Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi (en fazla 5.000₺)

A Çevrimdışı

azash

Yeni Üye
31 Eki 2020
6
48
Merhaba.
Evdeki Delonghi buhar kazanlı ütüden artık buhar yerine sürekli kireç gelmeye başlayınca (ve 2 sefer servis görmesine rağmen sonuç değişmeyince) ütüyü yenilemeye karar verdik.
Ütüyü kullanan hanım olduğu için (çamaşırları biriktirip ütüler) Buhar Kazanlı bir model, ödeyen de ben olduğum için fiyat fazla 5.000₺ olacak.
Şimdiden teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Ütü soğukken tankın oralarda bir yerde bir tapa vardır. Orayı açıp içine oradan so koyup çalkalayıp dökün. Bayağı bir kireç oradan çıkacaktır.
Sonrasında buhar verdiğinizde deli gibi kireç atacaktır deliklerden.
Ben bu nedenle ters çevirip banyoda soğuk su dökerken buhar veriyorum delikler açılıncaya kadar. Bunu yapacaksanız elektrik aksamına su değdirmemeniz gerekmekte. 13 yıldır kullanıyorum moulinex ütüyü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Konu ile alakalı değil belki ama,bizim hanım arıtılmış suyu tencerede fokur fokur kaynatır ,onu bir kenara dinlenmeye ve soğumaya bırakır,suyu fazla karıştırmadan şişeye doldurur.Yani özel "ütü suyu" yazılı şişesi vardır,bunu evlendiğimizden beri yapar,kullandığı ütüyü zorla elinden aldım artık yeni ütü alalım,bununla baskılı devre yaparım diyerek,yoksa hala kullanacaktı.Bu yazdığım kazanlı ütüler için de geçerlidir :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri