Büyük Depremler - Kuzey Irak Ve Kosta Ri̇ka

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Rabbim insanları böyle büyük acılar ile sınamasın.

Hep bir duam vardır ''Allah insana ölümün dahi hayırlısını nasip etsin'' diye.

Bu büyük afetlerde zor durumda olanlara Allah yardımcı olsun, Ölenlere rahmet diliyorum.

http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/son-dakika-irakta-7-3-buyuklugunde-deprem-yuzlerce-olu-binden-fazla-yarali-var-2088029/

http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/son-dakika-bir-deprem-de-kosta-rikada-2087956/

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Cvp: BÜYÜK DEPREMLER - KUZEY IRAK ve KOSTA RİKA

Amin ado hocam. Deprem hem insan piskolojisini bozan en buyuk dogal afet bana gore. 1999 depremini yasadikdan bir sure sonra oturdugum yer sanki bana sallaniyormus gibi yasadim bir sure. 17 agustosdan sonra ikinci buyuk bir deprem yasamisdik cok iyi hatirliyorum akrabalarimizin evindeydik ve en ust katti. Oyle bir sallaniyorduki artik gozumu kapatip binanin yikilicagini bekliyordum o kadar aciz ve cagresiz hissettim tek yapdigim ALLAH'a dua etmekdi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

gurkan' Alıntı:
Amin ado hocam. Deprem hem insan piskolojisini bozan en buyuk dogal afet bana gore. 1999 depremini yasadikdan bir sure sonra oturdugum yer sanki bana sallaniyormus gibi yasadim bir sure. 17 agustosdan sonra ikinci buyuk bir deprem yasamisdik cok iyi hatirliyorum akrabalarimizin evindeydik ve en ust katti. Oyle bir sallaniyorduki artik gozumu kapatip binanin yikilicagini bekliyordum o kadar aciz ve cagresiz hissettim tek yapdigim ALLAH'a dua etmekdi.

Bir kaç büyük deprem yaşadım ben de, lakin hiç birisi ülkemizde kayıtlı belli başlı büyük depremler kadar korkutucu değildir.

17 Ağustos depremine İzmirdeydim, Dayımlar Adapazarında oturdukları için hemen kendilerini aradık fakat ulaşmak mümkün olmadı, 1-2 saatlik planlama sonrası 4 kişi atlayıp yola çıktık kendilerini bulmak için.

2 gün süren aramalar ve yüzlerce binlerce kare hafızam ayer etmiş yıkım görüntüleri içerisinde bulamadan döndük, biz oradayken halen artçılar yaşanıyordu belli aralıklarla ve insanların gözlerindeki o korkuyu görnek bile yetiyordu, Allah'ım ne büyük çaresizlik..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Güney Kore 5.5

Allah sonumuzu hayır eylesin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt