Bulaşık makinesine ses yalıtımı yapabilirmiyim?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Altus 403M bulaşık makinesine sahibiz tek beğenmediğim yanı sesi. Geçen 403ML modeline baktım kapağı bizimkine göre daha toplu açılıp kapanıyor bizimkisi aldığımızdan beri açıp kaparken gıcırtı benzeri bir ses yapıyor. Yıkama sırasındada yalıtım özürlü olduğu için mutfak kapısını kapatmaz isem ses salondan biraz hissediliyor. ÇM ile BM yan yana aralarında 5 cm boşluk var duvar ile de 10 cm. BM nin arkasında yalıtım %5 küçük bir siyah cisim yapıştırmışlar o kadar. BM ye o siyah maddeden yapıştırsam ses olarak yalıtım sağlar mıyım?

IMG_20210124_032050.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Aşağıdaki video fikir verecektir:

Arkadaki siyah yalıtım malzemesinden temin edip boş kısımlara yapıştırmak, ve hatta uygun boşluklar içine taşyünü levha falan koymak işi çözecektir.

Şahsen benim de aklıma yattı bu iş.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43

Arkasında yapıştırılmış olan siyah yalıtımın adı nedir acaba aynısından alıp uygularsam daha iyi olur.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bizdeki vestel ekomaks ses anlamında gerçekten başarılı 44 db.Ama yıkama adımında ve kurutmada daha da sessiz.

Bosch 2300i kombide 44 db ama o gerçekten çok çok sessiz.

Bulaşık Makinesi ve kombide aynı malzeme kullanışmış.Siyah sünger gibi bir malzeme.

n11.com'dan dBrubber Teker Davlumbaz Oto ses yalıtımı firex sünger db rubber seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Kapağın açılırken sessiz açılması gerekmez mi? Gıcırdayarak açılıyor. Servis çağırsam sorun yok deyecek. Bu gıcırdamayı nasıl halledebilirim?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam akustik bambaşka bir dünya. Konuyla ilgili aşağıdaki videoda bir izolasyon yapılmış. Önerdiği malzemeyi açamadım bilgisayarım engelliyor ama birde siz bakın. Akustik malzeme satan yerlere akustik şilte olarak sorgulattırırsanız baya bir sonuç alabilirsiniz. Mantar türevindeki malzemelerden birazda kalın olanında alıp yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Hocam akustik bambaşka bir dünya. Konuyla ilgili aşağıdaki videoda bir izolasyon yapılmış. Önerdiği malzemeyi açamadım bilgisayarım engelliyor ama birde siz bakın. Akustik malzeme satan yerlere akustik şilte olarak sorgulattırırsanız baya bir sonuç alabilirsiniz. Mantar türevindeki malzemelerden birazda kalın olanında alıp yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu daha çok ısı yalıtımı için diye biliyorum ama, yanlış biliyor da olabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt