünse motor garantisi uzun yıllar olan, öncelikli olarak dondurucusu üstte olan.
40 bin tl civarlarında bir buzdolabı arıyoruz. Samsung modelleri baktık ama bir özelliği varsa diğer özelliği eksik kalıyor. Bizim atladığımız bir model varsa bildiğiniz, memnun olurum.
Baktığımız modeller,

RT53K6030WW
RB50DG601EWW Bunun için mağaza 20 yıl garanti, yurtdışı üretim dedi, ama kapı değişmiyor.
RT50K6000WW

L Çevrimdışı

La1end

Yeni Üye
9 Eki 2019
33
39
Konuyu takip ediyorum bende bosch siemens profilo bakıyordum samsung da motor garantisi felan guzel bence bu firmalar arasinda samsung mu almaliyim diğerlerinde onerdiginiz model varmi 500 600 lt arasi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,094
Konuyu takip ediyorum bende bosch siemens profilo bakıyordum samsung da motor garantisi felan guzel bence bu firmalar arasinda samsung mu almaliyim diğerlerinde onerdiginiz model varmi 500 600 lt arasi
Buzdolabin yaşayacağınız en büyük sorunlar.
kompresör arızası yada gövde çatlağı
Gövde çatlağının onarımi olmaz fakat kompresör birazcık tuzlu olsada değişir.
Samsung 20 yıl kompresör garanti vererek bu sorunu ortadan kaldırmış.
+4 ek yıl ek garanti hizmeti alırsanız kafadan 7 yıl kafanız rahat olur.

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
671
50
Buzdolabin yaşayacağınız en büyük sorunlar.
kompresör arızası yada gövde çatlağı
Gövde çatlağının onarımi olmaz fakat kompresör birazcık tuzlu olsada değişir.
Samsung 20 yıl kompresör garanti vererek bu sorunu ortadan kaldırmış.
+4 ek yıl ek garanti hizmeti alırsanız kafadan 7 yıl kafanız rahat olur.
Tükanda taşdevrinden kalma bir indesit var. Bir kere gövde çatlağından dolayı komple gövde değişti. Hatta garantiye soktu servis bir şekilde. 15-20 gün dolapsız kaldık, 20 küsür yıllık hikaye. Şimdi bu arkadaşın soğutucu bölmesinin iç arka kısmında gözle görünen çatlağa benzer desenler oluştu ve soğutucu çalışmıyor. O yüzden zati bi 10 yıldır atıl durmakta dükkanda.

Ancak mantığımın almadığı bir nokta var: Gaz soğutucu ve dondurucu bölmelerine ayrı ayrı gitse de, sonuçta dönüp dolaşıp kompresörde birleşiyor. Sonra oradan yine dolaba basılıyor. Yani soğutucudaki çatlaklardan dolayı gaz kaçtı bitti gitti, soğutucu soğutmuyor ama dondurucu full performans çalışıyor. Kafam basmadı buna. Dondurucu bölme için ayrı, soğutucu bölme için ayrı bir kompresör yok ki cihazda????

Konuya da kaynak yapmış oldum ama idare ediven gari.
Özür.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,094
Tükanda taşdevrinden kalma bir indesit var. Bir kere gövde çatlağından dolayı komple gövde değişti. Hatta garantiye soktu servis bir şekilde. 15-20 gün dolapsız kaldık, 20 küsür yıllık hikaye. Şimdi bu arkadaşın soğutucu bölmesinin iç arka kısmında gözle görünen çatlağa benzer desenler oluştu ve soğutucu çalışmıyor. O yüzden zati bi 10 yıldır atıl durmakta dükkanda.

Ancak mantığımın almadığı bir nokta var: Gaz soğutucu ve dondurucu bölmelerine ayrı ayrı gitse de, sonuçta dönüp dolaşıp kompresörde birleşiyor. Sonra oradan yine dolaba basılıyor. Yani soğutucudaki çatlaklardan dolayı gaz kaçtı bitti gitti, soğutucu soğutmuyor ama dondurucu full performans çalışıyor. Kafam basmadı buna. Dondurucu bölme için ayrı, soğutucu bölme için ayrı bir kompresör yok ki cihazda????

Konuya da kaynak yapmış oldum ama idare ediven gari.
Özür.
bana kalırsa sadece gördüğünüz iç yüzey çatlak soğutmama nedenine gelecek olursak üst kısmın evapı tıkalı olabilir.

A Çevrimdışı

ALPOLİCFR

Yeni Üye
6 Ağu 2024
9
47
Hocam şayet alabiliyorsan Sharp al. Ustası bile bana başka marka önermedi, önermem dedi. 25 yıllık müşterisi varmış kullanan. Ben bizzat zorla araştıra araştıra görmek için yer buldum ve gördüm dolabı, litresi yeter mi bilmiyorum, evdeki ile karşılaştır ona göre düşün. Ben hem litresi düşük bana göre, hem de kapı yönü değişmediği için alamadım. Halbu ki çok almak istiyordum ama olmadı, büyük litre olan ise çok pahalı. Baktığım ürün bu.

Son olarak yine araştırarak şunu almaya karar verdim. Motoru Panasonic, teyit edildi kullanıcılar tarafından. İnceleriz forumunda fotoğrafı var motorun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,094
Hocam şayet alabiliyorsan Sharp al. Ustası bile bana başka marka önermedi, önermem dedi. 25 yıllık müşterisi varmış kullanan. Ben bizzat zorla araştıra araştıra görmek için yer buldum ve gördüm dolabı, litresi yeter mi bilmiyorum, evdeki ile karşılaştır ona göre düşün. Ben hem litresi düşük bana göre, hem de kapı yönü değişmediği için alamadım. Halbu ki çok almak istiyordum ama olmadı, büyük litre olan ise çok pahalı. Baktığım ürün bu.

Son olarak yine araştırarak şunu almaya karar verdim. Motoru Panasonic, teyit edildi kullanıcılar tarafından. İnceleriz forumunda fotoğrafı var motorun.
ustanın ağzına bakarak mal alırsanız açık söylüyorum üzülürsünüz.
Kullanın Kompresör markası önemli olduğunu malumunuz fakat hangi-model takıldığı da önem arz etmekte.

modeller arasında enerji tüketimi ve üretilen güç arasında ciddi farklılıklar oluyor.

A Çevrimdışı

ALPOLİCFR

Yeni Üye
6 Ağu 2024
9
47
ustanın ağzına bakarak mal alırsanız açık söylüyorum üzülürsünüz.
Kullanın Kompresör markası önemli olduğunu malumunuz fakat hangi-model takıldığı da önem arz etmekte.

modeller arasında enerji tüketimi ve üretilen güç arasında ciddi farklılıklar oluyor.
Hocam Sharp zaten ********* forumda öneriliyordu. Özellikle Panasonic motor kullandığı söylendi, malum Japon malı dolap yerli üretimi yok. Ama ustası motor olarak Danfos kullandığını söyledi. Danfos ise kalite olarak ilk sıralarda diye biliyorum. Ustanın önermesi ise şöyle oldu, Sharp bulamadığımı, görmek istiyorum ama yok dedim, kendisi ve diğer kaç tane iklimsa bayisi bu dolapların piyasada olmadığını, bazı bayilerde varsa şayet bulabileceğimi söylediler. Madem o zaman bana alternatif ikinci bir marka öner dedim. O da daha önce 6 yıl LG, ayrıca çalıştığı başka beyaz eşya markalarını söyledi. Bunlara bakarak, bildiğim için sana başka marka önermem dedi. Kendisi de evinde Sharp kullandığını ve çevresindeki bazı mağazaların Sharp satmak istediklerini söyledi. Bu adam normal servis ustası, gördüğünü söyledi neticede ve samimiydi konuşması. Yoksa bana mal satacak değildi, ben numarasını bulup ulaştım kendisine.

Geri
Üst Alt