E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
Merhaba. Bardakalrı vs çizmeyen f/p iyi bir bulaşık makinesi bakıyoruz. Beko magazasında 9100 TL fiyat almıştık modelini vs hatırlamıyorum.
Bime 7 nisanda gelecek keysmart key4014bm 4 programlı makine 4.899 TL.
a101 6 nisanda gelecek Seg Bm 4001 ise yine 4 programlı 4.899 TL taksitle 5.242 TL geliyor.
Bu iki makine iş görür mü?

Seg bm 4001 tercih ettik. Gelen servis kurulumu yapıp gitti fakat daha sonra fark ettik ki kapagın sol alt köşesinde 1 cm açıklık varken sag kısım 1/2 mm anca yani kapak yamuk. İlkgelen servis kapagı zorla kapatıp gitmiş. İkinci gelen servis degişim mi onarım mı talep ediyorsunuz diye sordugunda degişim demişler. Makinenin çalışmasında bir sorun yok biraz sesli çalışıyor bunu belirtmekte fayda var. Ayrıca belirtilen 4 programın sadece ikisinde kurutma varmış. Demek ki a101 kendine özel model ürettirmiş. Gelen servis bu makineyi nerden aldınız diye bu yüzden sordu sanırım.

Umarım makineyi degiştirirler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Seg bm 4001 tercih ettik. Gelen servis kurulumu yapıp gitti fakat daha sonra fark ettik ki kapagın sol alt köşesinde 1 cm açıklık varken sag kısım 1/2 mm anca yani kapak yamuk. İlkgelen servis kapagı zorla kapatıp gitmiş. İkinci gelen servis degişim mi onarım mı talep ediyorsunuz diye sordugunda degişim demişler. Makinenin çalışmasında bir sorun yok biraz sesli çalışıyor bunu belirtmekte fayda var. Ayrıca belirtilen 4 programın sadece ikisinde kurutma varmış. Demek ki a101 kendine özel model ürettirmiş. Gelen servis bu makineyi nerden aldınız diye bu yüzden sordu sanırım.

Umarım makineyi degiştirirler.
görsel atmaniz mümkün mü.

E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
yeni üründe sorun var mı.?

kapakla alakalı bir sorun yok. Sadece arka kısmında en altta pake taşı gibi agırlık var o gözüküyor. Yanlış hatırlamıyorlarsa önceki makinede o kısımda plastik varmış gözükmüyormuş. Yanlış hatırlıyor olabilirlerde o çokta sorun degil.

Şuan için bir problem gözükmüyor.

A101 gelen seg bm4001 ile internette satılan seg sbm 4001 grünüş itibariyle aynı makine belki iç aksamda degişiklik vardır bilemiyorum.

Makine 4 programlı bu programların ikisinde kurutma özelligi var yanlış anlamadıysam. Pompası biraz sesli çalışıyor. Yan panellerde kullanılan sac ince.

Fiyatına bakılarak alınabilir bir makine. İlerde olası servis/parça anlamında yetkili olsun diger servisler olsun sorun olacagını sanmıyorum. Parça fiyatları da pahalı degildir düşünüyorum. İlk makinede oluşan fabrika hatasından dolayı makineyi yenisi ile degiştirmeleri de güzel oldu.

Beklentinize baglı olarak alınabilir bir makine. İlerde bir sorun olursa zaten güncellerim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
kapakla alakalı bir sorun yok. Sadece arka kısmında en altta pake taşı gibi agırlık var o gözüküyor. Yanlış hatırlamıyorlarsa önceki makinede o kısımda plastik varmış gözükmüyormuş. Yanlış hatırlıyor olabilirlerde o çokta sorun degil.

Şuan için bir problem gözükmüyor.

A101 gelen seg bm4001 ile internette satılan seg sbm 4001 grünüş itibariyle aynı makine belki iç aksamda degişiklik vardır bilemiyorum.

Makine 4 programlı bu programların ikisinde kurutma özelligi var yanlış anlamadıysam. Pompası biraz sesli çalışıyor. Yan panellerde kullanılan sac ince.

Fiyatına bakılarak alınabilir bir makine. İlerde olası servis/parça anlamında yetkili olsun diger servisler olsun sorun olacagını sanmıyorum. Parça fiyatları da pahalı degildir düşünüyorum. İlk makinede oluşan fabrika hatasından dolayı makineyi yenisi ile degiştirmeleri de güzel oldu.

Beklentinize baglı olarak alınabilir bir makine. İlerde bir sorun olursa zaten güncellerim.
Bulaşık ve çamaşır makinalarında hatırladığım kadarıyla salınımı azaltmak için kullanılan ağırlık. Zaten arkada kaldığı için estetik olarak da çok sorun yaratacağını sanmıyorum. Sorunların çözülmüş olmasına da sevindim. Güle güle kullanın. Hatta ilk bulaşıklarınız bizden. :cay😊

H Çevrimdışı

harock

Yeni Üye
8 Eki 2021
10
33
Varmı şöyle 9 kg A sınıfı 1000 devir civarı fp makine tavsiyesi olan ?

R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
Vestel, Bosch ve iki farklı Beko (birinde corner wash özelliği var) bulaşık makinesinin karşılaştırıldığı şu test ilginizi çekebilir:

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Hayırlı geceler.
Arkadaşlar 9 kg ve üstü çamaşır makinesi bakıyorum annem gile.
Şuan arçelik vardı, hiç memnun kalmadılar. En son bozuldu. Ondan önce bosch vardı 7 yıl sorunsuz kullandılar, beyni bozulunca hurdaya çıkmıştı.

Şuanda 14-15 bin tl arasında Grundig,Samsung ve Profilo marka çamaşır makineleri var.

Marka bazlı düşündüğümüz zaman hangisi daha alınabilir durmakta?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Hayırlı geceler.
Arkadaşlar 9 kg ve üstü çamaşır makinesi bakıyorum annem gile.
Şuan arçelik vardı, hiç memnun kalmadılar. En son bozuldu. Ondan önce bosch vardı 7 yıl sorunsuz kullandılar, beyni bozulunca hurdaya çıkmıştı.

Şuanda 14-15 bin tl arasında Grundig,Samsung ve Profilo marka çamaşır makineleri var.

Marka bazlı düşündüğümüz zaman hangisi daha alınabilir durmakta?
11 yıldır samsung kullanıyorum 7. yılında ek garantideyken inverter kartı arıza yaptı ücretsiz kartı değiştirdiler suan yola devam ediyoruz.

Annemde de samsung var 8. yılı geçen sene motoru arıza yaptı. motor 10 yil garantili olduğu için ücretsiz değişti.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
11 yıldır samsung kullanıyorum 7. yılında ek garantideyken inverter kartı arıza yaptı ücretsiz kartı değiştirdiler suan yola devam ediyoruz.

Annemde de samsung var 8. yılı geçen sene motoru arıza yaptı. motor 10 yil garantili olduğu için ücretsiz değişti.
Öncelikle kusura bakmayın arkadaşlar, yanlış konuya yazmışım.

Bende evde Samsung kullanıyorum. Sıkma konusunda ses çıkarma dışında memnunum. Samsung uda bir düşüneyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri