Bulaşık Makinesi ve Kurutma Makinesi Vestel

C Çevrimdışı

Cenksen515

Yeni Üye
30 Haz 2022
3
32
Bundan 6 ay önce Adem beyin videosunun altında sormuştum "marka önemli değil güzel yıkasın ve servisi vs iyi olsun." Adem bey sağolsun;

Hoover HFB 6B2S3FX
Vestel BM6302

önermişti. Lakin biz ancak bu ay makine alabilecek duruma geldik. Bulunduğumuz ilçe (Eyüp) bir mağazada kampayalı fiyat olarak Vestel BM 4202 7000 tl 18 ay taksit imkanı ile var. +4 Yılı da mağaza üzerinden konuşup değil (ne olur ne olmaz) 6 ay içinde Vestel'i arayıp yaptırmayı düşünüyorum. Bu makine sizce yeterli mi? Motorunda, sepetinde vb. sorun var mı? Yoksa mutlaka BM6302'yi mi almalıyım (oda benzer kampanya ile fiyatı düşük verilecek ama gereksiz yere 1000 tl fazla vermek istemiyorum).

Ayrıca bir de kurutma makinesi bakmaktayız. Aynı mağazada Vestel KM 9601 kurutma makinesini 9250 tl ve 18 ay taksit ile alabiliyorum. Şimdi sizce bu fiyatlar ve bu makineler uygun mu alınır mı ne dersiniz? Bulaşık makinesi alınır, kurutma alınmaz mı? Farklı sorunlar olabilir mi? Ne dersiniz? Yoksa Siemens Bosch gibi markalara mı yönelmeliyim? 2000-5000 arası daha yüksek fiyatlar ve 7-9 ay taksit imkanları var o markaların. Kurutmada 14000 duydum en düşük fiyat. Bulaşıkta 2000 falan daha fazla. Tavsiyelerinizi acilen beklerim. Sevgiler, selamlar.

F Çevrimdışı

Fatih42

Yeni Üye
12 Eyl 2021
30
Tavsiye verecek kadar bilgim yok ama biz de 18 ay peşin fiyatına taksit olayı sebebiyle Vestel televizyon ve kurutma makinesi satın aldık birkaç hafta önce.

Televizyondan memnunuz ama kurutma makinesinde birkaç detay var, mesela hav filtresinin oturduğu yerde conta yok, kenarlarından toz kaçırıyor, alt kısımda evaporatör eşanjor kısmında herhangi bir filtre sünger vs. yok. (Kmi 9701) (Sadece bir kere kullandık.)

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Bahsettiğiniz modellerin internetteki yorumlarını okumayı tavsiye ederim.

Şöylede bir durum var. Ben yaklaşık 5 yıl bosch marka bulaşık makinesi kullandım. Makinenin kazan sesi ilk gün nasılsa, 5. yılın sonunda da neredeyse aynıydı. Daha sonra Samsung marka çamaşır makinesi aldım. İlk bir hafta sanki makine çalışmıyormuş gibi sessiz çalışıyordu. 2 buçuk yıl oldu. Şuan en uzak odadan sesi duyuluyor. Kalite gerçekten tesadüf değil.

C Çevrimdışı

Cenksen515

Yeni Üye
30 Haz 2022
3
32
Tavsiye verecek kadar bilgim yok ama biz de 18 ay peşin fiyatına taksit olayı sebebiyle Vestel televizyon ve kurutma makinesi satın aldık birkaç hafta önce.

Televizyondan memnunuz ama kurutma makinesinde birkaç detay var, mesela hav filtresinin oturduğu yerde conta yok, kenarlarından toz kaçırıyor, alt kısımda evaporatör eşanjor kısmında herhangi bir filtre sünger vs. yok. (Kmi 9701) (Sadece bir kere kullandık.)
Bu şekilde bilgiler gerekli banada aslında. Kurutma makinaları hakkında hiç bilgim yok. Bulaşık makinelerinde Vestel’e iyi bir güven var sanırım. Kurutma olayını hiç bilmiyorum fakat dikkat etmem gereken birşey gibi geldi söylediğiniz. Yorumları okudum kargonun kötülüğü dışında aleti kötüleyeni okumadım (yanlış kullanımlar dışında). Lakin bu yorum şaşırttı hangi marka modeli alsak acaba kurutma olarak? Geç kalmadan da almak istiyorum belki 2 gün sonra kampanya kaçacak çünkü.

F Çevrimdışı

Fatih42

Yeni Üye
12 Eyl 2021
30
Bu şekilde bilgiler gerekli banada aslında. Kurutma makinaları hakkında hiç bilgim yok. Bulaşık makinelerinde Vestel’e iyi bir güven var sanırım. Kurutma olayını hiç bilmiyorum fakat dikkat etmem gereken birşey gibi geldi söylediğiniz. Yorumları okudum kargonun kötülüğü dışında aleti kötüleyeni okumadım (yanlış kullanımlar dışında). Lakin bu yorum şaşırttı hangi marka modeli alsak acaba kurutma olarak? Geç kalmadan da almak istiyorum belki 2 gün sonra kampanya kaçacak çünkü.
18 ay peşin fiyatına taksit imkanı Siemens'de olsa oradan alırdık ama mesela Şikayetvar sitesine bakıyorum Siemens hakkında orada da da müthiş fazla şikayetler var. Çözüm oranı çok kötü. Arçelik'de fena değil gibi ama onlarda da taksit imkanı yok, peşin fiyatına taksit hiç yok, en son baktığımızda öyleydi.

Ayrıca fiyatlar acayip oranda arttı, daha 3-4 ay önce 5000 6000 civarında olan kurutma makineleri şimdi 10 bin üstü.

Siemens Bosch da artık yerli olmuş, daha önce kullandığımız çamaşır ve bulaşık makinesi Alman Bosch'du tam abartısız 30 sene kullandık. 91 yılında almıştık. Tamir edilebilir küçük arızaları vardi, il dışı taşınma sebebiyle (bir de annem eskidi artık değiştirelim dedi) eşya azaltmak için satmak zorunda kaldık.

Bulaşık makinesi Altus aldık memnunuz, çamaşır Siemens, o da güzel şimdilik.

İlk kez kurutma makinesi aldık o da Vestel oldu, bir yakınımızda Siemens var çok memnun. Ayrıca hav filtreleme olayını çok iyi dizayn etmişler.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri