Bozulan Aquastop Hortumu, Ventilli Sisteme Çevirdim

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
Selam arkadaşlar.
Bulaşık makinesinin bozulan aquastop hortumunu İptal edip ,
çamaşır makinesi su giriş ventili ile yeni bir boru oluşturdum.
Makina sorunsuz çalışıyor.
Su alırken ventile 220voltu veriyor ,
su alma bitince enerjiyi kesip ventili kapatıyor.
Sormak istediğim ventilde herhangi bir bozulma/takılma olur da makinaya su verirse makinanın içinde başka bir ventil var mıdır suyu kesen , yoksa suyu direk makinanın içinden taşırtıp evi su mu bastırır ?
Böyle birşey olma ihtimali nedir?
Bu arada ventili bulaşık makinesinin altındaki "taşma şamandırasının" hemen yanına konumlandırdım ki bir terslik olursa şamandırayı kaldırarak makineyi pompaya alsın.
Ama makine kapalıyken pompa aktif olur mu onu da bilmiyorum.
Diğer husus makinayı sıcak su ısısı
40-45 dereceye ayarlı kombi sıcak su musluğuna bağladım elektrik tasarrufu için.
Bunun bir tehlikesi vs. olur mu ?
Samsung DW60M5040FW modeli bu arada.
#aquastop #samsung #bulasik #makinesi #ventil

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aynı ventili(220 volt) köyde damlama sulamada kullandım yılını hatırlamıyorum,bir kere bile kapandığında su kaçırmadı.Tabii bu "hiç olmayacak " değil,ama bence sıkıntı çıkartmaz.Mutlaka öncesinde filtre tak bu arada :ok
NOT:
Bu benim düşüncem,belki daha iyi fikirler - sonuçlar çıkabilir.

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
Filtre dediğiniz nedir? Makina temiz su hortumu var ventilin öncesinde ve o hortumun girişinde elek gibi bir filtre var bildiginiz gibi. Onu mu kastettiniz?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Filtre dediğiniz nedir? Makina temiz su hortumu var ventilin öncesinde ve o hortumun girişinde elek gibi bir filtre var bildiginiz gibi. Onu mu kastettiniz?
Evet ,o.Bazıları onu işe yaramaz diye çıkartıp atıyor(benim birader gibi :) ) ,o takılı ise korkmadan kullan ama tabii diğer tavsiyeler de gelecek mi bekle istersen :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt