Bu kapağı nasıl açarım?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37
Bosch marka 6 yıllık çamaşır makinesinde önceki gün yastık yıkandı. Yastık Kılıfı yırtılıp içindeki elyaftan bir miktar makinenin içine kaçmış sanırım. Bugün makine yıkama yaparken yarıda kalmış. Pompa kapağını sökemiyorum. Sökmeye çalışırken bir miktar da kırıldı. Nasıl sökebilirim?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yapışmıştır deterjan kalıntısı nedeniyle. Çevirseniz çıkar.
Dişlerini bozarsanız geri taktığınızda su sızdırır.
Üstteki ufak hortumdan suyu boşaltabilirsiniz.
Sağdaki çubuk makinenin kapak kilidini manuel açmaya yarar. Çektiğinizde kapak serbest kalır. (Kazan kapağı)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Pense ile fazla sıkmadan kırmadan sökebilirsiniz el kayıyor tutulmuyor bez ile tutmaya çalışabilirsiniz.

Tek elle olmuyor iki elinizi kullanın baş parmaklar ile çevirmeye çalışın .

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Saç kurutma makinesi ile ısıtıp kireçli kaynaşmış dişleri gevşetin.once biraz sıkın,sonra tekrar ısıtıp açmaya çalışın.
Mümkünse ,daha efektif kuvvet uygulamak için,iki pense ile ortadan değil,kenara yakın yakalayarak çevirin.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Normalde döndürerek çıkması gerekiyor ancak bazen makinenin içinden pompaya kaçan parçalar kapağın mekanik olarak kitlenmesine neden olabiliyor. O zaman da komple dağıtmak gerekiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok dandik kırılgan bir parça söktükten sonra çok sıkmayın makineye bidonla biraz su koyun.

Sızdırmayacak şekilde sıkın ileride yine açmanız gerekecek bozuk parada kaçabiliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
aynen bende biraz kırarak sökmüştüm aynı parçayı, Allahtan geri takarken sorun olmadı sadece dış kısmındaki sert plastik çabuk kırılıyor, pense ile tutmuştum.
Açınca deterjan artıklarını ıslak bez ve tornavida ile almakta yarar var. Tabi dişleri vs bozmadan. Mübarek beton gibi yapıştırıyor parçayı.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37
Fön ,sıcak su, pense vs her yolu denedim arkadaşlar açılmıyor.Muhtemelen sert bir cisim var arkasında dönmüyor. Sorunu kısmen çözdüm . Makineyi geri yatırıp gider borusunu söktüm bir sürü elyaf vs. çıktı gider açıldı şimdilik çalışıyor makina. Kapağın yenisini sipariş edip gelince mevcut kapağı delerek çıkarıp değiştirmeyi düşünüyorum. İlk cevaptaki tahta parçası benimde aklıma geldi ben de bir benzerini yaptım ama o bile işe yaramadı.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt