• Merhaba Ziyaretçi, (Arıza,Tavsiye,Yazılım) ilgili talepler için Bize Ulaşın panelini kullanmamanız rica olunur.

Bulaşık Makinesi Tavsiyesi

Darkgod

Aktif Üye
3 Şub 2018
16
3
Merhaba,
1500 TL bütçemiz var ve bulaşık makinesi ihtiyacım var. Aklımda A101 Seg SBM 4001 A++ 4 Programlı Bulaşık Makinesi almak vardı ve fakat hem makine teşhiri olmadığı, hem kağıt üzerinde ses db yüksekliği sebebiyle vazgeçtim.

Vestel BM- 401 ile Beko BM - 4004 arasında kaldım.

Artı/Eksi tespitlerim.
- Beko alt sepeti yatar tel sayıları kısmen az. Ufak bir bölüm yatıyor.
-Beko A+ enerji
+ Beko kaşıklık kısmı her yere hareket edebiliyor.

-Vestel kaşıklık kısmı sabit hareket edemez.
+ A++ enerji.

Bu modellerin hangisini seçmeli ve ayrıca bunlardan hariç tavsiyeleriniz var mı?

Teşekkürler.

Sota

TF
Yönetici
Administrator
6 Mar 2016
5,128
113
Samsung bulasik makinam kendi hatamiz yuzunden kapak gonyesini bozduk.
kapak icin ciddi rakam istenince
severek kullandigimiz makinamizdan vazgecip

vestel bm502 aldim 8ay once 1209tl
yogun sekilde kullaniyoruz gayet memnunuz.
kasiklik bolumu sepet olarak ayri istedigin yere koy.
tek olumsuz yani ac kapa botunu manuel.
program bittiginde elle kapatmaniz gerekiyor.

fikoloji

Tavsiye forumu team
Emektar
13 Eki 2018
2,312
113
27
Seg alınır bahsettiğiniz vestelden hiç bir farkı Yok gibi, ayrıca vestelde ilave Garanti mevcut 150 200 TL gibi bişey verip garantyi 7 yıla çıkarabilirsiniz. Zaten ürün ömürleri artık 10 yıl 😁
İsim için fazla para vermeye gerek var mı size kalmış

awsedrzxc

Bronz Üye
22 Eyl 2018
89
8
31
2015 yılında evlendiğimde 900 tl ye beko bm4004 I aldım, aldığım günden beri düzgün yıkamıyor, şimdi iyice bardaklar bile kötü çıkmaya başladı, servis kireçten olduğunu söyledi kireç önleyici bi aparat takacakmış, ki ben inanmadım öyle bir şeyin varlığına da neyse asıl mesele 3 yılda bulaşık makinesinin sepeti paslandı bilginize.

fikoloji

Tavsiye forumu team
Emektar
13 Eki 2018
2,312
113
27
2015 yılında evlendiğimde 900 tl ye beko bm4004 I aldım, aldığım günden beri düzgün yıkamıyor, şimdi iyice bardaklar bile kötü çıkmaya başladı, servis kireçten olduğunu söyledi kireç önleyici bi aparat takacakmış, ki ben inanmadım öyle bir şeyin varlığına da neyse asıl mesele 3 yılda bulaşık makinesinin sepeti paslandı bilginize.
bm de paslanma toprklama yetersizliğinden kayanklı oluyor genelde.
topraklama pirizde mevcut mu kontrol ediniz ?

awsedrzxc

Bronz Üye
22 Eyl 2018
89
8
31
bm de paslanma toprklama yetersizliğinden kayanklı oluyor genelde.
topraklama pirizde mevcut mu kontrol ediniz ?
Etmedim hocam servis bir şey demedi, zaten filtre,pervaneler ve sepet değişimi dedi, aslında herhangi bir tespit yapmadan otomatik söyledi bunları, topraklı priz mevcut mu diye kontrol edeceğim akşam teşekkür ederim.
Bu arada bu manyetik kireç önleyici gibi bir şey dedi bilginiz var mı ? taktıralım mı ?

fikoloji

Tavsiye forumu team
Emektar
13 Eki 2018
2,312
113
27
Etmedim hocam servis bir şey demedi, zaten filtre,pervaneler ve sepet değişimi dedi, aslında herhangi bir tespit yapmadan otomatik söyledi bunları, topraklı priz mevcut mu diye kontrol edeceğim akşam teşekkür ederim.
Bu arada bu manyetik kireç önleyici gibi bir şey dedi bilginiz var mı ? taktıralım mı ?
sana Ado @Ado cevabı versin :sirit

Darkgod

Aktif Üye
3 Şub 2018
16
3
Samsung bulasik makinam kendi hatamiz yuzunden kapak gonyesini bozduk.
kapak icin ciddi rakam istenince
severek kullandigimiz makinamizdan vazgecip

vestel bm502 aldim 8ay once 1209tl
yogun sekilde kullaniyoruz gayet memnunuz.
kasiklik bolumu sepet olarak ayri istedigin yere koy.
tek olumsuz yani ac kapa botunu manuel.
program bittiginde elle kapatmaniz gerekiyor.
502 modelini ben çok beğendim ve fakat bütçemiz buna el vermiyor. 1300 TL civarında Media Markt ta teşhiri var, İnternet üzerinden alınabilir belki 1500-1600 civarında. Fakat n11 gibi sitelerde ki satıcıları pek gözüm tutmadı. Bir şekilde sonunda belki servis çağrısı açıyorlar veya actırıyorlar ama mağdur insan çok. Kimisi kurulum ücreti vermiş kafam biraz karışık o nedenle.

Özaltay

Aktif Üye
1 Kas 2018
37
8
30
Bende bulaşık makinesi bakıyorum.
Buzdolabı ile uyumlu olsun diye Samsung bakıyordum ama yorumlarda vasat olduğunu gördüm.
Bosch tavsiye ettiler, 4-5 programlı inox 1800-1900₺ bandında.

Üst Alt